F1 - 2009

Alfa racing, GHD, ETCC, F1, ostali moto športi
Odgovori

Kdo bo slavil konstruktorski naslov 2009?

Glasovanje se je zaključilo dne Pe Maj 08, 2009 6:27 pm

1.McLaren-Mercedes
5
9%
2.Ferrari
46
84%
3.BMW Sauber
3
5%
4.Renault
1
2%
 
Skupaj glasov: 55
Uporabniški avatar
Udovč
Alfist
Alfist
Prispevkov: 298
Pridružen: Sr Jan 21, 2009 5:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Breg ob Bistrici

No glede na to,da bo 29.marca prva dirka =D> (končno),me zanima kaj mislite,kdo bo letos prvak.Aja tuki je pa še link do koledarja dirk če koga mogoče zanima. :D
http://www.formula1.com/races/calendar.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Jaz samo upam, da bo Kimi :) Pnevmatike brez profila mu baje ugajajo, upam, da mu bo tudi dirkalnik, saj lani ni bilo ravno to to. Mi je pa temperamenten Ferrari + hladni finec dobesdno zmagovalna kombinacija. Schumacherja in Todta nisem nikoli maral, ali če je že vozil za Ferrari, drugi pa stal za komandnim pulton, sem se nekako sprijaznil...

Zelo zanimivo bi bilo, če bi letos spet gledali lepljenje na difuzor skozi ovinke, večkratna prehtevanja v enem krogu itn...

Me pa moti druga stvar, namreč ne vem kaj ga serjejo pri FOTA-i, da hočejo bolj povezat gledalce z dirkanjem. Da bomo informirani kdo začne s koliko litri goriva, se mi zdi poplnoma brezvezno in neumno. Vedno je vladala tista napetost, ko nisi vedel kdaj bo šel kdo v bokse... Zdaj nam še to odvzamejo.

Kvalifikacije bi pravtako molgi spremenit, namreč pravilo prepovedi dolivanja goriva v zadnjem delu je pravtako neumno. Namesto,d a vsi dirkajo na polno in potem natankajo pred dirko koliko pač hočejo.

Predlagan sistem točkovanja 12-9-7-6-5-4-3-2-1 se mi pa zdi še kar v redu, a vse ostale predlagane stvari so skorajda brezvezne.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
rokkas
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 565
Pridružen: Sr Jul 18, 2007 7:09 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Križ, Komenda

ce koga zanima v anglescini predstavitev sprememb. mislim da zelo lepo narejeno iz strani red bulla

http://link.brightcove.com/services/pla ... 0497901001
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Tale video malo zavaja. Sistem KERS nima nikakršne veze z elektriko, saj je popolnoma mehanske narave. Energija se shranjuje v hitrovrteči mehanski vztrajnik in ne v baterije tako kot predstavljajo v tem videu...
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

TribesMan napisal/-a:Tale video malo zavaja. Sistem KERS nima nikakršne veze z elektriko, saj je popolnoma mehanske narave. Energija se shranjuje v hitrovrteči mehanski vztrajnik in ne v baterije tako kot predstavljajo v tem videu...
Nič ne zavaja, moštva imajo na voljo uporabo tako mehanskega kot električnega KERS sistema.
Emperor of The Dark Realm
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Od kdaj je pa to?
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

V bistvu nobeno moštvo ne uporablja samo mehanski sistem. Williams je še najbliže, saj ima kombinacijo mehanskega (vztrajnik) in električnega KERSa, McLaren je razvijal pa obe varjanti, torej takšnega kot Williams in kot bojo imeli vsi ostali, odločili so se za slednjega.

Tribesman kje pa si ti prebral, da bojo vsi imeli mehanskega?

So pa na Youtube, sicer v ITA filmi, ki jih je anredil Ferrari in predstavi par varijant KERSa.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
dlogarPo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 135
Pridružen: Po Jun 23, 2008 10:15 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Letos pa ma da Massa postane prvak!!
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

hmmm... na testiranjih pa je blo najhitrejše moštvo bivša Honda, sedaj Brawn...go Button! :lol:
Uporabniški avatar
Turtle
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4033
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 5:22 pm
Vozilo: Alfa Romeo Guiletta QV
Alfa Romeo 155 2.5 V6
Kraj: Bilo kuda kiki svuda

hm...mrbit bo pa vreno spet mal pogledat. Ker odkar so pogruntal da slick gume niso za dirkalnike nisem gledu.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

meni je predvsem na papirju zelo všeč ideja o zmagah, ki veljajo več kot točke (čeprav se večina ljudi z mano ne strinja...kakorkoli že...), kako pa bo dejansko stanje izgledalo v praksi, pa bomo vidli že na prvi dirki, ki se je že veselim!
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

To bedasto pravilo so že umaknili :), saj je FOTA našla luknjo, FIA kar tako en teden pred sezono ne more zamenjat točkovalni sistem, ker potrebuje še soglasje WMSC-ja. In prav je tako.. če bi vozil jaz na drugem mestu in videl da nimma šans za zmago bi zaplejla v boxe, da bi šparal material za naslednjo dirko. So pa itak vsi bili proti temu - FOTA, Schumacher, Alonso, Hamilton,... Mosley bedak pa je celo izjavil, da je mislil, da tako hočejo ekipe, čeprav so mu jasno predlagala sistem 12-9-7-6-5-4-3-2-1.

Pomojem bi najboljši sistem vseeno bil 12-8-6-5-4-3-2-1, pa zadnji del kvalifikacij s praznimi tanki :) Zdaj bomo pa imeli podatke koliko goriva ima kdo pred dirko.. še tisti majhen del napetosti so nam uzeli :(
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
Udovč
Alfist
Alfist
Prispevkov: 298
Pridružen: Sr Jan 21, 2009 5:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Breg ob Bistrici

No današnja dirka je bila zelo zanimiva,sicer končni rezultat mi ni ravno všeč ampak sej bo bolš.Ferrari- #-o Brawn je pa zelo presenetljivo moštvo kolikor vidim. =D>
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Brawn je v drugi galaksiji...
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Ja res je, Brawn pomojem sploh ni vozil na polno, saj vsakič ko je Vettel malo pospešil je Button brez problema vozil hitreje. Ampak te super mehke gume pa so katastrofa oz. celotno pravilo glede gum je neumno. KERS pa zaenkrat ni bil ravno v pomoč, mogoče na drugih dirkah. Ob vsem tem, pa je zaradi Bernijevega forsiranja, da se dirka izvede kasnej, sončna svetloba svetila dirkačem direkt v oči, nastradal pa ni nihče drug kot Kimi.

Ta KERS je Mosley sforsiral samo zato, da dobi nekaj političnih točk, da s tem formulo naredi bolj zeleno, a glaven cilj je seveda neizmerna želja da dobi naziv Sir predno umre.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Odgovori
  • Informacija