Fifth gear - Alfa 159

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
opankar
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2067
Pridružen: Če Sep 25, 2003 3:46 pm
Kraj: Lubiana

You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for the brief moment, when everything works.
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6823
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

So go and drive a beemer. :evil:

PS
Let us know, where you left the keys(card) from Alfa. :mrgreen:
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
axa
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 939
Pridružen: To Apr 20, 2004 1:36 pm
Član Alfa Kluba: 0

Pa nej se vozi z bmw pa kaj :)
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Ja sam bl k gledam ta novo BMW 3 serijo, bl nikakva je. Kaj mi pomaga če je hitrejši, pa če ma kak predal, pa knjigo bol nameščeno, če je enostavno grd. Prejšnja serija zgleda precej lepše. K pa 159ko gledam se pa prec zalubm.
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

men se pa vedno bolj nesmiselno zdi da se primerja alfo 159 s precej manjšo serijo 3, no smiselno je zaradi rivalstva in zgodovine ampak ce pogledamo mere pa je bmw 3 dolzino 4,52 m, torej ej celo krajši kot Fiat Linea (4,56 m) :) in npr. VW Jetta (4,55), medtem ko je alfa za 14 cm (4.66 m) daljša in dober cm širša od bmw-ja 3. Ni mi jasno zakaj ej bmw serijo 3 naredil tako majhno #-o oz kratko, predvsem pa dizajnersko žalostno. Z nobenga kota mi ni všeč, nazadovanje na celi črti.

lp
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Trojka je jadna, prejšnja je bila veliko lepša, še posebej coupe, nova nima designa vrednega drugega pogleda, notranjost je preveč hladna.

Tiff je pa prevelik britanski konzervativec, da bi spustil alfo pod kožo, pač ni najhitrejša in verjetno tudi ne najbolje izdelana v svoji klasi, je pa Alfa z veliko začetnico in tega tip ne razume.
Ne glede na mane, ki jih je resnično malo (jaz jih nisem opazil, ko sem jo vozil), je 159 čudovit avto, katerega privlačnost je že skoraj mitska.
Mene osebno nebi motilo, da ne morem hkrati uporabljati cup-holderja in vžigalnika, verjetno, ker je usnje v notranjosti prelepo, da bi ga polival s frucom in usmradil s cigareti.
Kje je pa servisna knjigica me pa baš malo briga- moja je doma v predalu, ne v avtu.

Bmw lahko naredi najboljši avto na svetu, ki ima super vžigalnik in idealno pozicijo servisne knjige, te stvari me pri avtu ne zanimajo, še posebej če izgleda kot nekaj, kar mi ne deluje ravno profesionalno zdizajnirano, kot da je nekdo ta stvor ustvaril zjutraj na kavi, ko je bil še zaspan.
Avto pa ima seksapil golfa petke (beri nula koma jozef).

Tiff je s tem je dokazal, da mora imeti vedno on prav, na objektivnost je pa pozabil. Fifth Gear-a ne pogledam več, zdaj se mi je dokončno zamerila že tako povprečna oddaja (ki se je s to sezono drastično poslabšala).
Pa še na živce mi gresta Tiff, ki je bolj naduvan od kraljice in Vicky z njenim blesavim najstniškim smehom. Edina faca v oddaji je tisti čuponja, ki ima vedno sončna očala.

Lahko delajo pri Fifth Gearu ne vem kaj, pa bodo še vedno low-budget verzija Top Geara, kar se opazi že pri samih kadrih, postavitvi kamere, očitni uporabi barvnih filtrov...

Richard Hammond please get well soon!
I wan't Top Gear back, so I don't have to watch this pile'o'bullsh*t!
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

Celotna oddaja Top Gear je nekako pod vprašajem. To pa zato, ker nekatere politične struje v Britaniji namigujejo, da oddaja potencira hitro vožnjo in naj bi bila slab vpliv na mlade voznike. Sam mislim, da je to nesmisel, upajmo na najboljše. Aja, vir je pa zadnji Top Gear magazine.
Uporabniški avatar
GTA lover
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1908
Pridružen: To Avg 30, 2005 5:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

OK, pustimo neumnosti alias cup holder in cigarette lighter, pa tudi mene ne zanima, kje je servisna knjiga (oz. se mi zdi bolje da je v prtljažniku, saj so v dandanašnjih avtomobilih zaradi airbagov vse manjši "glove compartmenti")...Je pa imel Tiff nekaj ŽAAAAL prav. "A BMW 325i is just as fast with only 218bhp"... :cry:
Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

To mogoče že, ampak cesto pa še vedno drži slabže od 159 :wink:
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

GTA lover napisal/-a:OK, pustimo neumnosti alias cup holder in cigarette lighter, pa tudi mene ne zanima, kje je servisna knjiga (oz. se mi zdi bolje da je v prtljažniku, saj so v dandanašnjih avtomobilih zaradi airbagov vse manjši "glove compartmenti")...Je pa imel Tiff nekaj ŽAAAAL prav. "A BMW 325i is just as fast with only 218bhp"... :cry:
And at winter when all the fast and economic BMWs strugle to get out of their perpetual snow traps because of the rear wheel drive, you just smile to yourself and press the accelerator deeper and transform that effortless glide into a wild stampede, as all the power from the temperamental V6 engine under the bonnet is transfered onto the white road with the help of the world's most advanced mechanical four wheel drive. And they said it's dead weight. :wink:

Če smo že v duhu angleščine. :mrgreen:
Emperor of The Dark Realm
8AK
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1999
Pridružen: Ne Sep 05, 2004 1:48 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Črnuče

italijan mu je vse lepo razložu sam zgleda da je ta voditelj preveč zabit da bi to razumel :P
V8
Uporabniški avatar
GTA lover
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1908
Pridružen: To Avg 30, 2005 5:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

@Shadow: se pravi je Alfa 159 odličen wintercar, ko že imaš BMW doma... :mrgreen:

@8AK: hehe, tisti Italijan je pa Alfist od glave do pete. Tudi če je boljše, ma mi Italijani tega ne vidismo, to ne more obstajati...Ma Alfa je tisto najboljše na sveti... :lol:
Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

Italijan je imel še kako prav :wink:
Uporabniški avatar
GTA lover
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1908
Pridružen: To Avg 30, 2005 5:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Definitivno in lepo utemeljeno :wink:
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

GTA lover napisal/-a:@Shadow: se pravi je Alfa 159 odličen wintercar, ko že imaš BMW doma... :mrgreen:
Če je BMW "just as fast" pol ga ne rabiš, saj imaš enako hiter avto, ki je lepši(subjektivno), bolj opremljen in je bolj stabilen ne le pozimi ampak tudi tam kjer podlaga ni ravno idealna. I would call that a nice bonus. :mrgreen:
Emperor of The Dark Realm
Odgovori
  • Informacija