Bivša velocejeva 75

Kamor gredo smeti iz foruma
Zaklenjeno
birdy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1110
Pridružen: Če Nov 13, 2003 10:31 pm

da malo branim veloceja:
a ma kdo !tocne! podatke, kaj je bilo naretega na avtu takrat ko je novi lastnik "vrgu nanga 500eur"

sprasujem zato, ker jest sem v mojo turbaso sicer res vrgu tm 5-6K eur, sam je prakticno cela na nov nareta pa deli so bli custom made itd...medtem ko za 500eur na serijski 2.0ts res ne vem kje(razen ce so notr nove gume), ker bi moral narest res vse servise
-filtre/olja
-tiste 2 jermena
-komplet zavore (diske in ploscice)
hmmm pa se zmer mi je ostal cca 200 eur pa ne vem kaj bi se napisal(mogoce delo enega ne poceni mehanika)
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Vprašanje, kaj je sploh zrihtal. Dva mulčka od 19-20 let, ki tekata okrog avta in razkopavata,......ne bi bil prepričan, da bo vse OK.
Slika
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Veloce, so vsi tvoji kupci takšni 19-20 in imajo vedno namen unič avte. Ker potem res nimaš sreče, da se samo takšni kupci nate limajo.
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Očitno bom moral od zdej naprej pazitim komu prodajam. Ja, pa ti najdi enega starejšega, ki išče take šajtrge. :mrgreen:
Slika
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

Teo napisal/-a:Veloce, so vsi tvoji kupci takšni 19-20 in imajo vedno namen unič avte. Ker potem res nimaš sreče, da se samo takšni kupci nate limajo.
Očitno so samo taki pripravljeni plačat toliko! Naj vsak razume kakor hoče!

Ciao Alfista :mrgreen:
Slika
Bjorn
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1340
Pridružen: So Avg 26, 2006 2:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Očitno novi kupec tudi zelo pretirava, pravi nej bi bil avto krš v isti sapi pa ga noče za isti denar nazaj prodat (300 euro zgube v pol leta je minimalno proti tem da je avto preplaču za minimalno 1000 euro). zadeva zaklučena.
666
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

No, da napišem še zadnje "poizvedbe"!
Ubistvu, smo (zase priznam, sem grešil) naredili iz muhe slona! Baje in potrjenih info, avto sploh ni tak, kot smo ga nekateri opisovali! Z avtom je vse OK in je za 20 let staro zadevo odlično ohranjen. Paniko naj bi zganjal bolj prijatelj kupca.... #-o ! Ne me zdej pojest.. :lol:
Proda je pa ne nazaj, ker je verjetno bolj mahnjen na 75 od Veloceta, jih pa še ni imel toliko, ker je precej mlajši, dajte mu čas!

Ciao Alfista :mrgreen:
Slika
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Torej.......kakšno opravičilo za vse neutemeljene obtožbe?
Slika
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

veloce napisal/-a:Torej.......kakšno opravičilo za vse neutemeljene obtožbe?
Kot opravičilo z moje strani beri zgoraj! To pa ne pomeni, da določenih stvari nisi tudi sam "zamočil" v tej temi in ostalih temah, kjer si se kar nekajkrat ujel na svoje besede! Pa brez zamere,

Ciao Alfista :mrgreen:

p.s. Ko prodaš tisto Lado(740i) in spet nabaviš kako Alfico, te pa povabimo v NG na pijačo :lol:
Slika
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

ne kriv ne duzan je mogu brat 7 strani postov.... POBRISAT vse je moje misljenje....


veloce : zmagu si :D

LP
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

colibry napisal/-a:ne kriv ne duzan je mogu brat 7 strani postov.... POBRISAT vse je moje misljenje....


veloce : zmagu si :D

LP
A se je šlo za kako tekmovanje?
Prej sem komentiral na info ki sem jih dobil od lastnika pred velocetom!
No sedaj me je pa posredno kontaktiral še novi lastnik! Pa le ni vse tako vredu!
Veloce, a si še interesent za odkup nazaj + nekaj eur ? Ker mislim, da se bo kar odločil.... :mrgreen:

Ciao Alfista :mrgreen:
Slika
birdy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1110
Pridružen: Če Nov 13, 2003 10:31 pm

brez zamere vsi udelezeni, sam eno ali dve prasanji se mi postavljata ze celo temo:

zakaj je samo cca 50% udelezencev v tej temi vidlo(IRL) katerkoli avto o kerih je govora?

in zakaj se novi oz trenutno aktualen lastnik bele 75 se kr ni prkazal? -ker govorjenje v njegovem imenu je v stilu baba rekla, baba spekla(al kak ze gre pregovor) ->izvzeto je ce se pod post podpise in je samo uporabil racun oz nick od nekoga, da se mu ni bilo potrebno reg.

lep pozdrav
redneck
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Če Jan 10, 2008 5:29 pm

Evo me sedanji lastnik bele alfe 75!!

Alora, da razjasnimo nekaj stvari...

Sedaj sem se prijavil na forum, ker sem na internetu zelo poredko.

Najlažje je sodit človeka po letih in takoj sklepat, da uničuje avto. Se vam zdi da bi bi dau tako cifro za avto samo za to da bi ga uničeval? če lahko dobim drugo za 400€?

Veloce...
Ne nasedaj novemu lastniku, ki nima za burek in če bi samo videl s čim se je pripeljal, bi te vse minilo.
ali jaz imam ali nimam za burek je moj lastni problem, ne pljuvaj na to, ker nima veze!!
In kaj če je dal nanjo 500€? A je zdej to neko bogastvo?
Se ti to ne zdi relativno?

Drugače sem pa dosedaj dal nanjo več kot 700€, če pa ne verjameš imam doma vse račune, o delih, ki sem jih kupoval...

Gum tudi nisem skuru, in nisem rekel da so slabe, vendar smo pri nakupu opazili, da so spraskane kar pomeni da si ti avto metal počrez in delal burnout-e in nevem kaj še vse.

Že zaradi sedanje porabe avtomobila, ki znaša več kot 15 do nekje 20 litrov benzine na 100 km, si vožnje na obratih ne morem privoščiti.

Prestavljam pa pri cca 2500 obratih.


To da si mi ponudil odkup NI RES, ko sem ga kupil, si rekel, da če ga imam kdaj namen prodat, naj najprej pokličem tebe. Pred nekaj tedni si me klical ter rekel, da ti je skoraj žau, da si jo prodau in da iščeš drugo, NISI me pa vprašal, ali bi jo hotel prodati.


Priznam, da sem nekaj napak naredil tudi jaz. Naprimer to, da sem slepo verjel tebi, da olje je v motorju, ker si takrat trdil, da je olje bilo novo oz. s približno 1500 kilometrov. To da nisem čekiral ročne in bil bolj pozoren na čuden odziv pedala sklopke, na kar me je opozoril tudi moj prijatelj, ki je biu takrat z mano. To sem opazil na poti domov, ko mi je pri menjavanju pedal ostal na tleh. Brisalcev nismo omenjali. Še kaj bi se gotovo našlo...

Še vedno mi nisi dal obeh ključkov za alarm, daljinca ter še enga ključa od avta.

No glede avta:

menjali smo cilinder od pedala sklopke, vendar še vedno se včasih zgodi da pedal ostane na tleh (2 krat do sedaj se je zgodilo) tako da je še kaj za popravit - bomo zrihtali, ni problem!

zadnjo zavorno čeljust, zavorno črpalko - sedaj ugotavljamo da je že razdelilec za zadnje zavore fuč, upam da je samo to glede tega...

Seveda olje in filter (v motorju), cevi od goriva, filter goriva, rotorje od razdelilca vžiga, doma me čakajo vžigalni kabli, iščem olje za menjalnik, svečke (golden lodge 25hld - če kdo ve kje se dobi?), ventilator dela slabo in - veloce - to ni nobeno listje!!! brisalci še vedno ne delajo... in vse se nabere, verjetno sem še kaj pozabil...


Ne iščem prepira in ne mislim sodit, rad bi samo razčistil. Drugi pa mi lahko s svojim znanjem tudi pomagate pri reševanju problemov, vsaka pomoč je dobrodošla.
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6834
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

No končno =D>

Kar pišeš o sklopki, bi bilo dobro pogledat kako je z zadnjim cilindrom na menjalniku in seveda z vzvodi.

Brisalci - mogoče dug motorček

Za porabo ti pa vseeno priporočam, da riskiraš en tank in greš na eno fino turo, pa jo kar lepo prepihaj (sicer ni treba pretiravat, ampak vseeno).
Od mami 75-ka je tudi začela pit čez 14 litrov zardi kratkih voženj in nizkih obratov. Izlet v LJ je ozdravil vse pa še nazajgrede je potrdila, da še vedno doseže najvišjo hitrost, ki jo je tovarna zapisala. 8)

Edit
Tudi sedanji V6 ni nič boljši glede počasnega vrtenja in kratkih fur.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

No, no, odkup sem ti ponudil, ko sem te poklical po telefonu, kako da ni res?!?! Ne zdej lagat.

Ključev ti nisem dal, ker jih še iščem in sem ti povedal, da so mi jih tamali verjetno zgubili. pač jim je prišlo pod roke, se zgodi.

Olja da ni bilo noter ne verjamem, ker bi se drugače lučka vžgala, pa se niti enkrat smkrat ni.

To, da sem jo metal počez in delal burnoute,...je eno veliko pretiravanje. Mogoče sem jo parkrat tu na placu vrgel počez, ker vem, da je zelo gladek asfalt in gum ne bo uničilo.

kaj je z zavornim cilindrom, pojma nimam, ker meni je delalo vse normalno.
Pedal od sklopke tudi tebi na probnih vožnjah ni nikamor padal, to lahko mirno priznaš. Zakaj se je tebi avto doma kar naenkrat sesedel, pa res ne vem.

Zdej ne vem, o katerem avtu govoriš, da kuri 15-20 litrov, upam, da ne o Alfi 75, ker drugače grem zdej celo bajto obrnit, dadobim tisti božji ključ in ti avto dobesedno odpeljem!

In pa svojega soseda malo umiri, da ne bo širil okol laži.
Slika
Zaklenjeno
  • Informacija