Bivša velocejeva 75

Kamor gredo smeti iz foruma
Zaklenjeno
birdy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1110
Pridružen: Če Nov 13, 2003 10:31 pm

colibry napisal/-a:pa se tole.... ko se prodaja avto se na pogodbo vedno napise znani stavek : Videno - sprobano + kupljeno... zato nima model kej srat.. ce bi jaz bil veloce bi su tistga mulca se 3x okol kepe k se norca dela. :D in to ne malo ampak ornk :D
samo majhen popravek:
Videno kupljeno velja samo za OCITNE napake in napake ki bi jih KUPEC z izobrazbo kako ze pac ima pac MORAL SAM opazit....ce govorimo o ekonomistu, ki mu nekdo proda avto s prepihano dihtungo, ki pa se ne kadi ocitno je to prikrita napaka in je na grbi prodajalca....

to je laicno na hit povedano kaj pise v zakonu, ni cisto do crke tako, je pa bolj v tej smeri kot v colibrijevi(saj vem da tezi, sam vcasih je pa lepo met pravnico za punco :P )
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

a ni po zakonu 8 dni za skrite napake, ki jih mora prodajalec popraviti ali pa vrniti denar..

sicer je OFF in se neveže na nič drugega kot na birdyev post, da ne bo spet ogenj v strehi :wink:
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Alfista, avto sploh ni zjeban tako, kot govori nov lastnik. On misli, da je ob nakupu očitno dobil salonsko vozilo, ne pa 20 let staro škatlo. Mislim, dej....pa ne verjemi vse novemu lastniku. In kaj če je dal nanjo 500€? A je zdej to neko bogastvo?
Slika
birdy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1110
Pridružen: Če Nov 13, 2003 10:31 pm

Pepsi napisal/-a:a ni po zakonu 8 dni za skrite napake, ki jih mora prodajalec popraviti ali pa vrniti denar..

sicer je OFF in se neveže na nič drugega kot na birdyev post, da ne bo spet ogenj v strehi :wink:
ne da se mi it gledat v zakon&punce ni tu da bi prasal trenutno

sedaj bom ene par rokov na temo vrgu ven, sam resno ne morem garantirat, da so tocni
8 dni je za stvarne napake za stvari, ki jih kupis v trgovini
15 (al 14) dni je za pogodbe na daljavo (e-bay, mimovrste ipd)
v meseceih-menda 6 je za skrite napake(dvomim da mam prav, sam nekej mi govori da je 6)
....

ce bo kako resno zanimanje za te reci povejte pa bom al jest punco gnjavu al bo pa lasser jamm k ma tud veze s takimi recmi povedal
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Pa te stvari ne veljajo za fizične osebe, ampak za pravna oseba proti fizični osebi!
Slika
birdy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1110
Pridružen: Če Nov 13, 2003 10:31 pm

veloce napisal/-a:Pa te stvari ne veljajo za fizične osebe, ampak za pravna oseba proti fizični osebi!
tista za skrite napake velja tudi pri vozilih

-primer
kolega je kupil
Saab 9-5 2.0t
v katerem je bil en bat menjan z batom iz 2.3t in to je ugotovu po tistem, ko mu je motor razbilo in smo ga razstavljali.
to je vsekakor padl v kategorijo skritih napak za katere je bil odgovoren prodajalec, ker ga ni bilo nacina, da bi kupec ugotovu da je bat napacen, medtem ko prodajalec bi pa to moral vedet(ce prejsn lastnik dejansko ni bil nic kriv, potem mora on gnjavit-tozit- lastnika pred njim in tak dalje)

u glavnem htel sem rect, da je imel pravno podlago, da bi sel s tozbo nad prejsnega lastnika, sam ker je ta moj kolega tak, da se mu ne da prickat, je zadevo enostavno pozru narocu nov motor iz svedske in sedaj ve kaj ma

u glavnem kaj sem htel rect:
ne veloce nimas prav tud fizicne osebe so obvezane h temu in ti tisti stavek "videno kupljeno" ne pomeni nic drugega, kot to, da je kupec po svojih moceh pregledal kupljeno ->nocem tega kakorkoli napeljevat na debato o beli 75, to je se zmeri samo odgovor na colibrijevo teorijo, da te tisti stavek resi odgovornosti
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

veloce napisal/-a:Pa te stvari ne veljajo za fizične osebe, ampak za pravna oseba proti fizični osebi!
Tole pa ne bo držalo, pošteno lahko najebeš, če tapravega nategneš, ki ve kako in kaj orgirati......
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Jaz za skrite napake nisem vedel, torej lahko stožim Blaža do amena, da bo brez gat ostal al kako! Bodite resni ljudje.
Če bi jaz kaj delal na avtu in imel dokaz za to, potem bi mi lahko nekdo pravno težil, ne pa v tem primeru. Torej skrite napake so v tem primeru kaj? To, da mu je šla sklopka cu grunt, mu nimam kej, ker je bila že pri koncu in je o tem bil obveščen - hkrati je to potrošni material. Za brisalce je prav tako vedel, za rjo prav tako, za cukanje motorja prav tako. Skritih napak tu ni in še enkrat ponavljam. Avto ni sfukan in nehite vse verjet nekomu, ki je totalno brez denarja in se zato, ker je pač sam nekaj zjebal, rad zdej zvalil krivdo na druge. Še zdej ne morem verjet bajki o zjebanih gumah!

Trenutnemu lastniku pa sem odkup že ponudil, a ga je zavrnil. Torej, naj se ukvarja z avtom naprej.
Slika
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Veloce, če ni skrivnost koliko ponujaš bivšemu lastniku za njegov avto?

V kar nekaj postih si napisal, da avto dokupiš nazaj pa me zanima zakaj se lastnik ne odloči in ti ga proda nazaj.
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
birdy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1110
Pridružen: Če Nov 13, 2003 10:31 pm

@veloce:
saj sem poudaru, da ne pisem za ta primer ampak splosno, ker sem popravljal kolibrijev post

za ta primer bi se bilo potrebno poglobit, za kar pa nimam volje

ps
se zmeri pa ostaja dejstvo, da ti zahtevas povracilo skode-ali po domace ko si ravn omenu lahko blazu(ce je to prejsni lastnik pred tabo) vzames max 1500eur koker si dal za avto(razen v izjemnih priloznostih)....

pss
mislim da je cas za konec off-topica na temo pravdanja, ker je bilo ze dosti povedano
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Teo napisal/-a:Veloce, če ni skrivnost koliko ponujaš bivšemu lastniku za njegov avto?

V kar nekaj postih si napisal, da avto dokupiš nazaj pa me zanima zakaj se lastnik ne odloči in ti ga proda nazaj.
Po enaki ceni, ali največ 200€ +. Mislim, da je cena poštena. Ampak noče. Jaz bi ga pa rad odkupil, ker mi je ful lep in zdej sem mal sprostil vozni park!!! Lastnik je menda zelo zaljubljen v ta avto, zato ga noče prodat nazaj. Če je pa tolk težil za ga kupit, da mi ni blo jasno sploh zakaj.
Slika
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

birdy napisal/-a:@veloce:
saj sem poudaru, da ne pisem za ta primer ampak splosno, ker sem popravljal kolibrijev post

za ta primer bi se bilo potrebno poglobit, za kar pa nimam volje

ps
se zmeri pa ostaja dejstvo, da ti zahtevas povracilo skode-ali po domace ko si ravn omenu lahko blazu(ce je to prejsni lastnik pred tabo) vzames max 1500eur koker si dal za avto(razen v izjemnih priloznostih)....

pss
mislim da je cas za konec off-topica na temo pravdanja, ker je bilo ze dosti povedano
Ma nisem žval, da bi to delal. pa prejšnji lastnik mi je kot oseba zelo všeč. Ni mi pa všeč ta novi lastnik, ki samo pljuva vsevprek!
Slika
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

potemtakem si ga dal samo na kratko v najem da ga porihta ali kako, ker si prej napisal da 500 eurov ki jih je mogel dati gor ni nek denar :?: :|
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Moja stvar je, kolk ponudim, a ne? Tolk dam, al pa grem po drugo.
Slika
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

veloce napisal/-a:Moja stvar je, kolk ponudim, a ne? Tolk dam, al pa grem po drugo.
Definitivno, samo ne skušaj zveneti kot Jezus Kristus ko ponujaš 300 evrov manj za avto ki si ga prodal in je sedaj v boljšem stanju kot je bil :wink:
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
Zaklenjeno
  • Informacija