Nakup alfe 145/6 Kaj priporcate za prvi avto kateri je bolsi

Kamor gredo smeti iz foruma
Zaklenjeno
djz3l3
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr Sep 05, 2007 11:50 pm
Član Alfa Kluba: 0

Kot prvo vsem lep pozdrav na alfa forumu

zanimam se za nakup svojega prvega avta sedaj zacnem iz vozniskim izpitom in mislm tudi kupit avto.kot sam sem zaljubljen v alfe in honde samo za honde pac nimam financ.zanima me predvsem alfa 145 1.6 ts ali pa 1.4 16V.pa me zanima sledece poraba sami motorjev zanesljivost (deli,kvarljivost itd) sem dokaj umerjen voznik kolikor pac voznik (bolje malo ker sem brez izpita no gdaj po kaksnih hribih itd) sam vozim od oceta bravo 1.2 16V 80hp 5 prestava 50-60khm :D no ucasih pa tut gdaj pohodmo ane tako da nevem dost folka prav da so alfe k**** itd sam jest vem ce kupujes alfo jo kupujes z srcem !!!imam prav?
birdy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1110
Pridružen: Če Nov 13, 2003 10:31 pm

kupujes s srcem->to mas 100% prav

samo moram poudarit da si 1. clovek za kerega vem da se odloca med alfo in hondo
alfa je avto ki ga vozis s srcem, ga mas rad, jo obcudujes in vcasih peljes samo na izlet, kar tako...ker ji pase

medtem ko honda...nimam pravih besed ampaq vozniki hond se navadno obnasajo tako kot pravi car tatoo na eni izmed njih, ki jih videvam: "drive it like U stole it"...in to ni prav nic podobno logiki alfistov

potem je tukaj se dejstvo o cisto razlicni tehniki voznje(skoz mam alfe samo od novega leta do junija sem vozil rover 416SLi, ki ma notr hondin motor)
za najmanjsi premik avta moras dodati plin, ne gre samo s sklopko
avto se dere, k da mu bije zadnja ura, medtem pa gre 33 a.5IE mim(rover je mel 1.6 16v PFI 110km)
aja pa tega ne smem pozabit: olja je pozrl vec kt moja prejsna 75, ki sem jo gonil koker da bi bla ukradena
vse nasteto mi je pojamrala tudi punca ki sem ji roverja veckrat posodil(njen avto je 33 1.5IE), kak je treba skos plin tisat, kak je treba v hrib skoz saltat itd...pac 33 ji je bla dosti bl pr srcu(pa ona NI alfistka po srcu...ji je kratkomalo vseen samo da se dobr pelje)

je pa ena resnica koker sem gonil roverja poraba preko dobrih 11 ni prisla medtem ko mi je ratal to cifro prekoracit na vseh alfah kar sem jih mel(no druga stran je pa da so alfe ble 1.5IE/1.6weber/1.6ie/1.8iE/1.8tIE...

upam da ti je tale zapis mojih vtisev kej pomagal pri odlocitvi ker avto hoces, ker mas tudi pocen honde, tak da finance niso glih opravicilo zakaj hoces alfo :)

ps
kolega pristas vw-ja je nabavil 33 P4, ces da bo cnej vzdrzevanje kot pri vw...no tukaj se je ustel, sam je se zmeram nece dat, ker mu enostavno da vec kt vw(neglede na vecje stroske)...temu recemo kupovanje s srcem in NE z razumom
(sedaj ga zafrkavam ce je po vseh teh letih voznje v hitlerjevih sankah ratal alfista?)
Uporabniški avatar
_BiStRi_
Administrator
Administrator
Prispevkov: 5776
Pridružen: Ne Apr 17, 2005 12:36 pm

145 QV,33,145,147,159 TI
Zaklenjeno
  • Informacija