duplikat

Kamor gredo smeti iz foruma
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Moj pogled na ti dve znamki je bolj kot ne baziran na emocionalnemu doživljanju, vsaka od znamk ima svoje že miljonkrat premlete pluse in minuse, ki jih vsi jemljemo v poštev.

Ne rečem, da nima bmw tehnično odličnih motorjev (give credit where credit is due), a avto ni le kos pleha pritrjen na motor.
Meni osebno veliko pomeni notranjost vozila. Nenazadnje tam prebijem vsak dan nekaj časa.
Najpomembnejše pa mi je počutje, ki ga kroji interier v kombinaciji s karizmo avtomobila.


Par dni nazaj sem peljal 525d iz firme na servis v Maribor.


Motor tih, komaj kaj brnenja, solidne performanse, veliko prostora...
Nerad peljem ta avto. Emocionalno je sterilen. Nič ne da in nič si ne vzame. Le opravlja svojo nalogo, brez pritoževanja in brez kančka drame.

Na avtocesti se igram s tempomatom in po pol ure vožnje zavestno opazim kako tonem v neko apatično zdolgočaseno mentalno stanje, opazim, da mi je koncentracija nevarno padla. Glasbo naglas!
OK. Soliden zvok, ki ga nedvomno "izboljša" odlična zvočna izolacija.

Ups, kaj se dogaja, očitno sem za cestninsko postajo pozabil prestaviti iz 4. in se peljem 130 z vklopljenim tempomatom na višjih obratih. Ni problemov. Ni pritoževanja motorja. Ni vibracij. In seveda tudi ni feedbacka. Sterilno kot kirurgov skalpel. Hvala bogu za števce, brez njih bi se peljal tako do Maribora.

Prispem na servis. Občutek, kot da sem se že vrnil v pisarno. Korekten odnos zaposlenih z resnimi obrazi. Nobenega nasmeha nikjer.
Ogledam si razstavljene modele. Enko in X5 preskočim. Gaymobiles. Usedem se v 3coupe. Hmmm, na to bi se pa človek lahko navadil. Super notranjost, lep odtenek usnja, res lep avto. Izstopim in si ga ogledam še od zunaj, kjer je tudi podstavek s podatki. Auva, super cena!

Gledam porazen dizajn trojke cc. Obup. Kriminalno veliko denarja za tako grd avto. Streha je velika napaka. Prodajalka pravi, da jih veliko prodajo, predvsem 3.0d. Zavijem z očmi, odkimam z glavo in se poslovim.

Grem na kavo. Brkljam po mobitelu. Zdolgočasen berem časopis, nekako se zamotim s članki in s povprečno kavo. "Lahko še en kozarec vode, prosim?" Preberem še drugi časopis.
Zazvoni telefon:"Gospod, vaš avto je gotov." Odvrnem: "Pridem čez par minut." Točni so kot švicarji. Račun: drobiž čez 300€. OK.
Gremo nazaj. Še dobro, da sem prej popil kavo, si mislim.



Na servis z mojo 156:

"Si že?! Ma kaj te moram zmeraj čakat!? Pohit, no, spet bova zamudila! Ma kaj me briga kakšne čevlje boš obula! :mrgreen:
Osebno maš s sabo? OK. No greva."

Pičiva proti avtocesti. Pizdim čez počasnele v mestu. "Ajde stari, ni cona 30!" Štimam klimo. 21 stopinj bo ok. Pa mono.
No, končno, open road.

Dobra glasba v zvočnikih, sedež si dam malo bolj nazaj, roka počiva na bedru moje drage. Dlan se občasno dvigne, da jo poboža po obrazu. Nasmeh zagotovljen. :D

Čez dobre pol ure se bližava izvozu Sežana. "Dej poišč Ramacotija, tm je v predalu."
"Se bastaselalalakancone, ta-na-na-naaaa, lalala makarone..." Sledi neizogiben smeh.
Momljam zraven, tudi če ne znam italijansko. :mrgreen:

No, pa smo v naravnem habitatu. Ovinkiiiiii. Malo prediham alfico. Nasmeh zagotovljen. :D
Smo že pri taboljšem delu ceste. Sedež naprej, prav tako naslonjalo, volan do konca ven in gor. Drive like an italian! Seveda brez pretiravanja. Levo, desno, druga, tretja, občasno četrta, pa spet tretja, pa levo in desno dokler se na mojem čelu ne začnejo delati kapljice. "Uf, dejva mal tole klimo pojačat" :D

Evo naaas! Komario!
Izstopim, pustim motor teči, naj se hladi turbina.
"Ciaooo!!!...Kako smo? Ja, pa bi eno kavico, prosim. Z mlekom, ja. Nadomestni je že tukaj? Pridem takoj, samo mašino ugasnem..."
Popijeva kavico, pokadim cigareto. Greva (spet) cedit sline v salon. Jebemti je huda ta TIjka!

Izlet po Italiji, malo po štacunah, obvezno v Carefor v Udine, je res vse kar si gurman želi od supermarketa...sadno-zelenjavni oddelek je nerealen. "Obvezno fragolino paradižničke, to ne smeva pozabit!" Pa Pitarello, Gruppo Arteni, to je vse treba videt, če je le čas.

"Auuu, je že tok ura, bo treba že nazaj!"
Prevzamem alfico in med plačevanjem držim fige, da ima kej terana. :mrgreen:
Račun: Okrog 200€. OK. Drugič prinesem svoje olje.

"Greva tamala, via Lubiana! Ciao, se vidimo!"
Hmmm, spet ride, da vidimo, a se kaj pozna servis... :mrgreen:




Samo enkrat se živi. In jaz svojega življenja definitivno nočem zabijati za volanom 318d. CARPE DIEM!
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Zaklenjeno
  • Informacija