kolosalni offtopic

Kamor gredo smeti iz foruma
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
transformator
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 179
Pridružen: Ne Nov 11, 2007 11:20 am
Član Alfa Kluba: 0

No jst bom to malo drugace napisal...zakaj je NE vozim vec in zakaj sem jo.

Bom realen...alfo sem kupil, ker je bila poceni za tako velik avto(Alfa 155) pa dobro se je peljala in kar dobro sem sedel (to je zame zelo pomemben faktor pri nakupu avtomobila).No tako sem zdrzal ene 5 let(vmes je prislo domov se malo vec alf,147 itd tako da sem lahko izprobal) nato mi je pa pocasi prekipelo zaradi tegale:
Xeon napisal/-a:Ker je vedno kej ... nikoli dolgčas
...ampak ok star avto je star avto, samo, ker je tudi sestro in oceta pri novejsih avtomobili podjebavali z da ne recem glupostimi(menjalniki,variatorji,podvozje...),skozi nekaj skratka.Doma je sedaj namesto alfe volvo S60 dizel, ki deluje tip top,sestra pa je v procesu menjave tudi z necem drugim.

Med temi 5 letimi sem tudi omenjene avte tudi sam presraufal neki in opazil eno rec....da italjani ne uspejo nikoli vsega dokoncat madona da ne.Marskej sem imel obcutek, da se jim enostavno ni dalo:).

Sedaj ko sem zamenjal avtomobil sem pogledal malo tudi za novejs alfami ampak sem se spomnil na te reci in sem se hitro premisli(nisem zagret alfist, da bi take reci gladko pozru samo zato da IMAM alfo) in pa se najbolj poglaviten razlog zakaj ne novejse alfe(147,156,166..)...slab polozaj sedenja za mojo velikost(195cm),nikakor se nisem mogel pravilno namestit za volan razen v 147ki ampak ta me ne zanima, ker ne maram malih ter hatch avtov.



Skratka tako sem sel gledat ostale znamke in odkril, da pri ostalih pa nimam takih tezav s sedenjem(audi,bmw,saab,volvo itd) tako, da sem vzel nekaj od tega in sem/bom pomoje cisto zadovoljen ter mislim da se dolgo ne bom vec oziral za alfo nazalost(se posebi ker ta famozn cuore sportivo slogan bi rabil kaksen bypass al 2 :mrgreen: )

SPljuvejte ,okregajte me kakor hocete jaz sem samo po pravici povedal svoje mnenje nic olepsano z nekimi dodatnimi emocijami.
Zadnjič spremenil transformator, dne Pe Jun 12, 2009 10:20 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Alfa romeo...built to brake down.
5in3
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 615
Pridružen: Pe Nov 16, 2007 9:30 am

Jst te čisto razumem. in ne mislim pljuvat po tvojem mišlenju. Dodal bi samo to, BMW je avto, ampak moj kolega je zgubu živce nad njim, ker mu je večkrat crknu tut na avto cesti, ker baje se grejejo al neki tazga, uglavne deli so dragu ku ne vem kuga že. Drugač pa če primerjaš cenovno kolk moraš odštet za audia, da sploh ne govorimo o saabu, je alfa zastonj. Poceni je pa zato, ker je v zgodovini naredila malše slabši vtis na 33-ki, za 155 pa nevem. Ker men so všeč alfe od letnika 1998-naprej. Zdaj imam že drugo alfo, ta je 166, prej sem mel pa 145--> in znjo nisem imel nobenega problema, ker vse je odvisno kakšno zgodovino ima avtomobil! S 166 pa sem imel probleme, to pa zato, ker sem kupu avto v italiji--> to se pa nič ne čudim, ker italijani delajo z avtom kot s "pras**o". Verjamem , pa da bi se tudi meni obrnila alfa, če bi mi kar naprej nekaj crkvalo.

lp
sine
Uporabniški avatar
Xeon
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 512
Pridružen: Ne Maj 06, 2007 10:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 TS; Toyota Auris TS
Kraj: Ljubljana

Ker vidim, da sem bil dvakrat citiran, da ne bo kdo narobe mislil ... bilo je mišljeno izključno v smislu uveljavljenega stereotipa, da je z alfami vedno kaj narobe ... kot kontra temu ... moja alfa je stara ammm ... 2009 - 1994 je ammm ... 15 let khmm ... pa ni treba kakšnih posebnosti ... do sedaj zlo malo ... večino zadev izključno na mojo lastno željo po menjavi ...
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Hmmm jaz sem skoraj zagotovo več stvari na avtu menjal "iz lastnega veselja" kot pa tistega kar je "crknilo"... Pa mislim da je razmerje nekje 1:3...

In vsi ki imate utopije da se druge (bolj renomirane) znamke ne kvarijo toliko, mislim da se malo motite :P
Uporabniški avatar
G0lden
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 728
Pridružen: Pe Okt 19, 2007 3:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Jah.. vse se kvari od švabov do jugecov, v tem je point. NOČEJO delat večnih avtov (saj vem da ni mogoče ampak z uporabo boljših materjalov bi lahko bistevno podaljšali življenske dobe) ker s servisi pač služijo...
Uporabniški avatar
transformator
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 179
Pridružen: Ne Nov 11, 2007 11:20 am
Član Alfa Kluba: 0

TribesMan napisal/-a:Hmmm jaz sem skoraj zagotovo več stvari na avtu menjal "iz lastnega veselja" kot pa tistega kar je "crknilo"... Pa mislim da je razmerje nekje 1:3...

In vsi ki imate utopije da se druge (bolj renomirane) znamke ne kvarijo toliko, mislim da se malo motite :P
To je stvar izkusenj cisto.

Mi smo imeli vzporedno Alfa-volvo in p**** mater, da je alfa bistveno bolj krepavala kljub pdobnim letom in km.Pa da ne omenim koncne izdelave...tam je tudi videt bistvena razlika na oko skor ze.
Alfa romeo...built to brake down.
Uporabniški avatar
Xeon
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 512
Pridružen: Ne Maj 06, 2007 10:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 TS; Toyota Auris TS
Kraj: Ljubljana

G0lden napisal/-a:NOČEJO delat večnih avtov (saj vem da ni mogoče ampak z uporabo boljših materjalov bi lahko bistevno podaljšali življenske dobe) ker s servisi pač služijo...
Absolutno! S tem pa tudi zmanjšali kopičenje odpadkov, sploh zdaj ko se zavedamo, da je to problem. Ti dam primer, ki ga večkrat navedem, ko se pogovarjam s kom o tem: recimo imam doma stereo gramofon iz 70ih let, še od staršev in pa novega Philipsovega, nekje srednjega razreda recimo ... medtem ko tisti iz 70 brezhibno dela še danes, je philipsov dosti slabši, sploh kar se tiče kakovosti predvajanja in lovljenja (ter čistosti) frekvenc. sStereo iz 70ih ga prekaša za neskončno. S tem, da je philipsu že davno crknil kasetar, edino "popravilo", ki ga je imel stari gramofon pa je menjava igle za plošče (ki pa v bistvu ni popravilo, saj gre za obrabljivi del) itd. itd ... kratka namerno delajo zadeve, ki imajo omejen rok trajanja, samo zato, da kar naprej kupujemo nove stvari, spodbujamo potrošnjo. S tem porivamo potrošniško družbo, ki pa poleg take robe pušča za sabo tudi gore odpadkov, večinoma nerazgradljivih. Enako velja za avtomobile, še najbolj pa lahko to občutimo pri računalnikih. Sem šel iz teme, samo je treba povedat.
Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

Hmmm tudi pri nas imamo Volvo pri hiši plus 2 alfi. Tudi z Volvom je bilo nekaj težav (počene cevi, menjava zadnjih zavornih čeljusti, stabilizatir itd.), o kvaliteti izdelave tudi nebi zgubljal besed. Sicer gre za V40, ampak kvaliteta nekaterih delov je pod nivojem Alfinih. Sva enkrat prav gledala s fotrom, še on se ni mogel načudit, kaj vse vidiš, če od bližje pogledaš. Težko bi rekel, da je V40 precej bolje narejen kot moja 147. Samih okvar direktno ne morem primerjat, ker ima kljub istemu letniku kot moja 147 že cca. 130kkm, moja pa 71kkm. Pa ne bom rekel, da je Volvo slab avto. Mene ne privlači že zaradi dizajna zunanjosti, sploh pa notranjosti. Vožnja je sicer udobna, vendar precej "penzionistična", kot tudi dizajn celote.
5in3
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 615
Pridružen: Pe Nov 16, 2007 9:30 am

Pa ne bom rekel, da je Volvo slab avto. Mene ne privlači že zaradi dizajna zunanjosti, sploh pa notranjosti. Vožnja je sicer udobna, vendar precej "penzionistična", kot tudi dizajn celote.

se popolnoma strinjam!

lp
sine
Uporabniški avatar
transformator
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 179
Pridružen: Ne Nov 11, 2007 11:20 am
Član Alfa Kluba: 0

GTAm napisal/-a:Hmmm tudi pri nas imamo Volvo pri hiši plus 2 alfi. Tudi z Volvom je bilo nekaj težav (počene cevi, menjava zadnjih zavornih čeljusti, stabilizatir itd.), o kvaliteti izdelave tudi nebi zgubljal besed. Sicer gre za V40, ampak kvaliteta nekaterih delov je pod nivojem Alfinih. Sva enkrat prav gledala s fotrom, še on se ni mogel načudit, kaj vse vidiš, če od bližje pogledaš. Težko bi rekel, da je V40 precej bolje narejen kot moja 147. Samih okvar direktno ne morem primerjat, ker ima kljub istemu letniku kot moja 147 že cca. 130kkm, moja pa 71kkm. Pa ne bom rekel, da je Volvo slab avto. Mene ne privlači že zaradi dizajna zunanjosti, sploh pa notranjosti. Vožnja je sicer udobna, vendar precej "penzionistična", kot tudi dizajn celote.
ZAradi tega sem pa dodal, da je to bolj kot ne stvar izkusenj in tudi sam vem da Volvo S40,V40 je skret od skreta to ti bo rekel vsak, ki pozna prave volvote:).

Mi imamo S60ko....no da je bistveno boljsa.
Alfa romeo...built to brake down.
5in3
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 615
Pridružen: Pe Nov 16, 2007 9:30 am

V vsakem avtu enkrat neki crkne, pri enih bolj pri drugih manj, je čisto odvisno od samih voznikov. Danes pa itaq proizvajalci avtomobilov naredijo avte, da zdržijo določene kilometre ali določeno življensko dobo, potem pa mora neki crknt, da s tem kj zaslužjo. Tako me učijo v Visoki šoli za Tehnologije in sisteme.

lp
sine
Uporabniški avatar
thunderbolt
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1072
Pridružen: To Avg 29, 2006 12:49 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zasavje

:loljeah: waw res nedosegljiv stroj... vsak ta drug čapac ga že ima.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

OK naj se popravim... E92 3 coupe za moje pojme zgleda super, in se ga nebi branil, ker je resno cool... :D
Ostalo je pa preveč generično, sploh kar se tiče Audijev...
Uporabniški avatar
transformator
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 179
Pridružen: Ne Nov 11, 2007 11:20 am
Član Alfa Kluba: 0

Ohoho kako ste eni obuctljivi, ko nekdo v enem stavku skupaj omeni bmw in alfa :D.Mislim a se je tako tezko sprijaznit ,da je nekomu bolj vsec BMw kot alfa ali da mu je postal bolj vsec kljub lastnistvu alfe?.Ne prime alfa virus pri vseh enako...eni se ozdravimo :mrgreen:
Alfa romeo...built to brake down.
5in3
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 615
Pridružen: Pe Nov 16, 2007 9:30 am

se opravičujem ampak, men se zdi da je ta stran namenjena bolj:

Slika

nevem zakaj nam nekateri odstranjujejo užitke od alfa romeo [-o<

lp
sine
Zaklenjeno
  • Informacija