Fabia TDI RS überalles

Kamor gredo smeti iz foruma
Zaklenjeno
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

_BiStRi_ napisal/-a: Hočem povedat, da mene ni potrebno trpat v tole zraven, oziroma pri tej debati ne želim sodelovati, na noben način!
Potem se ne oglašaj več! :lol:

Ciao Alfista :mrgreen:
Slika
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

guma napisal/-a:Je bila RS? :?
RS, z par k km! Na testu čez vikend. En teden pa potem še 1,4 TDI, kot nadomestni svto. RS-ko zrihtal prijatelj.
Kot je že bilo rečeno, na izgled in otip vse ceneno. Pa vsako zapiranje vrat, kot preluknjana konzerva. In pa lega na cesti in pri vožnji skozi ovinke ni ravno "športna"!

Oktavija je nekaj drugega. Toda vseeno me ni pritegnila. Drugače pa Octavia RS od spredaj izgleda zelo dobro.

In da TDI-ji ne trošijo olja? V službi 1,9 TDI 130KM (na menjavi ~4 litre olja) in pa 2,0TDI 140KM (1 liter na !!!800!!! km). Pa sta oba avta mehansko čisto v VW normativih.

Kot tipičen nešportni avto je zame moja Felicija L&K z 1,3 agregatom in pa 74KM! :mrgreen:
Uporabniški avatar
Gorkichev
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1818
Pridružen: Ne Jul 03, 2005 10:06 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica - Ljubljana - Nova Gorica

moj sošolc k je z gorice ima to fabjo RS. Alfista je reku da si upa :D ......

ugalvnem....enkrat v naslednih 10 dneh bomo naredili test. 8)
mitja155
Alfist
Alfist
Prispevkov: 289
Pridružen: So Jan 17, 2004 4:37 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Foggy napisal/-a:
Teo napisal/-a: Vsi vemo, da gre Fabia RS bolj kot kak 1.6/1.8 TS pa kljub temu večina na tem forumu bolj ceni zvok in vrtljaje, ki jih TS ponuja.
No ja, tu lahko še malo debatiramo, 156 1.8 TS vs Fabia RS, tu se 156 brez problema odpelje mimo, saj je teh skoraj 150 konjev zelo zelo poskočnih, glede na to da z 17" platišči brez najmanjšega problema vozi za QV.

Fabie sicer nisem vozil, sem pa zato Octavijo, katera je pač avtomobil, kaj drugega pa zanjo nebi mogel reči. Sediš kot na leseni klopci, pripelješ se na cilj in to je to. Škoda je odličen avto za avtomobilskega vseveda, polna emocij in oblikovno neponovljiva :mrgreen:
1.8 tvoja ni šla ama nikomor... nikamor... če je zate to da avto pohodiš in mu jebeš mater da se premika pol pa ok... ampak takrat pije točno tok kot moj 330i.... tvoj avto je bil lep in ohranjen... ampak nisem ga vzel ker ni šel nikamor... še deklica mi je rekla da me zadavi če kupim tole...

2.0 je vpršaljiva ne pa 1.8ts... avto gre tok kot kolega 1.8t do 150 potem gre pa audi naprej... ;)

o živosti motorja mi pa ne govort... nniiiiiiiiiiiiiiiiiiikaaaaaaaaaaaaammmmmmoooooooorrrrrr 1.8ts... sem bil vožen tut v ostalih 1.8 pa so žalost .... v6 edino zmaga ali pa JTD... vsaj zdi se ti... od tebe sem se odpeljal z renojevim dci motorjem in je bolj živ kot pa 1.8...

in pa če si ti z 17kami šel za qv-ko sta samo dve opciji ... qv je bila mrzla ( samo do 3000 obratov) ali pa ste tišali čez ovinke... slednje ti še verjamem osatlo je pa :lol:
mitja155
Alfist
Alfist
Prispevkov: 289
Pridružen: So Jan 17, 2004 4:37 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Gorkichev napisal/-a:moj sošolc k je z gorice ima to fabjo RS. Alfista je reku da si upa :D ......

ugalvnem....enkrat v naslednih 10 dneh bomo naredili test. 8)
Če ima LJ tablice je moja.... :oops:
Uporabniški avatar
Gorkichev
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1818
Pridružen: Ne Jul 03, 2005 10:06 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica - Ljubljana - Nova Gorica

mitja155 napisal/-a:
Če ima LJ tablice je moja.... :oops:
nene. tipo je prvi lastnik
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Alan napisal/-a:Sej nisi ti začel drkarije, sem pa trn v peti drugim zgleda....
Uporabil sem samo dejstva....
Noben se ne gre kregarije, vsaj jaz se je ne mislim iti, vsak ima svoje menje in vsak ima svoj prav, s tem ni nič narobe in tudi vsak se ne more z vsakim strinjati. Hvala bogu, da smo si različni. in tudi razne zamere zaradi kakega narobe interpretiranega posta se mi zdijo nesmiselne.

Glede primerjave sem samo povedal kar sem jaz vedel, lepo da si ti povedal še drugo plat, se lahko vsaj pokaže realna slika :wink:

PS
Jaz nimam nobenega trna v peti 100% 8)
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

Gorkichev napisal/-a:moj sošolc k je z gorice ima to fabjo RS. Alfista je reku da si upa :D ......

ugalvnem....enkrat v naslednih 10 dneh bomo naredili test. 8)
Si upam, pa sej ne grem na giljotino....?!

Ciao Alfista :mrgreen:
Slika
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

mitja155 napisal/-a:
Foggy napisal/-a:
Teo napisal/-a: Vsi vemo, da gre Fabia RS bolj kot kak 1.6/1.8 TS pa kljub temu večina na tem forumu bolj ceni zvok in vrtljaje, ki jih TS ponuja.
No ja, tu lahko še malo debatiramo, 156 1.8 TS vs Fabia RS, tu se 156 brez problema odpelje mimo, saj je teh skoraj 150 konjev zelo zelo poskočnih, glede na to da z 17" platišči brez najmanjšega problema vozi za QV.

Fabie sicer nisem vozil, sem pa zato Octavijo, katera je pač avtomobil, kaj drugega pa zanjo nebi mogel reči. Sediš kot na leseni klopci, pripelješ se na cilj in to je to. Škoda je odličen avto za avtomobilskega vseveda, polna emocij in oblikovno neponovljiva :mrgreen:
1.8 tvoja ni šla ama nikomor... nikamor... če je zate to da avto pohodiš in mu jebeš mater da se premika pol pa ok... ampak takrat pije točno tok kot moj 330i.... tvoj avto je bil lep in ohranjen... ampak nisem ga vzel ker ni šel nikamor... še deklica mi je rekla da me zadavi če kupim tole...

2.0 je vpršaljiva ne pa 1.8ts... avto gre tok kot kolega 1.8t do 150 potem gre pa audi naprej... ;)

o živosti motorja mi pa ne govort... nniiiiiiiiiiiiiiiiiiikaaaaaaaaaaaaammmmmmoooooooorrrrrr 1.8ts... sem bil vožen tut v ostalih 1.8 pa so žalost .... v6 edino zmaga ali pa JTD... vsaj zdi se ti... od tebe sem se odpeljal z renojevim dci motorjem in je bolj živ kot pa 1.8...

in pa če si ti z 17kami šel za qv-ko sta samo dve opciji ... qv je bila mrzla ( samo do 3000 obratov) ali pa ste tišali čez ovinke... slednje ti še verjamem osatlo je pa :lol:
Dobro si me nasmejal poznavalec avtomobilizma :lol:
Kaj se mogoče danes sponmiš ali si imel 155 16V ali 8V, saj takrat ko si jo imel le tega nisi vedel #-o

Če ne znaš voziti bencinca je tvoj problem, kakor se spomnim je bil avto še mrzel in ga več kot na 4.000 rpm nisi zavrtel, zgleda so ti traktorji preveč pod kožo zlezli :lol: tako da se ti tudi sanja ne koliko je šla oz gre 156 1.8TS :roll:
Bencinar se drugače vrti vse tja do 7.800 rpm, tako da drugič malo bolj po gasu poba.
Uporabniški avatar
_BiStRi_
Administrator
Administrator
Prispevkov: 5776
Pridružen: Ne Apr 17, 2005 12:36 pm

Počasi se očitno bližamo koncu(žal) pa res nebi rad da tole roma kot ostale teme, ki takole zaidejo iz smeri pod ključ bi prosil za malo strpnosti brez kregarije!!!
145 QV,33,145,147,159 TI
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Foggy napisal/-a:
Alan napisal/-a:Sej nisi ti začel drkarije, sem pa trn v peti drugim zgleda....
Uporabil sem samo dejstva....
Noben se ne gre kregarije, vsaj jaz se je ne mislim iti, vsak ima svoje menje in vsak ima svoj prav, s tem ni nič narobe in tudi vsak se ne more z vsakim strinjati. Hvala bogu, da smo si različni. in tudi razne zamere zaradi kakega narobe interpretiranega posta se mi zdijo nesmiselne.

Glede primerjave sem samo povedal kar sem jaz vedel, lepo da si ti povedal še drugo plat, se lahko vsaj pokaže realna slika :wink:

PS
Jaz nimam nobenega trna v peti 100% 8)
No lepo da smo razčistili.
@ mitja155

k meni v 155-ko se vsedi, pa boš potem povedal kako "ne" gre bencinar :D
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

Moja QV je definitvno najhitrejša med sedaj naštetitimi avtomobili :wink:

Tako pa imate material za obiranje...

Na 400 m bo Fabia, Mini ipd najmanj 20m za Bistrijem v ciljni ravnini...

Na krožni pa bodite veseli če vas z bistrijem ne prehitima za cel krog :wink: (dirka bo imela samo dva kroga)

nekako upam trditi, da naju lahko prehiti samo mogoče Teo z mamino GTA...

da vam še malo pihnem v egotrip, da se bom mel čemu smejat danes zvečer :wink:
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
Uporabniški avatar
_VeNoM_
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 26
Pridružen: Če Maj 20, 2004 3:07 pm

_BiStRi_ napisal/-a:drgač bomo mogl na test dat še tvojo Škodo :wink:...pa bomo še kak crash test nardil :mrgreen:


Ja tisto bo pa zanimivo, sam jo je treba skup dat #-o
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

pa še enkrat :

viewtopic.php?t=12789


Vidim da je ogledov v pol ure, kot da sem napisal, da bom vsakem dal 100 eurov če gre na pijačo z mano :lol: , samo prijavljenih je bolj malo :wink:
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Fantje, moj cegu je tolk počasen, da se rikverc vozim, ker gre hitreje! :mrgreen:
Zaklenjeno
  • Informacija