Problem z avdio sistemom v Alfi 156

Vse kar se tiče avtoakustike
sheta
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: Če Maj 25, 2006 11:22 am

Kar naenkrat mi zmanjkuje zvoka (nekaj časa je, potem zgine, se ponovno pojavi...) - kot da avtoradio ne bi pošiljal signala v zvočnike. Edina posega, ki sem ju opravil na avdio sistemu sta bila menjava sprednjih zvočnikov in menjava avtoradia. Z radiom je vse vredu (testirano v drugem avtu). Priklopil sem tudi drug radio - problem je enak. Zvoka ni ne v sprednjih, ne v zadnjih zvočnikih. Je mordka kdo imel podoben problem? Kakšen nasvet, kje sploh iskati problem?
rapbit
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1876
Pridružen: To Jun 15, 2004 9:08 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: lublana trnovo

prvo preglej kontakte na zvočnikih... har verjetno že si
lohk pa da maš kable fuč....
sheta
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: Če Maj 25, 2006 11:22 am

Kontakti na zvočnikih so vredu. S kabli pa verjetno tudi ni težav - to bi se verjetno slišalo kot kakšno prasketanje/šumenje ali kaj podobnega, zmanjka pa zvoka v trenutku čez čas se pojavi nazaj.
Uporabniški avatar
Turtle
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4033
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 5:22 pm
Vozilo: Alfa Romeo Guiletta QV
Alfa Romeo 155 2.5 V6
Kraj: Bilo kuda kiki svuda

Maš prek ojačevalca vezan?
rapbit
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1876
Pridružen: To Jun 15, 2004 9:08 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: lublana trnovo

ja ne vem če bi biu posamičen zvočnik bi verjetmno bil ta zvočni če pa praviš da ti vsi crknejo pa ni druzga kot kontakti ali kabli

če maš pa ojačevalc (sam kukr sm prebrou si reku da nisi nč delu tazga) je pa še to opcija....
sheta
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: Če Maj 25, 2006 11:22 am

Ni ojačevalca Sistem je tak, kot je bil vgrajen serijsko, le prednje zvočnike sem menjal.
Uporabniški avatar
blatnik
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 151
Pridružen: To Nov 30, 2004 12:16 pm
Kraj: Celje

podoben problem sem imel tudi sam.. na koncu sem ugotovil da se je ohišje zvočnika dotikalo vrat ( pač kovina na kovino ) in je očitno prihajalo do prebijanje mase ali pa kaj takega - nisem se poglabljal, odkar sem stvar izoliral deluje BP.. Je bilo pa tako da je radio utihnil že če sem se zapeljal čez kako luknjo ali pa da sem malo trše zaprl vrata...

lp
Uporabniški avatar
dejan031
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1578
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 12:43 pm
Vozilo: 2009 159 Tbi with Squadra chip
Kraj: cerkno

kaj pa izhod od radija, a ti če priklopiš druge zvočnike normalno deluje?

lp
sheta
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: Če Maj 25, 2006 11:22 am

dejan031 priklopil sem tudi drug radio, pa je enako (zamenjal sem tudi oba konektorja). V drugem avtu oba radia delujeta normalno.

Blatnik....hmmm bi znalo bit to ja...bom preveril, hvala.
Uporabniški avatar
dejan031
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1578
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 12:43 pm
Vozilo: 2009 159 Tbi with Squadra chip
Kraj: cerkno

ja pol ti preostane samo še pregled kablou in zvočnikov, verjetno kakšna slaba masa oz stik.

lp
Uporabniški avatar
AlfaGTA
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 198
Pridružen: Ne Jul 17, 2005 7:45 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica

si pogledu konektorje ki gredo iz karoserije v vrata....mogoče so tam kaj oksidirani, oz. imajo slab spoj....
AlfaRomeo.....Beauty is not enough !!!

(2 x AR155, 1 x AR145, 2 x AR156)....dovolj !?
FRooTEG
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 41
Pridružen: Pe Okt 10, 2003 3:26 pm

hmm .. Gleda nato, da radio v drugem avtu dela, in drug radio v tem ne, je načeloma lahko napake le v instalaciji in zvočnikih ! Mislim, da bi tu lahko bil v igri skurjen zvočnik ali pa stik kabla z maso avtomobila, ali pa kr kratek stik zvočniških kablov!

Lp FRooT!
Prodam:
- DLS Nobelium 10
Uporabniški avatar
luni
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 617
Pridružen: To Feb 21, 2006 1:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

O šeto, dobrodošel na forum :wink:
hugoss
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr Sep 26, 2007 1:13 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

pozdravljeni. moj prvi post. :-)

@blatnik:
imam enake simptome kakor si jih imel ti - enkrat mi dela samo levi kanal, drugič samo desni - vendar se mi zdi, da samo na prednjih vratih (avto imam v posesti šele 2 dni). Ali lahko poveš kaj si postavil med zvočnik in vrata?

Hvala in lp.
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

probite une konektorje med vrati in karoserijo narazn pa nazaj skp dt,pr men je pomagal, pa še neki k je prbližn podobn temi, kupu sm ojač. pa me zanima če ve kdo točno povedat kje bi se dal spelat napajaln kabl iz aku. do kabine,nekje naj bi bila neka luknja,ima kdo izkušne kje je točno pa kko najlaži do ke pridt? LP
Odgovori
  • Informacija