Uvoz / Nakup alfe iz EU

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Avto moraš v avstriji razstavit( čist ogult) in prpelat kot za rez-dele. Nato neseš svoje stare cifre na LPP in ti vpišejo nove iz austrije.

je kr velik dela..
Uporabniški avatar
aichi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 102
Pridružen: Sr Avg 13, 2003 6:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Dravograd, Ljubljana
Kontakt:

LaserJaMM napisal/-a:Avto moraš v avstriji razstavit( čist ogult) in prpelat kot za rez-dele. Nato neseš svoje stare cifre na LPP in ti vpišejo nove iz austrije.

je kr velik dela..
A to tako rahlo o prejšnjem sistemu?????? :) Pa veš, da policaja na meji nima kaj spraševat o tem, kaj js pelem na prikolici, pa če pelem Sprinta v kosu, v delih, Volvo F12 al pa Mig 21. Vse kar ga lahk zanima, je moja osebna.

To kar me zanima je dejansko dejstvo, da mi v prometni zamenjajo številke šasije, če gre za isti avto...Če je tako, smo zmagal... Mam eno vrečko prometnih od AlfaSuda in Sprintk.... =D> =D> =D>
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Fora je samo v registraciji tuki v sloveniji. Edin če boš rešvasal cifre gor.
Uporabniški avatar
aichi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 102
Pridružen: Sr Avg 13, 2003 6:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Dravograd, Ljubljana
Kontakt:

Hja, ni fore... Ne bom rešvasal, če bom celo školjko zameno a ne, ker je stara gnila. Mislim, da je tu not caka, ko ti nič ne morjo, če je prometna, pač na njo obesiš drug avto.
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Sej to ti govorim.. celga avta ne morš prpelat. Lahko je v kosih samo ne cel. POl greš pa z unim kosom od tastarga kjer maš cifre gor na LPP pa z novo sprintko da ti upišejo cifre od te nove v prometno.

Pozanimi se raj prej na LPP.
Uporabniški avatar
aichi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 102
Pridružen: Sr Avg 13, 2003 6:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Dravograd, Ljubljana
Kontakt:

To pa zihr nau držalo. Pred 1.5. ja, da si moral met avto v kosih, danes pa nobenga več ne zanima in definitivno ne rabim prpelat letvice od školjke s cifro, edin mogoč cel avto na prikolici, pa reda radi sam šipe ven poberem pa odbijače... :) Je kolega danes preverjal in je zihr tako...
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Hja nevem. Pol je to isto k da bi avto uvozil cel.
Uporabniški avatar
aichi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 102
Pridružen: Sr Avg 13, 2003 6:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Dravograd, Ljubljana
Kontakt:

Eno zadevo pozabljaš... js avta ne uvažam... Uvoza uradno v tem primeru ni. In tud novo Alfo 156 ki prpeleš iz ITA ne UVAŽAŠ! Poanta EU je enotni trg in tako pojmovanje le-tega.
Js sam menjam školjko, pa če avto prpelem s severa francije al pa iz češke... Nisem ga uvozo. Mam ga in bom zamenjal školjko, to je edini keč. In ker menjam školjko, mi morajo v prometni spremenit številke.
Če se izaže, da to ne pustijo, bom sprožo pa ustavni spor.
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Sej razumem vse :) Tud mene zanima če se to da.
Uporabniški avatar
aichi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 102
Pridružen: Sr Avg 13, 2003 6:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Dravograd, Ljubljana
Kontakt:

Ne, ker to je pol ultimativna finta, ki nima velik veze z "uvozom" rabljenih avtov, ker sam popraviš avto, ki že ma tu veljavno prometno. Kako pa ga ti popraviš, pa verjetno država ne predpiše, da moraš 1 mesec švasat školjko, če boš uporabo drugo, ki se ti vala za hišo (pripeljana na prikolici iz Finske, recimo :) Če pa, je pa to zihr bedarija, kot je bedarija, da lahk prpelem iz italije 25 let staro Alfo GTV, boljš ohranjeno 23 let staro pa ne. Un Avstrijc me je sam debelo gledal!
Sportiva
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 935
Pridružen: So Nov 15, 2003 6:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: slov. bistrica

aichi napisal/-a:... Mam eno vrečko prometnih od AlfaSuda in Sprintk....
hehe pol pa isces legalno resitev :mrgreen: zakaj bi menjal celo sasijo ce lahko samo stevilke :) daj no ;)
Uporabniški avatar
dejan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1692
Pridružen: Ne Sep 07, 2003 5:03 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

aichi napisal/-a:Hja, ni fore... Ne bom rešvasal, če bom celo školjko zameno a ne, ker je stara gnila. Mislim, da je tu not caka, ko ti nič ne morjo, če je prometna, pač na njo obesiš drug avto.
Tole imaš pa mislim da 100% prav, pač rečeš, da je podvozje od tvoje motor in školjko si pa prešvasal iz tiste ki si jo pripeljal iz Avstrije. Nimajo ti kaj, kot da ti potrdijo zadev. V nasprotnem primeru pa pač zamenjaj cifre
Uporabniški avatar
aichi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 102
Pridružen: Sr Avg 13, 2003 6:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Dravograd, Ljubljana
Kontakt:

Točno tako. V nasprotnem so tu nekje naenkrat dvojna merila.
gabrijel
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 20
Pridružen: Sr Jun 16, 2004 10:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rimske Toplice

Pozdravljeni!

Zanima me če ima kdo kaj izskušenj z uvozom iz eu.

Glede na to da sem vidu na mobile.de da so 156 dost cenejše kot pri nas sem študiral da bi šel v nemčijo iskat to lepotico, sam se mi niti ne sanja kakšni so sedaj zakoni za uvoz avtomobila k smo v EU.

Hvala
LP, Uroš
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Malo prebrskaj po forumu.. je blo že veliko napisano. Pogoj za uvoz je EURO2 norma ki jo imajo vse 156ke.

Problem pri nakupu iz tujine je le ta, da se moraš vsest v avto in odpeljat pogledat gor. lahko da je avto kot iz škatlice, lahko pa da je čista podrtija. v tem primeru si zastonj trošil živce in bencin.
Odgovori
  • Informacija