kolosalni offtopic

Kamor gredo smeti iz foruma
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
transformator
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 179
Pridružen: Ne Nov 11, 2007 11:20 am
Član Alfa Kluba: 0

TribesMan napisal/-a:
transformator napisal/-a:PLUS je se veliko drugih avtomobilov kateri ti narisejo nasmesek na usta med voznjo, ne samo v alfa.
Tako kot je še veliko drugih avtomobilov, ki jih je potrebno servisirati, zaradi kakšne "nepričakovane" napakice...

Kdor misli da se pa nemci in japonci ne kvarijo si pa kar naj dela utvare...
Dej nastoj mesat jabolke in hruske.A sem kje omenil nadmocnost teh nemcev in japoncev in da se ne kvarijo?NE!.Jaz govorim le in SAMO LE za moj primer,se pravi da strnem na hitro....kupil alfe,imel alfe,kvarile se alfe,v novejsih alfah slabo sedim in mi niso nic vec posebnega,nasel druge avtomobile pri drugih znamkah, ki mi bolj ustrezajo,END OF STORY.

Kaj je to toliko prekleto tezko zakapirat ali kako?Jaz se tudi zelo zelo zavedam, da se ostali tudi kvarijo sej so samo stroji ampak pri meni so se alfe enostavno veckrat kvarile in nazalost tudi od par mojih znancev ter napram ostalim avtom ki sem gledal bile slabse kvalitete(tle je govora o starejsih alfah,2001 navzdol recimo).Jaz delujem na principu svojih lastnih izkusenj.Se pravi jaz sem imel slabe izkusnje to pomeni, da ne bom rinel v nekaj s cimer nisem bil zadovoljen in me je po domace jeb*** v glavo.

Ce pa kdo to dela je pa njegov problem ter za moje pojme mu je uporaba sivih celih spanska vas ali se pa dalec prevec oslanja na emocije.
Alfa romeo...built to brake down.
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

A če človek napiše resnico, je to že smetenje teme?
Sem zamenjal že nekaj alf in sem imel tudi dosti problemov z njimi, pa jih bom še kar vozil, če bom našel take modele ki mi ustrezajo.
Bom pa tudi na glas povedal da so jajca ko bo kaj narobe.
Res se vse znamke kvarijo, ampak nasplošno so italjanska vozila na nekaterih področjih že z inžinerskiga stališča močno faljena. To ve vsak ki jih šravfa in popravlja banalne napake, ki jih sploh ne bi pričakoval.

Bodite alfisti, ne bodite pa fanatiki in ne se slepit, ravno s tem odganjate ljudi in to se vidi v temi o alfa rally-ju.
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Zanimivo glede te teme je to, kako nekateri hitro spreminjajo svoja videnja, občutke, mnenja....in skačejo iz ene skrajnost v drugo. Lep primer so prvi in zadnji posti v tej temi, priporočam ponovno branje vsem udeleženim akterjem.

Nekaj je bilo razbrati tudi o sami pokvarljivosti, kdor kupi 15 let staro Alfo 145 ker mu je bila všeč, je bila poceni in misli, da je boga prijel za jajca, se enostavno moti. In če poleg tega pričakuje, da ne bo imel nobenega stroška z zamenjavo potrošnega materiala se moti. Na podlagi ene take izkušnje je malo smešno soliti pamet in govoriti o pokvarljivosti same znamke. Res pa je, da so italjani pri določenih stvareh zelo površni in bi lahko naredili veliko bolje, vendar tu jim na žalost ni pomoči.


Nikoli nisem trdil, da je alfa oh in sploh med avtomobili, so hitrejši, udobnejši.......in še bi lahko našteval......no da preidem k bistvu. Veliko se vas spotika v dejstvo, da so na trgu hitrejši in močnejši avtomobili, res je in nevem zakaj vas to tako boli. Nevem zakaj bi morala biti pa alfa najhitrejša? Zaradi zgodovine.....zakaj že......Na cesti je tako ali tako vseeno kdo gre naprej, če pa nekoga boli ego, ker ga je prehitel kak bmw, vw ali celo hyundai, je pa to njegov problem in se mi po pravici povedano kar malce smili :mrgreen:

Nikoli tudi ne bom razumel ljudi, ki nimajo na račun alfe povedati niti ene pozitivne besede, si jo pa vseeno lastijo in si jo bodo tudi v prihodnje, ko bodo menjali avtomobil #-o Ne vem kaj je narobe s takšnim uporabnikom, pove vse kaj ga moti, ve kje bo našel zanj idealen avto in ne, vozi in kupuje alfo, zato da lahko po njej pljuva, res zanimiv fetiš. Sam bi v takem primeru že zdavno zamenjal avtomobil.

Takšen je moj pogled na zadnje dogajanje v tej temi, nekateri se boste strinjali z menoj, drugi spet ne in tako bo vedno bilo.
Gregi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 265
Pridružen: So Jan 17, 2009 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 159 SW 2.0 JTDm ti
Kraj: Notranje Gorice
Kontakt:

Foggy napisal/-a:Zanimivo glede te teme je to, kako nekateri hitro spreminjajo svoja videnja, občutke, mnenja....in skačejo iz ene skrajnost v drugo. Lep primer so prvi in zadnji posti v tej temi, priporočam ponovno branje vsem udeleženim akterjem.

Nekaj je bilo razbrati tudi o sami pokvarljivosti, kdor kupi 15 let staro Alfo 145 ker mu je bila všeč, je bila poceni in misli, da je boga prijel za jajca, se enostavno moti. In če poleg tega pričakuje, da ne bo imel nobenega stroška z zamenjavo potrošnega materiala se moti. Na podlagi ene take izkušnje je malo smešno soliti pamet in govoriti o pokvarljivosti same znamke. Res pa je, da so italjani pri določenih stvareh zelo površni in bi lahko naredili veliko bolje, vendar tu jim na žalost ni pomoči.


Nikoli nisem trdil, da je alfa oh in sploh med avtomobili, so hitrejši, udobnejši.......in še bi lahko našteval......no da preidem k bistvu. Veliko se vas spotika v dejstvo, da so na trgu hitrejši in močnejši avtomobili, res je in nevem zakaj vas to tako boli. Nevem zakaj bi morala biti pa alfa najhitrejša? Zaradi zgodovine.....zakaj že......Na cesti je tako ali tako vseeno kdo gre naprej, če pa nekoga boli ego, ker ga je prehitel kak bmw, vw ali celo hyundai, je pa to njegov problem in se mi po pravici povedano kar malce smili :mrgreen:

Nikoli tudi ne bom razumel ljudi, ki nimajo na račun alfe povedati niti ene pozitivne besede, si jo pa vseeno lastijo in si jo bodo tudi v prihodnje, ko bodo menjali avtomobil #-o Ne vem kaj je narobe s takšnim uporabnikom, pove vse kaj ga moti, ve kje bo našel zanj idealen avto in ne, vozi in kupuje alfo, zato da lahko po njej pljuva, res zanimiv fetiš. Sam bi v takem primeru že zdavno zamenjal avtomobil.

Takšen je moj pogled na zadnje dogajanje v tej temi, nekateri se boste strinjali z menoj, drugi spet ne in tako bo vedno bilo.


=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

@Gregi - če nisi utegnil preletet pravilnika, ko si včlanil sem tukaj izpostavil nekaj za tebe :wink:
2. Pravila obnašanja

2.8 Prepovedana so sporočila, ki vsebujejo le animirane znake(smeškote), enobesedne odgovore ali samo slike.
@Foggy - zdaj za vse udeležence, ki so pisali v tej temi seveda ne morem govoriti, ampak ker predvidevam katerim uporabnikom odgovorjaš je pač tako, da tole nebo štimalo.
Na podlagi ene take izkušnje je malo smešno soliti pamet in govoriti o pokvarljivosti same znamke
Kolikor sem 3 leta spremljal forum in uporabnike itd. bi prej rekel, da 3/4 uporabnikov, ki ima kaj rečti čez kvaliteto, pokvarljivosto,....je imelo več kot samo 1 Alfo ravno zaradi teh razlogov, ko si napisal.

Kupiš staro/rabljeno misliš, da je prejšnji lastnik ofukal in kupiš naslednjo. Enkrat pa...
Uporabniški avatar
Dräger
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2421
Pridružen: To Jun 06, 2006 9:40 pm

Vsakič ko obiščem Alfa forum z namenom da bom kaj pametnega prebral, kak nasvet ali kaj podobnega, vsakič znova ga zapustim z občutkom da vozim najslabši avto pod soncem. In verjamem da nisem edini ki čuti tako. In potem se ni treba čuditi zakaj je bilo tako malo prijav na Alfa rally. Roko na srce na tem forumu je 98% uporabniko katerim bi lahko rekel vozniki/ lastniki vozila Alfa, vsi ostali pa so za mene alfisti. Sam sebe nebom kategoriziral kar sam zase že vem kaj sem.
Beseda alfist marsikomu ni jasna in mu tudi nebo zaradi svoje trme in karakterja. Če potegnem črto pod vsem skupaj kar sem prebral tukaj, bi lahko definiral Alfista kot entuzijasta, fanatika, vase zagledanega človeka ki ne vidi druge kot svojo Alfo oz. sekret kot nekateri kličete svoja vozila.
Ko nekdo bere tele izjave nekaterih, katere lahko preberemo v skoraj vsaki temi ki je povezana z Alfo, ga mine ves ponos katerega je imel ob začetku ko si je kupil Alfo. Potemtakem se noče niti udeležiti srečanj. Saj zakaj bi pa se če se počuti ponižanega.

Problem je odnos. Saj vsi vemo da alfe niso popolne. Ampak če bi vsak pri sebi malo pogledal za sabo kako je kakšno stvar napisal in poizkusil uporabiti način ki bi bil bolj prijazen do ostalih uporabnikov, potem situacija nebi bila taka kot je.
Da o tistih ki so prešli na drugo znamko ne govorim. Potem se pojavlja ponovno na forumu samo v temah kje lahko kakšno krepko pove čez alfo, prej ko si jo je pa sam lastil je bil pa tiho kot rit. To je zame otročje in HINAVSKO.
Vsake toliko izbruhne na tem forumu naval pluvanja čez alfo in vsakič je večji. Zato ker itak noben od moderatorjev ne migne z prstom.

@Gorkič: glede ne to koliko so star, sem pričakoval od tebe da boš na malo bolj obziren način objasnil tvoja občutenja do te znamke, ampak vidim da si še vedno nekje zadaj...

Jaz sem dvignil roke od foruma in od kluba že nekaj časa nazaj ker vidim da nima smisla. Če se vodstvi jebe potem pa naj bo tako.
Ko se že piše v nekaterih postih o tem kdo je v sramoto Alfi... Alfa Klub / forum ji definitivno ni v ponos.
Lep pozdrav!
Uporabniški avatar
andreiro
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 572
Pridružen: Pe Jan 18, 2008 4:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Dravograd

ko kupiš alfo je kupiš z razlogom....nebom zdej razlagal kateri razlogi so to, ker vsak ma pač drugega ane...
ko sem js kupil svojo 145 sem jo dobil za 1700€ nakar sem pa v ta avto da sem se lahko "normalno" oz vozil tako kot sem si sam zamislil, moral vložit še okoli 2000€ da je v takem stanju kot je zdej + ves potrošni material ( bremze, olje, roke, itd.) in mislil sem da ko bom avto zrihtal se bom pa lahko vozil kot gospod...... [-X zmoto sm se in motite se vsi tisti ki mislite drugače

kateremu avtu je treba vsako leto menjat roke oz skoraj pol podvozja.... alfi...

js mojo alfo zelo rad vozim in jo servisiram tako kot je treba, vendar se človek ob vseh teh € ki jih vloži v avto pa potem vpraša, kaj a bom samo za avto delal, ker ti stroški niso mali ko jih skup potegneš.

:wave:
bivša alfica
145 1.6 boxer
Uporabniški avatar
seby7
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 928
Pridružen: So Sep 09, 2006 11:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murska Sobota

andreiro napisal/-a:ko kupiš alfo je kupiš z razlogom....nebom zdej razlagal kateri razlogi so to, ker vsak ma pač drugega ane...
ko sem js kupil svojo 145 sem jo dobil za 1700€ nakar sem pa v ta avto da sem se lahko "normalno" oz vozil tako kot sem si sam zamislil, moral vložit še okoli 2000€ da je v takem stanju kot je zdej + ves potrošni material ( bremze, olje, roke, itd.) in mislil sem da ko bom avto zrihtal se bom pa lahko vozil kot gospod...... [-X zmoto sm se in motite se vsi tisti ki mislite drugače

kateremu avtu je treba vsako leto menjat roke oz skoraj pol podvozja.... alfi...

js mojo alfo zelo rad vozim in jo servisiram tako kot je treba, vendar se človek ob vseh teh € ki jih vloži v avto pa potem vpraša, kaj a bom samo za avto delal, ker ti stroški niso mali ko jih skup potegneš.

:wave:
Nevem, res nevem kako se moraš vozit, da menjaš vsako leto skoraj pol podvozja (mel sem 145 boxerco kot ti, še iste barve je bila, pa v 2 letih nisem razen sprednje leve vilice menjal nič. Če si ti kupil avto z 150 - 200 tisoč km ali pa celega razjebanega pa ne moreš pričakovat, da bo vse ok, ker ne more biti. To, da moraš meti za avto, ki je star skoraj 15 let, še kakega 1000 ali pa še kaj več v rezervi pa je itak jasno..
Ne razumem vaše poante. Nihče vas ne sili, da kupite Alfo. Zakaj torej???
POTENZA ITALIANA
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Tuki marsikdo meša stvari. Če nekdo skurca avto - v tem primeru Alfo, to še ne pomeni da je ne mara, da se ne mara z njo vozit in da je ne bo nikoli več na veke vekov kupil.

Ljudje vozimo. Eni veliko,drugi malo. Skupno na tem forumu nam je da imamo vsi več ali manj stare avte med 4-5 let do tam 10-13 let. In skupno nam je tudi,da tisti ki avta ne gledamo ampak ga tudi vozimo da se nam kvari. Več ali manj iste stvari. In več ali manj drage stvari. In včasih tudi zaporedoma ena in ista stvar. In to nam gre vsem ki rabimo avto vsak dan in nimamo fotra, mame,teta ali strica da nam posodi nadomestni avto kadarkoli nam to zapaše, zelo na jetra.
Uporabniški avatar
andreiro
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 572
Pridružen: Pe Jan 18, 2008 4:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Dravograd

seby7 napisal/-a:
andreiro napisal/-a:ko kupiš alfo je kupiš z razlogom....nebom zdej razlagal kateri razlogi so to, ker vsak ma pač drugega ane...
ko sem js kupil svojo 145 sem jo dobil za 1700€ nakar sem pa v ta avto da sem se lahko "normalno" oz vozil tako kot sem si sam zamislil, moral vložit še okoli 2000€ da je v takem stanju kot je zdej + ves potrošni material ( bremze, olje, roke, itd.) in mislil sem da ko bom avto zrihtal se bom pa lahko vozil kot gospod...... [-X zmoto sm se in motite se vsi tisti ki mislite drugače

kateremu avtu je treba vsako leto menjat roke oz skoraj pol podvozja.... alfi...

js mojo alfo zelo rad vozim in jo servisiram tako kot je treba, vendar se človek ob vseh teh € ki jih vloži v avto pa potem vpraša, kaj a bom samo za avto delal, ker ti stroški niso mali ko jih skup potegneš.

:wave:
Nevem, res nevem kako se moraš vozit, da menjaš vsako leto skoraj pol podvozja (mel sem 145 boxerco kot ti, še iste barve je bila, pa v 2 letih nisem razen sprednje leve vilice menjal nič. Če si ti kupil avto z 150 - 200 tisoč km ali pa celega razjebanega pa ne moreš pričakovat, da bo vse ok, ker ne more biti. To, da moraš meti za avto, ki je star skoraj 15 let, še kakega 1000 ali pa še kaj več v rezervi pa je itak jasno..
Ne razumem vaše poante. Nihče vas ne sili, da kupite Alfo. Zakaj torej???

js sem vedu v kaj se spuščam ko sm kupoval 145-ko, kot sem že v pred prejšnjem postu napisal, da sem js dobo avto glih v takem stanju kot je bila leta 96 ko je prišla iz tovarne, ker dvomim da je prejšnji lastnik delal generalko al pa kaj podobnega ker avto je mel 96k prevoženih ko sm ga js kupil, mogoče sem se res narobe izrazil..vendar js sem moral zdej v letu in pol odkar imam alfo zamenajat celotno podvozje, in menjava podvozja ni letela samo na moj avto ampak tudi na 147, 156 sam preglejte mal temo o teh modelih, čist nič si ne zmišljujem-roke, končniki ne vem kaj še vse je pa katastrofa , ceste so pa tudi v kurco, tk da tudi to nosi del bremena...
bivša alfica
145 1.6 boxer
Uporabniški avatar
andreiro
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 572
Pridružen: Pe Jan 18, 2008 4:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Dravograd

Miholl napisal/-a:Tuki marsikdo meša stvari. Če nekdo skurca avto - v tem primeru Alfo, to še ne pomeni da je ne mara, da se ne mara z njo vozit in da je ne bo nikoli več na veke vekov kupil.

Ljudje vozimo. Eni veliko,drugi malo. Skupno na tem forumu nam je da imamo vsi več ali manj stare avte med 4-5 let do tam 10-13 let. In skupno nam je tudi,da tisti ki avta ne gledamo ampak ga tudi vozimo da se nam kvari. Več ali manj iste stvari. In več ali manj drage stvari. In včasih tudi zaporedoma ena in ista stvar. In to nam gre vsem ki rabimo avto vsak dan in nimamo fotra, mame,teta ali strica da nam posodi nadomestni avto kadarkoli nam to zapaše, zelo na jetra.

evo se čist strinjam s tabo in to je bistvo (js sm že v svoje poste hotu to napisat, pa nakak nism uspel), js v dobenmu postu nism napisal da sovražim alfo oz to znamko prav nasprotno.
bivša alfica
145 1.6 boxer
Uporabniški avatar
seby7
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 928
Pridružen: So Sep 09, 2006 11:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murska Sobota

andreiro napisal/-a:
Miholl napisal/-a:Tuki marsikdo meša stvari. Če nekdo skurca avto - v tem primeru Alfo, to še ne pomeni da je ne mara, da se ne mara z njo vozit in da je ne bo nikoli več na veke vekov kupil.

Ljudje vozimo. Eni veliko,drugi malo. Skupno na tem forumu nam je da imamo vsi več ali manj stare avte med 4-5 let do tam 10-13 let. In skupno nam je tudi,da tisti ki avta ne gledamo ampak ga tudi vozimo da se nam kvari. Več ali manj iste stvari. In več ali manj drage stvari. In včasih tudi zaporedoma ena in ista stvar. In to nam gre vsem ki rabimo avto vsak dan in nimamo fotra, mame,teta ali strica da nam posodi nadomestni avto kadarkoli nam to zapaše, zelo na jetra.

evo se čist strinjam s tabo in to je bistvo (js sm že v svoje poste hotu to napisat, pa nakak nism uspel), js v dobenmu postu nism napisal da sovražim alfo oz to znamko prav nasprotno.
Torej potem mislite, da če kupiš avto star 5 - 10 ali pa slučajno celo 15 let, da se ne bo kvaril? Majster karkoli boš kupil, boš moral vložit denar, če hočeš, da bo vse ok.
POTENZA ITALIANA
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Lej, meni je to jasno, mamo tudi druge stare avte doma ki so veliko na cesti pa vem kok se v njih vlaga, pa kok se je v moje italjanote...
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

seby7 napisal/-a:Torej potem mislite, da če kupiš avto star 5 - 10 ali pa slučajno celo 15 let, da se ne bo kvaril? Majster karkoli boš kupil, boš moral vložit denar, če hočeš, da bo vse ok.
Normalno, da bo vložil! Vprašanje pa koliko bi pri 5-10 let stari Alfi in koliko pri konkurenci :mrgreen:
Uporabniški avatar
alro
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2700
Pridružen: So Feb 11, 2006 1:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica/Gorenje pri Divači

Sicer sem si rekel, da se v podobnih temah ne bom več oglašal a naj bo. Eni vidim da imajo preveč časa in raje provocirajo okrog kot da bi se vozili in uživali v svojem novem vozilu. Vsaj zase vem, da če bi si lahko privoščil novo Alfo bi vsaj na začetku vse proste ure užival za njenim volanom. Ne vem pa kako je če kupiš avtomobil druge znamke....očitno ni tako.

Glede tega koliko se Alfe kvarijo.....ja lahko bi se manj, saj pogosto menjavanje npr. zgornjih rok in podobno ni ravno prijetno in te spravi kar v slabo voljo, da ne rečem jezo. Glede raznih lmm -jev se tolažim da so od BOSCH -a in da se kvarijo ravno tako pri drugih znamkah. Je pa tako, da večinoma ko se ti kaj pokvari pri Alfi, govorimo o stroških do nekaj 100 eur (npr. zgornja roka od 45 - 65 eur), ne vem pa kako je to pri konkurenci. Vem naprimer za en bmw pri katerem je šel v tri p.m. tako opevani avtomatski menjalnik in je bil strošek 10.000 eur. Hvala bogu da je človek kupil avto v italiji kjer mu je avtohiša dala 1 leto garancije (rabljen avto da ne bo pomote). Pri mojem mehaniku je že 3 mesece parkiran drugi bmw, ki čaka na obnovitev menjalnika....strošek 3.500 eur. No, verjetno so to izjeme pri tej znamki (sem optimist). Ko govorim z mehanikom ki popravlja vse znamke avtomobilov in večinoma kar novejše modele, mi pravi da je skoraj ni znamke ki bi se bolj kvarila kot druge, tako da ne vem če je Alfa ravno največja kanta na zemeljski obli kot trdijo nekateri.

Sicer pa se s tem strinjam da se bolj ne bi mogel:
Dräger napisal/-a:Jaz sem dvignil roke od foruma in od kluba že nekaj časa nazaj ker vidim da nima smisla. Če se vodstvi jebe potem pa naj bo tako.
Ko se že piše v nekaterih postih o tem kdo je v sramoto Alfi... Alfa Klub / forum ji definitivno ni v ponos.
Lep pozdrav!

Za bolj dolgo in široko pisanje pa je škoda časa, ker itak nima smisla :doubt: .
Slika
Zaklenjeno
  • Informacija