Nakup novega avta

Kamor gredo smeti iz foruma
Zaklenjeno
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Mi te čist razumemo.
Toda za božjo voljo, zakaj menjati avto, če si zadovoljen z njim.
Samo zato, ker boš letos dobil 1000 € več kot drugo leto je bizarnost. Namreč v naslednjih 5 letih boš izgubil mogoče še 4000-5000 € ali pa še manj, pri novi pa boš toliko izgubil v enem letu.
Vozi se naprej, denar pa zapravi za druge stvari. Pojdi na potovanje, pojdi se učit kitajščine ali japonščine :)

Na vsezadnje si verjetno res potreboval samo potrditev, da je gulieta dobra izbira. Dobra izbira je, še boljšo sem ti pa zgoraj opisal.
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

Glej,že zdaj težko dobim 11,ko bo 5 let,bom težko dobil 9,za 7,5 let staro 147 jtd sem dobil 4,po tvojih izračunih bi čez 5 let dobil za 10 let staro 4-5k eura,vemo da ne bo več kot 2.Naj čakam po tvojem nasvetu?Ali ni zdaj lažje dodat 10 kot potem 18?Ne ser... denarja in ne vem kaj bo čez 5 let.
In bil sem letos na potovanju (Grčija),učenje tujih jezikov,hm,mogoče nemščina.Denar zapravljam za kar se mi zdi vredno,oziroma za kar lahko,ker,kot sem že rekel.samo enkrat se živi (tudi če se reinkarniraš,dvomom,da se bom spomnil prejšnjega življenja,kot se tudi zdaj ne :D )
PS-Mar ne bi kupil avto od nekoga,ki je zadovoljen s njim? :wink:
In ker sem,bi ga najraje spet kupil.
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Mislim, da bos z nakupom novega avta izjemno nezadovoljen in bos iskal potrditev za svojo odlocitev na vseh moznih koncih.
Ce ze menjas kar tako potem gres korak na bolje. Zdaj bi pa ti 1.4 turbaca menjal za 1.6 120 konjskega dizla samo zato ker je nov in pokuri 1 liter manj.
Daj raje denar v otrokov sklad za izobrazevanje bo vec koristi.
Razumel bi za tako odlocitev, ce bi bil ze v penziji pa ne verjamem da si že.

Tudi jaz sem po treh dneh lastnistva razmisljal o menjavi za TI verzijo, pa me je hitro streznilo, da je nerazumno dati toliko vec denarja samo zato, da bi bil večjj frajer in zato ker je to všeč otrokom na alfa forumu.

Poznam enega alfita iz Maribora, ki je ze vsaj 50 let raje več alfist. Zadnjih 5 let vozi enak avto kot ti le da ima vso mozno opremo ki je bila na voljo l,vkljuvno s perforiranim usnjem itd. In po njegovih besedah trenutno ni pametne alternative temu avtoomobilu in jo niti ne vidi zelo kmalu.
Ko jo bo prodajal bom se pa tudi jaz postavil v vrsto (cez 10 let).

Vozi se naprej in ko bos dobil preblisk: To je ta avto, ki ga želim! Potem pa pojdi v nakup.
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

Otrok končuje faks :wink: .Kar nekaj,res. :roll:

Prosim za zaklep!
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

Nekateri ste klasičen primer kupljenih šol, al s partijsko al z gotovino.
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

Amen!

na ! ..željo.. ! samega avtorja teme playground is locked :wave:

v prihodnje pa alfafil, alfasan, ... kakšno pivo v dvoje in podebatirajta kako živeti :wink:
Slika
Zaklenjeno
  • Informacija