O nemških napakah

Kamor gredo smeti iz foruma
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

Vredu, pol pa kupi 1999 BMW 525D s 350.000 za 3000 € ;)
Ali 1998 A6 2,5 TDI s 400.000 za 3000 ;)
Ali pa MB E-Class 270 CDI s 420.000 za 3800€ ;)
VW passat .. da nebi o tem #-o
itd ... =D> =D>

Nena ti s pretiravanjem cen. S tem da je Alfa zdaleč najmanj pokvarljiva, z najmanjšo porabo in da ne rečem najhitrejša ;)
BMW ima težave s ketnami, TDI glave in odmečni gredi .. aja in pregrevanje glav, CDI najbolj pokvarljiv MB ewer!!

Nena s precenjanjem. Saj zato pa se tud handla za ceno.
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Uporabniški avatar
ALFA Romeo 1910
Alfist
Alfist
Prispevkov: 390
Pridružen: Po Nov 08, 2010 7:46 pm

Q_4 napisal/-a:Vredu, pol pa kupi 1999 BMW 525D s 350.000 za 3000 € ;)
Ali 1998 A6 2,5 TDI s 400.000 za 3000 ;)
Ali pa MB E-Class 270 CDI s 420.000 za 3800€ ;)
VW passat .. da nebi o tem #-o
itd ... =D> =D>

Nena ti s pretiravanjem cen. S tem da je Alfa zdaleč najmanj pokvarljiva, z najmanjšo porabo in da ne rečem najhitrejša ;)
BMW ima težave s ketnami, TDI glave in odmečni gredi .. aja in pregrevanje glav, CDI najbolj pokvarljiv MB ewer!!

Nena s precenjanjem. Saj zato pa se tud handla za ceno.
Če je to letelo na moj komentar izgleda da me nisi razumel jast pravim tako. Ne moreš prodajati avta (damo primer na tem mestu bi bila lahko tudi (BMW,audi,vw ali ALFA)) prodajaš novega mercedesa starega dve leti ki ima prevoženo 300kkm za ceno 2000 evrov manjšo kot je kupovna meni se zdi da avto ko prečka 200 kkm ni vreden več veliko ne glede na znamko in vzdrževanje se pa strinjam s tabo da so nemški avti precenjeni meni je po eni strani všeč da ima alfa nizko ceno ker če ne bi mi imeli doma same Fiate po drugi strani pa to kvari ugled znamke. Jst nisem nikoli rekel da alfa ni najboljša (vsaj zame) ker če pogledaš pod moje uporabniško ime boš videl katere avte imamo doma (pa motor Piaggio in traktor Same, sami italjani) in v naši hiši ni bilo nobene druge znamke (razen Zastave).
Tako da se še enkrat opravičujem če sem koga užalil :(
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

Q_4 napisal/-a:........
BMW ima težave s ketnami, ..........
Čaki čaki sem tisti, ki najmanj špara to znamko, pa vendar sem pa občutljiv na brezvezne komentarje. Ravno tako me hudo motijo komentaji beemvejašev, ki vedo vse o Alfah. Oboji se enaki tukci.

Govora je avtih za 2-5k€ in v tem rangu ni enega BMW-ja, ki bi imel težave s ketno.

Ker se nekje prebral, slišal, ti je povedala vedeževalka,.... še ne veš v čem je point.

Malo v pomoč, težave s ketnami imajo bawarci za cca. 13-15k€!

Vsa komentiranja na temo drugih znamk, najbrž ne bodo pripomogla k cilju te teme??!!
Uporabniški avatar
swifty
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 04, 2009 11:20 pm
Vozilo: ALFA 166 2.4 JTD 110 KW
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Kontakt:

166 2.4 JTD, 145 1.6box, GTV 2.0TS, 145 2.0QV, GTV 2.0TS, 166 2.0TS, sprint 1.3, 147 1.6, 156SW 1.6, 159 SW 1.9JTD, 155 WB 1.8, 33 1.3iE, 145 1.7 16V


Roberth ti si jih pa zamenjal, ja :mrgreen:
Alfa 166 2.4 JTD 150 HP letnik 2003 prodana
Alfa 166 2.4 JTD 150 HP letnik 2002 zamenjana
Alfa 166 2.4 JTD 150 HP letnik 2005 kupljena
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

@Roberth

Kolega je delal pri BMW integra v MB nato pri (pozabil kak se imenuje pooblaščen BMW servis vglavnem, zdaj ga ni več, je Volvo na tem mestu) in je na BMW trefnu pred dotičnim servisom povedal, da ima nekje polovica 2,5 dizlov (d in tds) od letnika 96 do letnika 2003 nad 270Kkm tolk raztegnjene ketne da zelo težko vžigajo, redki pa celo ne. Poznava pa se .. saj res iz šole ven. Pa ni edini primer katerega so potrdili ljude na pooblaščenem servisu ampak se ne spomnim kaj je bilo še nekaj serijskega v teh letnikah 5tk.
Serijska napaka 328i: zadnji most je odtrgalo. Ker je imel isto vpetje kot 316, 318 .. 330i pa je imel močnejše. Na prijatlovi 328 sma skupaj razstavljala avto, ko je pri 197Kkm punkte potrgalo na avtu brez rje in je začelo pokat pri kuferamu. Sma brala na forumu, da je to serijska napaka. Podimenzionirano.
Vem pa še nekaj druga: Trak za airbag v volanu. po 6-8 letih je crknil in lučka zagorela. Prijatelj je imel 2 5tki in na obeh je to menjal, oz sma skupaj. Zelo tžko jih je dobit, ker se ful prodajajo in ne bod 80€ rabljeni.

Torej .. ja. Ne govorim napamet.

Pa nisem zaj to tak opisal v znak nekega prepira, le 2 prijatla imam obsedenca z BMWji in kr dost vem o tem in tud na kakem BMW srečanju sem bil...brez Alfe :lol:

edit:

Aja serijsko: plavi dim, kot, da je hin motor v totalo. Oddušek oljnih hlapuv se je zamašil in je nekje olje teklo v cilindre.. čez ventile al kje??
Kak plastične sesalni kolektor je tud počil in niso menjali samo enega ampak enih par na leto.

In ne, ne točem po BMWjih, za moj okus sicer špartanski avto z prestrogim dizajnom ampak vseeno zelo dober.
Ni pa znamke ki nina mekih serijskih težav.
Aja Toyota Corola.
aja ima jo .. :puke:
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

Kolko več ti na temo BMW-ja pove tvoje mlatenje slame v gornjem postu.

2,5 d motorja letnikov, ki si jih ti navedel sta dva in sta povsem različna.
prvi tds 143KM nima nobenih teža z verigo, se pa za težko vžiganje pojavlja napaka pri eletroniki Bosch črpalke, drugi motor se pravi 163KM d je pa en bolj "kretenproof" motorjev, kar jih poznam (so seveda klasične, kot odpoved enega ali obeh termostatov, kakšnega senzorja, visko sklopke, ...)

Noben od teh dveh nima "težav z verigo". Upam, da nisi imel v mislih ene generacije starejših motorjev, ki imajo zobati jermen.

Odtrga zadnji most pri E46, drži pokajo vpetja zadnjih mostov pri močnejših E46, sploh pri 330d.

Drži, so pokali sesalni kolektorji pri M57.
Ni se zamašil oddušek oljnih hlapov, ampak je počila membrana za izločanje in so zato oljne pare hodile v gorevalne prostore.

Hec je v tem, da je nekaj težav zaradi neustreznega vzdrževanja (lovilec oljnih halpov, termostati, visko sklopke, hladilniki,....), nekaj je serijskih (kolektorji za M57, vpetje zadnjega mostu E46).... .
..... ne vem pa kaj ima to s to temo?

Poglej, na temo te znamke se si spustil v napačnega. Tvoji komentarji na podlagi kolegov, ne vem kaj še vzorčen primer, kako funkcionira povprečnež na sončni strani Alp. Poglej prvi post in se vprašaj, kako so tvoji komentarji pomagali na temo vprašanja.
Uporabniški avatar
swifty
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 04, 2009 11:20 pm
Vozilo: ALFA 166 2.4 JTD 110 KW
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Kontakt:

Da se vidva nebi virtualno "poklala" med sabo, se lahko topic tudi zaklene.

Alfo sem prodal v takem stanju kot je bila in na podlagi dobljenih € 8) , sem dobil odgovor na svoj topic, "Koliko je vredna" 8)
Alfa 166 2.4 JTD 150 HP letnik 2003 prodana
Alfa 166 2.4 JTD 150 HP letnik 2002 zamenjana
Alfa 166 2.4 JTD 150 HP letnik 2005 kupljena
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

@ ROBERTH
Torej napake ki sem jih opisal pa so vseeno točno te in samo te, ki se pojavljajo. Nisem prazne slame mlatil. Če nebi vedel, nebi rekel, v takem primeru sem raje tiho.

Ne razumi narobe, bila je samo debata, nisem se konfrontiral s tabo ki, kaj pa zakaj. Tud nisem povprek šimfal. Pač naneslo je, da se je podcenjevalo avto s 200.Kkm+ ki itq že v osnovi nima visoke cene med tem ko je enakovredna konkurenca za 3K€ dražja in nič kaj manj pokvarljiva. Pač sma se mi2 srečala pri znamki BMW :D

Swifty:
Za familijo si reko, da rabiš. Gledal si tud Zafiro. Evo nekaj druga :D

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7165118&show=1

Narejeni veliki in mali servisi... Kar tud ni slabo ;)
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Zaklenjeno
  • Informacija