Oprema : ohranjenost? Kaj prevlada?

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
MATEJ.AR155
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 52
Pridružen: Ne Dec 25, 2005 11:21 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: GROSUPLJE

Ogledano imam AR166 2.0t.s., 5 prestav.

Avto je z vso opremo (ni da ni), L.02, me pa moti, da

1. ni kosa pločevine, da ne bi bila poškodovana,
2. obe luči na pokrovu prtljažnika so strti,
3. vsaka feltna posebej je obrajsana - verjetno pločniki (podvozje?)
4. 78000 prevoženih - počasi zrela za glavni servis, ki pa ni poceni.

Saj mi ponuja neko ''super nizko'' ceno, samo, če je avto v takem stanju, kaj neki je z njo delal lastnik.

Ali pretehta oprema, ki jo avto ponuja, svojo nizko ceno in vse dodatno delo in čas, ki ga bom moral vložiti v avto?

Prosim za čimveč komentarjev.

LPM
MATEJ-GROSUPLJE
Uporabniški avatar
GTA lover
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1908
Pridružen: To Avg 30, 2005 5:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Moje mnenje je, da imam raje bolje ohranjen in vzdrževan avto kot gomilo opreme v zbuškani embalaži. Zaradi tega sem imel 75ko s črnimi odbijači in brez servo volana, zdaj imam pa 155 brez klime in naslona za roko ter spet s črnimi odbijači :D Ampak sta pa obadva nadpovprečno dobro ohranjena.
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

prvo kot prvo, kilometri vsaj po ohranjenosti očitno niso lih realni,5 let star potovalni avto,pa glede na pobuškanost slepo predvidevam da je uvožena iz italije...
166ke majo vse full opreme, zato išči tako ki je res lepa...
Že to da buške niso popravljene ti veliko pove o odnosu lastnika do avtomobila...
Moje mnenje; išči dalje,ker jih je malo morje...
Bjorn
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1340
Pridružen: So Avg 26, 2006 2:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Raj mam več opreme in obuškan avto. kaj mi pomaga super zunanjost, z hudimi feltnami, ampak brez klime in ko se pelem v službo švicam ko pujs notr...al pa na kak zmenk s punco :) Važn,da mehanika dela.
pa še ne sekiraš se za vsako prasko ki jo (in jo vedn) dobišp na kakem parkirišču, ker eni ne znajo vrata odpirat.

druga stvar je če bi za avto dal par miljonov...tle pa ma da oboje štima :)
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Ne morem verjeti, da take bedarije berem na tem forumu...
Od takega avta se na peti obrneš in greš! Brezpogojno!

Edino če hočeš čez par mesecev jokat tu gor, kako je 166 zanič avto na polagi izkušenj s tako predriblano kanto. Saj je lep avto, ampak če ni cena polovična ni vreden nakupa.
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
Jonas
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1850
Pridružen: Ne Maj 16, 2004 7:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Raje se malo preglej oglasnike in najdi kaksno drugo. Pri taki stvari se pa res ne splaca zaletet v prvo ki jo vidis..

LP
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

je**š opremo ce je avto vs zbit in potolcen :evil: :evil:

a loh zaupas ceno?d vidmo kok je ta nizka cena
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
MATEJ.AR155
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 52
Pridružen: Ne Dec 25, 2005 11:21 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: GROSUPLJE

Ni to prva, ki jo gledam. Res sem jih že velik gledal, pa so vse tako :roll: ohranjene.

Cena je cca 7.000 EUR, za kozmetične popravke pa ziher 1000 EUR ni zadost.
MATEJ-GROSUPLJE
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6823
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Če je že zaka na zunaj, kaj je šele spodaj, ker se ne vidi takoj in ne občuti takoj ...

No zarad tega pa jaz vozim 2.5 V6, ker vse 2.0 TS so ble podn, no ja vsaj kar sem jih jaz videl.

Čeprav ima tudi moja kake praske, pa odkrilo se je še kar nekaj napakic, sem zadovoljen.
Sploh ko se zavrti nad 4.000 rpm :mrgreen: , mi ni žal tistega denarja za registracijo, bencin in vzdrževanje (sebi pač dela ne zaračunam :lol: ).
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Bjorn
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1340
Pridružen: So Avg 26, 2006 2:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

bass napisal/-a:Ne morem verjeti, da take bedarije berem na tem forumu...
Od takega avta se na peti obrneš in greš! Brezpogojno!

Edino če hočeš čez par mesecev jokat tu gor, kako je 166 zanič avto na polagi izkušenj s tako predriblano kanto. Saj je lep avto, ampak če ni cena polovična ni vreden nakupa.
mal preber prej ok? Jst govorim o kaki drajsi na plehu, al kaki vdrtini, ne pa o zvitih feltnah in ropotajočem podvozju.
Uporabniški avatar
GTA lover
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1908
Pridružen: To Avg 30, 2005 5:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Šest drajs na plehu in štiri buške pa tri vdrtine niso ravno pokazatelj lepega ravnanja z vozilom in ti dajo dostikrat vedet, da lahko pričakuješ na avtu še kake, očesu malo manj vidne napake. Eno je, če je avto star 15+ let, pri 2002 letniku je pa to, da niti en kos pleha ni brez napake, po mojem mnenju preveč zanemarjen avto.
Bjorn
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1340
Pridružen: So Avg 26, 2006 2:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

valda.......bolš je met totalno sesut avto, k je ravnan na mizi, ampak, da je lepo pobarvan in brez prask :)
Uporabniški avatar
GTA lover
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1908
Pridružen: To Avg 30, 2005 5:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Kakor hočeš, mene vem da zanemarjen avto v smislu milijon bušk in prask odvrne od nakupa, sploh če je novejši (denimo starosti 5-7 let). Lahko za mano mečeš avtomatske dvopodročne klime, usnjene zice in športne fedre, pa ga z vsemi praskami vred nočem. Se pa upam trditi, da bom odkril 90% avtomobilov, ravnanih na mizi, pa naj si bodo še tako lepo ličani in štrihani. Ti pa kot kaže poznaš samo dve skrajnosti :roll:
Bjorn
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1340
Pridružen: So Avg 26, 2006 2:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Recimo če sebe gledam.....kake praske ne bom poravu, ampak za mehaniko pa skrbim, da je tip top. Že se peleš po centru, pa če tle parkiraš, pol prec dobiš cel kup malih bušk in prask....pa ne pomen, da je zanemarjen avto.
gre se v osnovi za to, za kak namen imaš avto. za prevoz in užitek v vožnji, je tud spraskan avto dober...za postavlanje pred puncami pa jasno tak avto pade na izpitu.
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Ja jaz je ne bi vzel, če te že zdaj vizualno moti. Po parih meseci te bodo praske še bolj motile. Moje mnenje: išči dalje. Poglej tud kako starejšo, zna bit marsikera lepo ohranjena, pa še cenejša.
Odgovori
  • Informacija