Brezvezna kregarija

Kamor gredo smeti iz foruma
Uporabniški avatar
transformator
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 179
Pridružen: Ne Nov 11, 2007 11:20 am
Član Alfa Kluba: 0

G0lden napisal/-a:saj to je ravno tisto kar nam je pri alfah všeč, vsaj meni, da ne vleče po celotnem območju vrtljajev isto.. Men je recimo pri TS všeč ko se pri 4500rpm-a avtu vtrga in spremeni zvok ter "naguba asfalt".. tega ni pri drugih avtih (razn honda v-tec - menjavanje odmične gredi)...

but, thats just me

:lol: :lol: Se dobro da se da med voznjo menjat odmicne in da se guba asfalt pod 1.6 motorjem :lol: :lol:
Uporabniški avatar
GTA lover
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1908
Pridružen: To Avg 30, 2005 5:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Jaz mislim da je 105 konjev čez glavo dovolj, namreč 120 konjska je že pravi divjak in zna v pravih rokah konkretno nagubat asfalt.
Uporabniški avatar
G0lden
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 728
Pridružen: Pe Okt 19, 2007 3:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

transformator napisal/-a:
G0lden napisal/-a:saj to je ravno tisto kar nam je pri alfah všeč, vsaj meni, da ne vleče po celotnem območju vrtljajev isto.. Men je recimo pri TS všeč ko se pri 4500rpm-a avtu vtrga in spremeni zvok ter "naguba asfalt".. tega ni pri drugih avtih (razn honda v-tec - menjavanje odmične gredi)...

but, thats just me

:lol: :lol: Se dobro da se da med voznjo menjat odmicne in da se guba asfalt pod 1.6 motorjem :lol: :lol:
kdo je govoril o 1.6? :lol: :lol: aja.. pa alfa nima menjavanja odmične gredi, primer sem dal hondo, preberi drugič malo boljše da neboš smešn izpado :wink:
Uporabniški avatar
Alchi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 943
Pridružen: Pe Jul 13, 2007 12:29 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

GTA lover napisal/-a:Jaz mislim da je 105 konjev čez glavo dovolj, namreč 120 konjska je že pravi divjak in zna v pravih rokah konkretno nagubat asfalt.
:D =D>
Uporabniški avatar
G0lden
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 728
Pridružen: Pe Okt 19, 2007 3:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

wtf? se hecaš malo? 1.6 ni motor, ki bi ponujal kakršne koli občutke športne vožnje, ne mi s takimi... je pa vzdržljiv in kolko tolko varčen proti svojim močnejšim bratom...
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

hmm ne vem kdo bo bolj smešen izpadel
You need two Ferraris powersliding around the bentley, that is also powersliding
Theone2005
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 21
Pridružen: Če Jul 10, 2008 5:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ptuj

1.6 bolj vzdržljiv kot 2.0 TS ?
Uporabniški avatar
G0lden
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 728
Pridružen: Pe Okt 19, 2007 3:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

po prepričanjih nekaterih... osebno nevem, ga nisem nikol vozo. Sem pa vozil 1.8 in zdaj 1.6 - noben ni delal problemov, vsaj do zdaj ne :wink:

PS: marsikaj je seveda odvisno tudi od zgodovine avta, če kupuješ rabljenega. Tu imam v mislih predvsem redno servisiranje, skulirano vožnjo itd... Če nekdo tiši hladn motor v rdeče polje in 5x na leto tanka dizl ter pozabo dolivat motorno olje, potem bi pomojem še vsak motor začel zajebavat :?
Uporabniški avatar
G0lden
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 728
Pridružen: Pe Okt 19, 2007 3:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

kakorkoli, mene nebo nihče prepričal da močni TS motorji ne potegnejo ko svinja... mi je že uspelo se zapeljat v eni zverini in ga ni čez ta feeling.. Zaj če pa kdo ne razume prispodob oz. metafor pa naj gre nazaj v 5. razred OŠ.. #-o
Uporabniški avatar
GTA lover
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1908
Pridružen: To Avg 30, 2005 5:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Legenda, daj nam razloži to čudo menjavanja odmične gredi, da do konca osmešiš transformatorja no. Res me firbec matra, kaj so poštudiral japončki takega... #-o
Uporabniški avatar
GTA lover
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1908
Pridružen: To Avg 30, 2005 5:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

G0lden napisal/-a:wtf? se hecaš malo? 1.6 ni motor, ki bi ponujal kakršne koli občutke športne vožnje, ne mi s takimi... je pa vzdržljiv in kolko tolko varčen proti svojim močnejšim bratom...
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Uporabniški avatar
G0lden
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 728
Pridružen: Pe Okt 19, 2007 3:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

natančnega funkcioniranja zadeve ne poznam, drugače pa si lahko več prebereš tukaj http://en.wikipedia.org/wiki/VTEC ... drugače pa jaz sn tukaj over and out, ker sn povedal svoje mnenje - ne mislim pa se ukvarjat z nekaterimi nezrelimi idioti, ki ne znajo niti konstruktivno odpisat brez da uporabljajo cinizem in sarkazem...
stuntz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2340
Pridružen: Sr Avg 04, 2004 9:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zagorje

Jao res =D> Selfpown!
Freedom of speech ? What is that some brand of toilet paper? Found it at ( cant say PM me ) :D
Uporabniški avatar
G0lden
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 728
Pridružen: Pe Okt 19, 2007 3:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

vsaj priznam, da 1.6 ni namenjena športni vožnji, še vedno pa trdim da gre za normalno vožnjo prav čudovito.. ker maš pa ti q4 si pa za mene največji car te galeksije.. voziš pa se s 106ko

pa še to, če tebi ni všeč da mam pod pokrovom 1.6 litrski motor je to čisto tvoj problem.. če zarad tega smatraš ljudi za manj vredne oz. kot za nealfiste bi se na tvojem mestu podal na nekaj osnovnih psiho-fizičnih testov. Očitno pa imama oba enako težavo, glede na to da jaz ne morem tankat močnejšega motorja kot je to, ker mam tudi druge stroške - bi lahko tudi za tvojga pugija rekel, da ga uporabljaš zaradi tega, ker je tankanje in vzdrževanje q4-ke prevelik zalogaj za vsakega povprečnega slovenca s plačo cca 1000-1500€, sploh če živiš na svojem.

Drugače pa sem ti že nekajkrat reko da se spusti v nižje nadstropje samovšečnosti, ker ne vidim razloga za tvoje narcisovanje. Če hočeš bit fini pa to dokazuj s svojimi posti, ki bi lahko kdaj za spremembo imeli kaki ton izobraženca in ne bumbarja, ki se dela norca iz vsakega, ki ne nosi leder jakne in q4 nalepke na riti...
Zadnjič spremenil G0lden, dne Pe Jul 11, 2008 11:45 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
GTA lover
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1908
Pridružen: To Avg 30, 2005 5:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

OK, nezreli idiot, brez žalitev!!

1. Menjavanje odmičnih gredi je mehaničen postopek, ki zahteva nekaj znanja, predvsem pa mirujoč motor in tega ni možno narediti pri 4500 rpm. Baje.

2. Ima pa Honda eno blazno zanimivo stvar, reče se ji variabilno odpiranje ventilov oz. zamik kota odmikanja. Ta veleumna pogruntavščina je pri alfi znana pod preprostim imenom variator, katerega se nekateri tako bojijo. BMW tej zadevi reče Vanos (v novejših generacijah dvojni Vanos), imajo pa tovrstne zadeve tudi nadmočni proizvajalci kot denimo Hyundai.

3. Preden pišeš neumnosti, se malo informiraj, sploh če misliš potem ljudi opozarjati na to, da se bodo osmešili.
Zaklenjeno
  • Informacija