Nakup novega avta

Kamor gredo smeti iz foruma
Zaklenjeno
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

=D>,boljše ne bi mogel povedat.
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

Zgodilo se je nekaj na kar čakam že od začetka prodaje Giuliette.Končno so ponudili 1.6 jtdm 120 KM!Končnoooo!!! http://www.automoto.it/listino/alfa-rom ... colo=73600" onclick="window.open(this.href);return false; Za 1500 eura je cenejša od 150 KM in za 900 dražja od 105,sicer od 0-100 bi pričakoval malce bolj kot 10,5,ampak zadošča in je primerljivo s ostalimi ponudniki.Treba bo preizkusit obe (120 in 150) in videt kakšne popuste so še pripravljeni ponudit...Mogoče vendarle rešim problem,kaj namesto Alfe?Spet Alfa! :D
Res mi je kar malce odleglo,ker vse drugo mi je nek kompromis,"ravna črta",pri Alfi je filing čisto drugačen 8) .
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Čestitke ob skorajšnji odločitvi v bistvu za odločitev, ki smo jo pričakovali.

Alfasamec, iztrosenost pri dedku je trajala 30 let, ker se je vozil samo k maši.
Če pa danes kupiš 5 let star avto z 200.000 km in ga voziš naslednij 5-6 let in ima avto med 350.000-400.000 km bi pa lahko rekli, da je že nekako iztrošen.
Glede nakupa novega avta pa moras vedeti, da nas večina nikoli ne bo imela toliko denarja ali pa želje, da bi kupilli nov avto. Pri novem v prvih letih preprosto prevec izgubiš. Imas pa prav, ce nekateri nebi kupovali novih avtov bi se razvoj ustavil. Pa tudi Slovenci glede na standard prevec kupujemo nove avte in potem hodimo v razne "skonto"-spine po 10 let staro meso iz blagovnih rezerv ali pa sedimo ob prazni mizi ali otroke prikrajsamo za osnovne stvari.
Toda vsak se odloči sam.
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

Saj ni nujno tako hudo,da daš prednost avtu pred otrokom,hrano...Mislim da si povprečen zaposlen državljan brez veliko odrekanj lahko privošči nov avto B segmenta.Veliko vas kupuje rabljene za 6,7k evra,vzemeš še toliko na obroke in za cca 150€ imaš nov avto.Ampak,eni bi radi večje,prestižnejše...in pride do težav.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Alfasamec, iztrosenost pri dedku je trajala 30 let, ker se je vozil samo k maši.
Sem napisal, da je kupil nono avto za celo družino, ne samo zase in je bil pri hiši do smrti, tako nono kot avto :wink:

K maši pa tudi vsi ne hodijo ... Itak pa avto, ki se pelje 1x tedensko in napravi v 20 letih 10.000 km trpi bolj kot pa avto na avtocesti z 200.000 km. Povečini tisti avti z malo km v 20 letih niti olja niso dobili drugega, ker je bil notri še tovarniški. Razen, če je olje pil ... Točno tak primer je tast od moje matere - Peugeot star 20 let, na števcu je imel 13.000 km in olje še iz tovarne notri po principu piše v knjigi, da se menja na 15.000 km! :lol: Pa on sigurno ni edini slovenček s tako mentaliteto.
Če pa danes kupiš 5 let star avto z 200.000 km in ga voziš naslednij 5-6 let in ima avto med 350.000-400.000 km bi pa lahko rekli, da je že nekako iztrošen.
Če dela, potem ni iztrošen. Če pa zarjavi do nerazpoznavnosti, če več ne dela, ker je mašina zaribala ali kaj podobnega, potem pa je dokončno iztrošen, ja. In to sem jaz imel v mislih - ljudje, ki so imeli avto pri sebi dokler le-ta ni razpadel na prafaktorje in je bil samo še za v smeti. Ker v 60', 70', 80' in tudi deloma 90' ni nihče menjal avta na 5 let. To so bolj ko ne povzročili ceneni modeli Hyundaijev in Daewoojev, ki so na 8 let razpadli, a je v 90' že skorajda vsak lahko imel čisto nov avto, tudi delavec na minimalcu. Jasno, da so trendu potem sledili že vsi ostali večji igralci na trgu, od Renaulta do VW-ja.

Za avto s 400.000 km, ki vsak dan pelje od A do B, pa tega pač ne moreš trditi, ker je takšen avto še popolnoma funkcionalen in je daleč od iztrošenega. Ker iztrošen pomeni dotrajan, izrabljen. Ne pa rabljen, uporabljen.
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Kar bom pisov je mogoče mal off-topic, samo ne morem mimo tega...
alfafil napisal/-a:Saj ni nujno tako hudo,da daš prednost avtu pred otrokom,hrano...Mislim da si povprečen zaposlen državljan brez veliko odrekanj lahko privošči nov avto B segmenta.Veliko vas kupuje rabljene za 6,7k evra,vzemeš še toliko na obroke in za cca 150€ imaš nov avto.Ampak,eni bi radi večje,prestižnejše...in pride do težav.
Kolko pa je pri nas še "povprečnih" zaposlenih državljanov?

Tkole posploševati ni glih najbolše no. Večina ljudi dela za minimalca ali malo čez...pa če sta oba zaposlena je že tudi manjši čudež. Prištej najemnino za stanovanje, stroške, je treba kaj oblečt, 2 šolo-obvezna otroka recimo...pa prišparaj 7k€ + vzemi še tolko kredita če že tako prideš z 0 skozi mesec. Pa nism kakšnih počitnic tut omenu še.

Saj so ljudje ki si bp lahko privoščijo 15k€ kredita, samo daleč od tega da jo to povprečen zaposlen državljan...ni tko lepo v teli naši državi. Večji procent jih je v večjih mestih, ker so tudi plače načeloma nekaj večje.

Tako da ne kar tako na lepe oči posploševat, ker marsikdo se vozi v kripi za 500€ zato ker raje da v usta, pa za otroke, pa jih pelje na morje, kot da sedi doma pred TV pri kruhu in vodi zato da je nov avto pred hišo...
Če je ravno, ni zabavno.
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

Ni panike,kar povej svoje mnenje,ampak tudi jaz lahko tvoje označim za posploševanje.Seveda eni lahko,drugi pač ne,tako je vsepovsod,samo procenti so različni.
Uporabniški avatar
GEISTERFAHRER
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1389
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ptuj

keri bedni topic.
Slika
Alfa Romeo, za dušo in telo!
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

p**** ste občutljivi eni.Kaj mislite,da mi je postlano z rožicami?Že jutri se lahko vse sfiži.Tudi jaz pri dvajsetimi,tridesetimi nisem niti pomislil na nov avto,ne moreš naenkrat imeti vsega,če moraš ustvarjati brez pomoči premožnih staršev.
Starejši si,vse se bolj zavedaš,kako je življenje kratko in če bi lahko še kaj izkusil,poskusiš to doseč,kakršnokoli željo imaš.
Opravičujem se vsem,ki jih je ta tema prizadela. :roll: ](*,)
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Po moje ni nihče kaj preveč prizadet zaradi tvoje teme. Kakšen zbadljiv komentar si lahko pričakoval že takoj ko si napisal da bi menjal Giulietto za Giulieeto, kar (nam) večini ni najbolj logično. Pa tudi dobra stara "fovšija" malo pripomore k temu, saj smo Slovenci, a ne? :)
To temo prebiram od samega začetka in po prebranem je moje mnenje takšno (brez zamere, to je samo moje mnenje):
- še preden si odprl temo si vedel , da boš kupil Giulietto vendar si hotel potrditev, da si se prav odločil
- v svojo odločitev nisi 100% prepričan zato gledaš še čisto vse drugo (človek dobi občutek, da nimaš pojma kaj bi)
- še najbolj pa dobi človek občutek, da preveč kompliciraš. Preveč se obremenjuješ s številkami, kje za vraga ti bo prav prišlo, če prideš 1 sekundo prej do 100 km/h??
159 2.0 jtdm
Uporabniški avatar
LiLo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 85
Pridružen: So Okt 02, 2010 8:52 am
Vozilo: Giulietta QV TCT LE #141

alfafil napisal/-a:...Starejši si,vse se bolj zavedaš,kako je življenje kratko in če bi lahko še kaj izkusil,poskusiš to doseč,kakršnokoli željo imaš...
Zato pa tolko manj vem zakaj kompliciraš. Kupi QV pa je to to. Jaz sem in bi takoj še enkrat.
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

legenda1979 napisal/-a:Po moje ni nihče kaj preveč prizadet zaradi tvoje teme. Kakšen zbadljiv komentar si lahko pričakoval že takoj ko si napisal da bi menjal Giulietto za Giulieeto, kar (nam) večini ni najbolj logično. Pa tudi dobra stara "fovšija" malo pripomore k temu, saj smo Slovenci, a ne? :)
To temo prebiram od samega začetka in po prebranem je moje mnenje takšno (brez zamere, to je samo moje mnenje):
- še preden si odprl temo si vedel , da boš kupil Giulietto vendar si hotel potrditev, da si se prav odločil
- v svojo odločitev nisi 100% prepričan zato gledaš še čisto vse drugo (človek dobi občutek, da nimaš pojma kaj bi)
- še najbolj pa dobi človek občutek, da preveč kompliciraš. Preveč se obremenjuješ s številkami, kje za vraga ti bo prav prišlo, če prideš 1 sekundo prej do 100 km/h??
Ni prav čisto tako,ampak,dobro,takšno je tvoje mnenje.
Temo sem odprl,ker me je zbodlo,da se tako kritizira znamka,ki naj bi bila priljubljena na tem forumu.Potem sem zastavil vprašaj,kaj vi vidite kot alternativo.Jaz jo ne vidim,kar ne pomeni,da bom na koncu spet kupil Giulietto.Predvsem bi za avto plačal toliko koliko zmorem oziroma je po mojih pričakovanjih vreden mojega denarja,zato dobiš občutek,da ne vem kaj bi.
Preveč se obremenjujem s številkami,hm.Ti bi imel,primer,avto s 170KM,če bi rabil 10 sec do 100 in šel 200 km/h?Jaz ne,razen če je SUV.Hočem,da avto upraviči svoje konje,če jih že plačujem,ne glede,ali jih ima 90 ali 190.
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

LiLo napisal/-a:
alfafil napisal/-a:...Starejši si,vse se bolj zavedaš,kako je življenje kratko in če bi lahko še kaj izkusil,poskusiš to doseč,kakršnokoli željo imaš...
Zato pa tolko manj vem zakaj kompliciraš. Kupi QV pa je to to. Jaz sem in bi takoj še enkrat.
QV ni moja želja,rabim avto za vsak dan,že teh 170KM (TB) ne izkoriščam dovolj,mi je vseeno pomembno,da avto dobro gre,zmerno porabi,in je čim cenejši (dobim čim več za svoj denar) in nama je všeč.Zato se nagibam (spet) Alfi, (spet) dizlu (imel 147jtd),120 ali 150KM,odvisno od pogajanj.
Uporabniški avatar
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1262
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 1:06 pm
Vozilo: alfa 33/156/159/giulietta

Nič ni bedna tema, ampak je bila odprta z namenom, ker samo jokcate, da alfa nima nič(še tisto kar ima) in da je vsa konkurenca ne vem koliko boljša. Pa je prava alfa pa ni, pa ono in tretje. Tudi sam sem malo nazaj kupil julko. Poskočen,varčen motor, polno opreme, poceni vzdrževanje, lepša od vseh v razredu-vsaj zame.....in za solidno ceno.
Pij, jej, kavsaj, za delo se ne ravsaj!!!
alfa 33//156//159//giulietta
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

X2,vsaj nekdo me razume :wink:
Zaklenjeno
  • Informacija