SPTA 2007

Alfa racing, GHD, ETCC, F1, ostali moto športi
Odgovori
Uporabniški avatar
_BiStRi_
Administrator
Administrator
Prispevkov: 5776
Pridružen: Ne Apr 17, 2005 12:36 pm

So funkcionarji zato tam, da rešujejo te zadeve, napiši Zombi pritožbo :wink:

Sicer pa dvomim, da bi Lamko hotel zjebat CHD ki je že tako bolj ko ne v P****
145 QV,33,145,147,159 TI
racingboy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 869
Pridružen: Pe Avg 29, 2003 4:52 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Unec
Kontakt:

V tej nesreči je bilo (in v celem vikendu) je bilo toliko nepravilnosti funkcionarjev da boli glava. Sam sem prepričan da v danem trenutku ko sva trčila z Jago pod "rumeno" zastavo nisem imel kaj narediti, ker sem pridrvel za njim z dosti večjo hitrostjo kot jo je imel on ker je manevriral kot star stric pri 80-ih letih. (rad bi videl frajerja ki bi v tem primeru lahko odreahiral drugače,... ampak očitno bi to zmogli vsi funkcionarji AŠ-ja pri njihovih rosnih pedesetih in več letih) Za samo nesrečo je definitivno kriv on kar je potrdil tudi sodnik ob progi, vendar upošteva se pač samo ene sodnike. Take dirke so odraz slovenskega krožnega prvenstva ki pa se ga sam od tega trenutka naprej ne grem več in izstopam iz njega. Zelo resno pa razmišljam iz odstopa iz kompletnega slovenskega avtošporta, oz. vsega kar pokriva AŠ2005.

In še to: čisto resnično JE v sloveniji važno kako se pišeš in za kateri klub voziš!!!
"Misliš, da obstaja neka meja. Ko se je dotakneš, se nekaj zgodi. Šele tedaj veš, kje je tvoja meja."
Uporabniški avatar
zombi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1933
Pridružen: Ne Okt 12, 2003 7:58 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDm
Kraj: Logatec
Kontakt:

Če komaj spraskaš denar za dirkanje, te take zadeve zabolijo in se začneš spraševat ...kje je sploh še smisel?...če ni več šport, ampak gledališka predstava bogatih.
Uporabniški avatar
q_verde
Alfist
Alfist
Prispevkov: 485
Pridružen: Pe Apr 02, 2004 9:02 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: celje

zalostno!!!! #-o
crna alfa 145 1,6 16V TS (bivsa '00)
rdeca 156 M-JET (bivsa '05)
siv bmw 320d e91 ('06)
Uporabniški avatar
GTA lover
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1908
Pridružen: To Avg 30, 2005 5:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

racingboy napisal/-a:V tej nesreči je bilo (in v celem vikendu) je bilo toliko nepravilnosti funkcionarjev da boli glava. Sam sem prepričan da v danem trenutku ko sva trčila z Jago pod "rumeno" zastavo nisem imel kaj narediti, ker sem pridrvel za njim z dosti večjo hitrostjo kot jo je imel on ker je manevriral kot star stric pri 80-ih letih. (rad bi videl frajerja ki bi v tem primeru lahko odreahiral drugače,... ampak očitno bi to zmogli vsi funkcionarji AŠ-ja pri njihovih rosnih pedesetih in več letih) Za samo nesrečo je definitivno kriv on kar je potrdil tudi sodnik ob progi, vendar upošteva se pač samo ene sodnike. Take dirke so odraz slovenskega krožnega prvenstva ki pa se ga sam od tega trenutka naprej ne grem več in izstopam iz njega. Zelo resno pa razmišljam iz odstopa iz kompletnega slovenskega avtošporta, oz. vsega kar pokriva AŠ2005.

In še to: čisto resnično JE v sloveniji važno kako se pišeš in za kateri klub voziš!!!
Igor, sožalje ob vsemu skupaj, vendar si pač naredil zadevo, ki ni v skladu s pravili. Prehitevanje pod rumeno zastavo je prepovedano, poleg tega je bila tu še nesreča. Bužga je dobil drive-through, Vonča pa T+pribitek, tako da ste bili kaznovani vsi, vendar onadva nista povzročila nikakršnih trčenj. Da pa je Jaga manevriral kot 80-letnik, OK, verjamem, ampak - rumena zastava??? Tudi tisti zelo verodostojni sodnik, ki ga omenjaš, je najprej želel, v želji pomagati tebi, prepričati žirijo, da je vihtel zeleno zastavo, čeprav se na posnetku iz Jagatovega avta lepo vidi rumeno. Tako da tudi klub oz. tvoj priimek ni bil ravno napačen, kot kažesi imel zagovornike. V končni fazi sem ti tudi sam prišel po dirki čestitat, je pa res, da sem omenjeni posnetek videl kasneje...

Lep pozdrav in ne sanjaj, lepo te prosim, o umikih. Glej, že bojkot nedeljske dirke je bil v smislu celotne sezone velik minus zate. Ob Jagatovi nekonstantnosti in smoli Zdeneta imaš (ali pa si imel) še vse možnosti za osvojitev DP.

Se vidimo!
racingboy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 869
Pridružen: Pe Avg 29, 2003 4:52 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Unec
Kontakt:

Kdo je v koga trčil ko je zmanevriral??? Dej fantje pejte si pogledat dirko WTCC-ja in podobnih pol pa pričajte gluposti. Ja res da smo dobili vsi iste kazni a ne. Jst sam diskvalifikacijo, ona dva pa "malenkost manj" V mojem primeru je trk povzročil Jaga, tudi če sem ga jast prehitel pod rumeno zastavo (moja napaka, ampak v tako kratkem trenutku drugega nisem mogel narediti). Naj živi in se razvija SPTA pod okriljem Lamka #-o
Mene ZAGOTOVO ni več v SPTA!!!
"Misliš, da obstaja neka meja. Ko se je dotakneš, se nekaj zgodi. Šele tedaj veš, kje je tvoja meja."
Uporabniški avatar
GTA lover
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1908
Pridružen: To Avg 30, 2005 5:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Glej, kaj pa naj bi potem napravil Jaga? Postavi se v njegovo kožo, odstopil je, dirke ni mogel nadaljevati, ti bi jo denimo končal, pribijejo ti T+ in osvojiš na primer drugo mesto - on pa je imel "zaradi tebe" onemogočeno nadaljevanje dirke in s tem zbir kakršnihkoli točk. Ob samem upoštevanju pravil ne moreš reči, da je Jaga zakrivil nesrečo, ker tebe tam ob tistem trenutku ne bi smelo biti!

Sicer je pa prepiranje tukaj dosti neumestno, pošteno sva se pogovarjala vedno, vedno sem se iskreno veselil tvojih zmag in uspehov, ne glede na (ne)pripadnost klubu in tudi tukaj izražam SVOJE mnenje, kot je moje mnenje tudi to, da je škoda, da odhajaš.
Uporabniški avatar
JeZn
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 98
Pridružen: Če Apr 14, 2005 2:36 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana - Nova Gorica
Kontakt:

GTA lover a si ti v nedeljo sedel v SC?
Fun is not a straight line.
Uporabniški avatar
GTA lover
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1908
Pridružen: To Avg 30, 2005 5:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Sem, zakaj?
Uporabniški avatar
JeZn
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 98
Pridružen: Če Apr 14, 2005 2:36 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana - Nova Gorica
Kontakt:

A pol se ti ne zdi da bi blo dobro da preden se vsedeš v tak avto malo pravila prebereš - kako se z SC vozi, pa kdaj pa kako se luči vžigajo....? Če ste se na stezo zapeljali takoj za Jago, bi morali takoj vse avte spuščat mimo in čakat na prvega in ne da ste to naredili šele po par krogih. Ni čudno da je pol Bužga zbezlal ba Hribarja prehitu.
Fun is not a straight line.
Uporabniški avatar
_BiStRi_
Administrator
Administrator
Prispevkov: 5776
Pridružen: Ne Apr 17, 2005 12:36 pm

OBVESTILO
Organizator krožno-hitrostnega prvenstva imenovanega SPTA (Slovensko prvenstvo turnih avtomobilov) - AK Lamko obvešča javnost, da od dne – 14.06.2007 – ne organizira več zgoraj navedenega prvenstva. Vse dirke do konca prvenstva v organizaciji SPTA (AK Lamko) so odpovedane.

V naslednjih dneh bomo objavili datum za sklic tiskovne konference, kjer bomo navedli razloge in dejstva za prekinitev organizacije Slovenskega prvenstva turnih avtomobilov.

Hvala za razumevanje!




Tole je pobrano iz strani SPTA




Bom dodal še en citat iz Rally Magazin foruma:
siva eminenca napisal/-a:Bravo vsi kurjači, prilivalci olja na ogenj in polivalci gnojnice. Končno vam je uspelo zlomiti še zadnja dva človeka, ki sta verjela v KHD. Vsi, ki ste imeli toliko za povedati čez KHD ste pozabili na nekaj dejstev:
-dirkač se lahko naredi samo na pisti, kjer ima možnost večih ponovitev iste situacije.
-tudi vse naše aktualne rally in gorske takšne in drugačne "zvezde" izgubljajo čas ravno pri elementih dirkanja, ki se ga lahko naučiš in navadiš edino na pisti
- za konec pa še kratka obuditev spomina vsem tistim "vsevednežem", ki radi pluvajo povsod in po vsem. Zakaj so propadli Logatec, Portorož in Maribor. Uradno zaradi neprimerne proge. Naj samo opozorim, da je proga vedno za vse enaka in ista, dirkač pa je tisti, ki se ji mora prilagajati. Zakaj v tujini lahko brez večjih problemov dirkajo na inproviziranih dirkališčih ( Pau, Monaco,Avus, Macao,Salzburg.....)pri nas pa ne kljub enakim varnostnim standardom, ki jih predpisuje FIA, pri nas pa ne?!

Sicer pa piste po mnenju nekatrih, ki se imajo za blazne poznavalce itak ne potrebujemo =D> #-o
145 QV,33,145,147,159 TI
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

a to pomen da smo bli na mobikrogu priča zadnji dirki #-o #-o :doubt:
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
Uporabniški avatar
_BiStRi_
Administrator
Administrator
Prispevkov: 5776
Pridružen: Ne Apr 17, 2005 12:36 pm

Bo se še vozilo evropsko consko prvenstvo...samo uprašanje kje, menda bo mobi prevzel nato in potem... :|


Sicer pa je dirkanje je itak spodbujanje k vsesplošnem tiščanju in je treba to neumnost zatret v kali, tako, da bolje nič dirkanja, se bo raje po cesti tiščalo :roll:
145 QV,33,145,147,159 TI
stuntz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2340
Pridružen: Sr Avg 04, 2004 9:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zagorje

Bistri ne bluzi !
Freedom of speech ? What is that some brand of toilet paper? Found it at ( cant say PM me ) :D
Uporabniški avatar
IztokFranko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Po Sep 27, 2004 9:09 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: LJ, KK
Kontakt:

C/P pismo Marka Selana

Lepo pozdravljeni.

Osebno za sebe bi rekel, lepa dirka z obilico smole. Sobota; zlomljen unibol na spodnji levi roki spredaj.
Nedelja; dober štart, lep boj do 7. kroga kjer mi je razneslo prednjo desno pnevmatiko, nato menjava, izguba treh krogov in temu primeren rezultat.

Vse dirkaške užitke, pa je uničilo vse dogajanje ob progi.
Moje mnenje je, da veliko slovenskih dirkačev (lahko bi to zadnjo besedo postavil tudi v navednice) ne sodi na take prireditve. K tem bi prištel še spremljevalce in krog je hitro zaključen.
Menim, da si vse preveč ljudi upa in si dovoli na razne načine komunicirati z direktorjem dirke in njemu podrejenimi ljudmi, jih obsojati, celo zmerjati z … definitivno besedami, ki ne sodijo na dirkaške steze.
Ja, vse bolj se kaže tisto, kar veliko ljudi govori. To je šport, po večini (z veseljem bi napisal kdo to ni) posameznikov s preveč polnimi žepi in mnogo narcisoizma, kar pa je pravgotovo enačba za to, kar se je dogajalo na zadnji dirki. Te ljudje namreč zelo težko prenesejo kritiko na svoj račun.
Tudi sam sem se v pretekli sezoni znašel v situaciji, kjer sem recimo temu izgubil živce, vendar pa niti za sekundo nisem žalil ne direktorja dirke ne druge uradne osebe dirke.

Žal mi je ljudi, ki imajo ta šport radi in so zanj pripravljeni storiti marsikaj in smilijo se mi tisti, kateri menijo, da je edino sredstvo pravice in dokazovanja denar. Če si športnik si športnik tudi po porazu, diskvalifikaciji, …

To svojo izjavo pišem že po tem, ko sem dobil tudi informacijo, da se AK Lamko umika z dirk SPTA kot organizator. Razlogov sicer še ne vem, vendar pa si lahko mislim in s tem tako odločitev g. Dubariča razumem.

Vprašam pa se le eno. Kaj bodo vsi ti pošteni fantje, ki so bili za dirke pripravljeni storiti vse, morda ogroziti tudi svojo eksistenco.

Lep dirkaški pozdrav in upam da ni zadnji.

Ljubljana, 16.6.2007

Mark Selan
Odgovori
  • Informacija