Alfa 166 in HI FI

Vse kar se tiče avtoakustike
Odgovori
Uporabniški avatar
xandrej
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 622
Pridružen: Pe Okt 24, 2003 9:46 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Zanima me sledeča varijanta: V moji alfi so v sprednjih vratih zvočniki + visokotonci in na zadnji polici tudi zvočniki... Videl sem pa pripravljeno na zadnjih vratih enako kot na sprednjih in sem šel v enemu ki se ukvarja z muziko v avtomobilih pa je rekel, da ta radio nima 6 izhodov in da je pri teh modeli ali v zadnjih vratih ali pa na polici, da kao če bi sedaj dal v zadnja vrata zvočnike nebi nič igralo.... Kako je s tem? Pol sem pa se spomnil, da ene imajo pa vse zvočnike noter in je rekel, da je neki konektor ki pa zadnji zvočniki in v vratih in na polici igrajo vzporedno... Kako je s tem in tukaj sigurno veste kako je to? Aja nekje sem še vprašal pa ni nihče odgovoril pa bi še tukaj:

1. Kako veš rec. da so svečke hin?
2. Nekje sem prebral da se dajo dobit ceneje kje in za koliko?
3. Kakšna bi naj bila temperatura motorja pri 2.0 TS ali am kaj niha?

Za odgovore se že vnaprej zahvaljujem in upam na pomoč... Andrej
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Glede temperature najprej.

Umirjena vožnja cca 70 C
Hitra vožnja cca 90 C
Zahtevna vožnja cca 110 C

Pišem za motor 1.8 Ts, ki je zelo podoben 2.0 Ts in sicer za normalne temperature zraka. V vročini se te temperature malce povišajo.

Glede svečk.

Klenkanje, ugašanje motorja....

Kako poceni do njih.

Pošlji ZS LaserJammu, on ti zna pri vsem pomagat ali vsaj dat dober nasvet
Uporabniški avatar
xandrej
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 622
Pridružen: Pe Okt 24, 2003 9:46 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

O najlepša hvala. Glede temp. sem bil malo v skrbeh ampak vidim, da dela točno tako kot si napisal. Hvala za hiter odgovor. Ko bom rabil menda na 100 000 KM svečke bom tudi kontaktiral človeka ki si napisal. Kaj pa glede radija in zvočnikov?
Uporabniški avatar
dejan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1692
Pridružen: Ne Sep 07, 2003 5:03 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

xandrej napisal/-a:O najlepša hvala. Glede temp. sem bil malo v skrbeh ampak vidim, da dela točno tako kot si napisal. Hvala za hiter odgovor. Ko bom rabil menda na 100 000 KM svečke bom tudi kontaktiral človeka ki si napisal. Kaj pa glede radija in zvočnikov?
Evo ti bom jest razložil, kako sem rešil moj problemček z zvočniki, po mojem bo pri tebi isto.
Original ima moja alfa dva zvočnika v sprednjih vratih in dva v zadnjih stenah. Original zvočniki so relativno švoh, cca. 30-40 W, to je skupaj max. 160 W. Dodatno sem zamenjal zadnjo rolo polico z leseno in namontiral 2x120 W zvočnike. Spredaj vzameš ven radio in zvežeš vse štiri original zvočnike na dva izhoda in zadnja močnejša zvočnika na dva izhoda. Zadeva je skrajno preprosta, zahteva samo malo lotanja in stvar rešena.
Špila pa kar v redu, samo pri meni je radio malo prešvoh, Clarion-kr neka jajca
Uporabniški avatar
xandrej
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 622
Pridružen: Pe Okt 24, 2003 9:46 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Tale je rekel, da tale original alfin radio ki je vgrajen ni se dobro špilat glede teh izhodov da bi 4 zvočnike obesil gor na dva izhoda je rekel da se tukaj ni za igrat ker tale stvar ni poceni če kaj zajebeš pa vse je gor na tem klima računalnik pa vsegaboga... Ve kdo kaj bi naj bil noter zaen radio?!?!?! ... Kaj predlagate še?
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Ojačevalec je vsekakor rešitev, pa še špilalo bo tako kot je treba.
Axi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: So Okt 11, 2003 1:19 pm

jaz imam temp. vedno na 90°C. ni vazno kako vozim. OK ce ga res brutalno tiscis do blokade potem se mogoce dvigne za par stopinj. komaj opazno.
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

jaz mam tud na 90° vedno...mal se dvigne če stojim v prometu ampak ko speljem al pa pohodim gas spet pade..
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

moja je okol 92 stopin
Uporabniški avatar
smolko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 594
Pridružen: Po Jul 07, 2003 2:20 pm
Kraj: Radovljica
Kontakt:

xandrej napisal/-a:Tale je rekel, da tale original alfin radio ki je vgrajen ni se dobro špilat glede teh izhodov da bi 4 zvočnike obesil gor na dva izhoda je rekel da se tukaj ni za igrat ker tale stvar ni poceni če kaj zajebeš pa vse je gor na tem klima računalnik pa vsegaboga... Ve kdo kaj bi naj bil noter zaen radio?!?!?! ... Kaj predlagate še?
Se strinjam z njim, saj izhodi iz radia niso impedančno prilagojeni, naj bi bilo 4 ohm na kanal, če vporedno zvežeš dva zvočnoka si na 2 ohm-ih, ena rešitev je zaporedna vezava, samo se ti bo moč razpolovila, saj bo na izhodih radia 8 ohm-ov, sigurno najboljša varianta pa je ojačevalec, na tvojem mestu se ne bi matral z vgrajevanjem zvočnikov v vrata, sam bi si konkretno poštimal ozvočenje spredaj, zadaj pa en mali subwooferček, ker je nekakšno pravilo v akustiki da ti glasbo ki jo posušaš slišiš od spredaj, seveda je pa spet druga pesem če imaš veliko sopotnikov, ki jih voziš na zadnji klopi, takrat jim moraš zagotoviti glasbo od zadaj, če ne tebi spredaj "razbija" zadaj pa sopotniki komaj kaj slišijo
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

kukr jst vem v 166 lepo špila muzika ni pa nevem kakšno nabijanje to je velik avzo zato jst na tvojem mestu nebi dajal nič notr
Uporabniški avatar
xandrej
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 622
Pridružen: Pe Okt 24, 2003 9:46 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Ne mislil sem samo za kvaliteto muzike brez nabijanja ker mi kvaliteten zvok zelo dosti pomeni ker tistih 2 toni muzike note v avtomobilih pol pa še ne igra kot bi moralo to ni nič. Raje imam nrmalno in kvaliteto muziko. Edino razmišljal sem če bi mogoče spredaj dal kaj močnejšega z močnejšimi visokotonci... Kaj vem malo sem razočaran glede zadnjih vrat, da ne morem dati moter zvočnikov ki bi igrali razen z nekimi konektorji ali z ojačevalcem... Razkopaval pa nebi avta...
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Kvaliteten zvok pa bi najverjetneje zahteval menjavo prav vsega, zvočnikov, radia, kablov, namestitev ojačevalnika in vsekakor ne bi bilo poceni. Ko gre za vrhunski zvok, stvari nikoli niso poceni.Žal #-o
Uporabniški avatar
xandrej
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 622
Pridružen: Pe Okt 24, 2003 9:46 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Hja... Kaj češ ni nam lahko. :cry: :cry: :cry:
Uporabniški avatar
AlfaJTD
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 58
Pridružen: Če Nov 13, 2003 10:05 am

Veliko vprašanje je če bi drugo ozvočenje (skupaj z novim ojačevalcem, kabli...) kaj spremenilo. Kvaliteta zvoka iz naknadno kupljenega sistema po mojih izkušnjah (iz 156) ni kaj prida, ker cel sistem ni usklajen (sem slišal sisteme za 500.000 SIT pa ga ne bi maral v svojem avtu). Tud subwoofer, ki ni serijski (po mojih izkušnjah) v limuzine ne spada, ker se iz prtljažnika nič ne sliš v kabino, ponavadi pa ša zvok iz subwooferja zaostaja za zvokom iz ostalih zvočnikov (problem kablov??). Več kot v kabini slišjo mimoidoči pa še akumulator uničuješ. Žal se kvaliteta zvoka ne more primerjat z domačim Hi-Fi sistemom.
Do zdaj sem bil daleč najbolj zadovoljen s serijskim sistemom v mojem primeru v Fiat Stilu, kjer za malo denarja dobiš dokaj kvaliteten zvok in usklajen sistem.
Svetujem ti, da preden karkoli kupiš najprej preizkusiš nove zvočnike. Če ne boš zadovoljen z zvokom, potem (na žalost) najbrž ne boš našel sistema, ki bi ti ustrezal.
Odgovori
  • Informacija