Mehanik na testni vožnji nekaj uničil

Kamor gredo smeti iz foruma
Uporabniški avatar
Killergame17
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2974
Pridružen: To Apr 07, 2009 7:33 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12V QV Q2 1990 in Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTDm 2005
Kraj: Brežice
Kontakt:

Torej. Bil sem na menjavi gum in optiki pri Lašič Brežice. Kljub slabi izkušnji že od enkrat prej sem zopet šel in upal da bo tokrat kaj drugače, ker je vmes minilo par let. Isto. Non stop neprimerni in nepotrebni komentraji, obnašanje zaposlenih na nivoju 0. Po končani optiki, mi mehanik reče, da grem lahko plačat.

Grem jz plačat on se pa vmes kr odpelje z avtom na testno vožnjo?! Jz mu nisem dal dovoljenja, niti vprašal ni za njega! Pride nazaj, nekam bolj prijazen. Se odpeljem in avto pri speljevanju nenormalno trese. Naredim 10 km, pohodim gas in se oglasi nek grozn zvok iz leve smeri spredaj. Kot da bi neki odletelo in nardilo en krog.

Že ko je avto bil pri miru je bil nek zvok prisoten, kerga prej ni blo. Dam gas v prostem teku in se isto oglasi tisti zvok nekje smer vztrajnik sklopka. Če stisnem sklopko zvok v prostem teku zgine in tudi pod obremenitvijo se nič ne oglasi.

Skratka. Kaj lahko unim idijotom nardim? Naj še omenim, da je mehanik že tko tarnal da se mu mudi domov in mu je blo odveč to delat. Ko je hoto odpeljat je avto tudi 2x zašaltat, da je zaškrtalo.

Kaj mu lahko naredim? Priznali tega seveda ne bojo, da je avto vrjetno do onemoglosti tiščal na testni vožnji. Ker tudi z ostalimi po parkingu, ki so jih premikali, niso lepo delali. Prav tako ne bo priznal da je kej zjebal.

Kako mu to lahko dokažem? Prosim za nasvete. Zaradi teh p******** sem ostal tudi brez dopusta, na katerega naj bi se odpravil jutri...
Zadnjič spremenil Bojanxe, dne To Avg 18, 2015 10:49 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Razlog: Cenzura neprimernega besedila
Alfa 164 3.0 V6 12V QV Q2
Alfa 156 SW 1.9 JTDm 16V 2005

Spletna trgovina z avtodeli Alfa R
http://www.alfa-parts.net
http://www.facebook.com/shop.alfar
http://www.facebook.com/Italianengineworkshop
sasoz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Jan 18, 2013 9:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156SW 1.9 16v
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

pa si šel takoj nazaj do njega? Jaz vem da bi šel isto sekundo ko bi opazu da nekaj ni ok nazaj in jim povedal vsem in vse po vrsti in bi pred mano popravli avto.
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Sliši se, kot da bi lahko bil vztrajnik. Tui pri meni je začel praktično naenkrat "ružiti". Se je pa slišal samo, ko je bila sklopka rahlo pritisnjena in do nekje polovice. Pomisli, če bi lahko bilo to. Če je res, potem bi se slej kot prej tudi tebi zgodilo vendar pa nikakor nima pravice kreten karkoli takšnega početi z tvojim avtom. Verjetno ne bo nič pomagalo pa vendar bi se sam pritožil nadrejenemu. Pa takoj bi se bil moral vrniti, da ti pojasni kaj se je zgodilo. Če ne drugo bi mu vsaj lahko j.... mater.
159 2.0 jtdm
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

verjetno gre za splet naključij.
Namreč da bi pri delanju optike in prevoženih 2 kilometrih on uničil avto je bolj malo verjetno.

Kdo je kriv, če avto posodiš nekomu pa mu po 5 kilometrih zariba?
To je pač smola.
Tudi za stvarno napako odgovarja prejšnji lastnik.
Če pogledamo rentacar varianto, kjer najemniki delajo z avtomobili k svina s kurbusom pa avti še vedno delajo,......
Uporabniški avatar
Alfa33
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3324
Pridružen: Če Sep 25, 2003 12:30 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Kraj: Ljubljana-Vič
Kontakt:

Čisto offtopic:

Alfasan, si že delal v rentacarju ali spet nekaj nabijaš?
Slika
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Alfa33 napisal/-a:Čisto offtopic:

Alfasan, si že delal v rentacarju ali spet nekaj nabijaš?
Na žalost si res offtopic tako da ti ne moram odgovoriti.

Lahko pa fantu, ki potrebuje nasvet odgovoriš kaj pametnega!!!!
Uporabniški avatar
Killergame17
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2974
Pridružen: To Apr 07, 2009 7:33 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12V QV Q2 1990 in Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTDm 2005
Kraj: Brežice
Kontakt:

Napaka je bila, ker sem sploh odpeljal iz dvorišča, ko sem slišal čudn zvok, ki prej ni bil prisoten. Ampak ker včasih že mislim, da mam paranojo s temi zvoki, sem mislo, da je pač spet kakšna Alfina cvetka. Pol je pa pri vsakem speljevanju začela zadeva vse bolj in bolj trest.

Zvečer ko sem šel mrzel avto premaknit, je bla sklopka že precej trda, avto pa sem komaj spravil v garažo, ker je nenormalno treslo in sploh nobene moči preneslo na kolesa.

Point je naslednje. Možno, da se je napaka skrivala in čakala kdaj se bo zgodilo (lahko bi se meni, če bi danes šel na dopust, kerga sem mogo odpovedat), to kar se pač je (nekaj okoli sklopke, vztrajnika razletelo). AMPAK meni se to NI ZGODILO. Pa tudi ne vozim avto kot po jajcih, ampak rad stiskam. Pa ni nikoli nič narobe blo. Njemu je pa uspelo v cca 3km. Lahko da je grdo prešaltal v nižjo, ker v smeri kam je šel, je prvo ravnina potem pa glih rondo, kjer se pol nazaj vrne in je ne vem počil feder vztrajnika al neki. Pač jz svoj avto poznam in tudi ko tiščim vem meje in kako morem šaltat, bremzat in podobno, da bojo stvari čim manj trpele oz se ne bojo po nepotrebnem preveč uničevale.

Mene zravn na vožnji ni blo, tako da ne morem vedet kaj se je z avtom dogajalo v tem času. Ampak če sklepam po tem kar sem vido ko so premikali avte že samo po parkingu, jih dobesedno boli k**** če kej uničijo oz kako delajo z avti. Mrzle dizla nabije v prvi na obrate, zato da se pripelje na drugi konc parkinga... Pa temu, ki je meni rihtal se je še mudilo - torej še en razlog več, da je tiščal preveč. In kak kreten moreš bit, da ne znaš avta v prvo dat?! Da 2 krat zapored zaškrta.

Sej vem da jim nebi mogel nič dokazat, ne glede na to kaj bi naredil. Lahko pa vsaj naprej povem da se izogibajte vulkanizerstva LAŠIČ BREŽICE!!!
Alfa 164 3.0 V6 12V QV Q2
Alfa 156 SW 1.9 JTDm 16V 2005

Spletna trgovina z avtodeli Alfa R
http://www.alfa-parts.net
http://www.facebook.com/shop.alfar
http://www.facebook.com/Italianengineworkshop
Uporabniški avatar
Killergame17
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2974
Pridružen: To Apr 07, 2009 7:33 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12V QV Q2 1990 in Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTDm 2005
Kraj: Brežice
Kontakt:

alfasan napisal/-a:verjetno gre za splet naključij.
Namreč da bi pri delanju optike in prevoženih 2 kilometrih on uničil avto je bolj malo verjetno.

Kdo je kriv, če avto posodiš nekomu pa mu po 5 kilometrih zariba?
To je pač smola.
Tudi za stvarno napako odgovarja prejšnji lastnik.
Če pogledamo rentacar varianto, kjer najemniki delajo z avtomobili k svina s kurbusom pa avti še vedno delajo,......

Alfasan jz avta ne posojam nobenemu! Točno zarad tega, ker če se bo kaj zgodilo, ko bi ga ta oseba vozla, bom krivil to osebo. Pač. Če se zgodi meni ok. Se je pač zgodilo. Ampak ne meni se ni zgodilo, ne mami, ne očetu, ne punci. Se je točno temu mehaniku.

Plus najbolj moteče. Jz mu NISEM DOVOLIL, da bi se bilokam odpelal z avtom! Sploh ne brez mene! Je reko da grem lahko kr plačat in se je kr odpelal z avtom pol. Brez kakršnega koli vprašanja!
Alfa 164 3.0 V6 12V QV Q2
Alfa 156 SW 1.9 JTDm 16V 2005

Spletna trgovina z avtodeli Alfa R
http://www.alfa-parts.net
http://www.facebook.com/shop.alfar
http://www.facebook.com/Italianengineworkshop
boxer88
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 66
Pridružen: So Jan 10, 2015 12:30 am

Če je res kaj okoli vztrajnika, sklopke, potem se strinjam z Legendo1979. Je bilo samo vprašanje časa...
Bi pa v tvojem primeru šel do nadrejenega in mu povedal, da se je njihov nadrejeni brez tvojega dovoljenja odpeljal na testno vožnjo. Lahko mu tudi vse razložiš, kar si tukaj opisal vendar bo po nekaj dneh to pomojem brezpredmetno. Vseeno pa probat ni greh: kdor jezika špara, kruha strada. :wink: Upam, da se ti rata kaj zmenit! :wink:
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Še enkrat napišem:
stvarna odgovornost!!!

Če ti mehanik na tehničnih pregledih pri pregledovanju podvozja odtrga kakšno roko ali končnik ali bog ne daj, ko testira izpuh, da motor zariba.
Kdo je kriv ????????
Sile ki nastanejo pri tehničnih pregledih so bistveno manjše kot jih povzočajo udane jame že pri nizkih hitrostih.
Enako sila ki deluje na motor pri visokhh obratih v prostem teku je hudo nižja napram samo sili normalne vožnej, kjer mora motro premakniti 1+tono železja.

Nastavitev podvozja oz. optike nekateri mehaniki delajo tudi tako, da potem avto testirajo in to je normalna procedura. Poleg tega si ti na servis prišel z že segretim motorjem, servis si delal avgusta pri 35C in ne verjamem, da je bil motor hladen. Pa tudi če bi avtožgal do 8000 obratov tiste 3 km ne bi mogel uničiti avtomobila.

Poleg tega zdaj kriviš mehanika!
Kaj pa tistih 130.000 km, ki jih je s tvojim avtom naredil prejšnji lastnik. Misliš, da mu menjalnik ni nikoli zaškrtal in da ni nikoli pohodil gasa ali šel z ročno čez ovinek. Ne veš! in zato se s tem ne obremenjuješ.

Poglejmo malo drugače. Ali si zadovoljen z opravljeno optiko. Pusti odnos, bistvo je servisna storitev.

Torej, če ne gre za neko mehansko poškodbo, do katere bi lahko prišlo pri vožnji tega mehanika, torej da je avto nekam ruknil potem sem 100 %, da je do pojava simptomatike kvara avtomobila bilo samo vprašanje časa.

Verjamem pa da si jezen kot ris, saj bi bil tudi jaz.
Razlog odpovedi dopusta (če bi si ga tako zelo želel) pa prav gotovo ni bila okvara vozila ampak kakšna druga stvar. Ker sem prepričan, da bi v familiji tvoji ali od punce našli eno tono železa, ki bi vaju pripeljal na želeno destinacijo. Ali pa bi šel z avtobusom, vlakom, ali bi te pa kdo zapeljal. Vse se da, če je volja.

V glavnem ne jezi se na tega mehanika, ker ni nič kriv. Opravil je samo to kar si želel, optiko in šel na testno vožnjo preverit, če je vse ok.
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

alfasan napisal/-a:Še enkrat napišem:
stvarna odgovornost!!!

Če ti mehanik na tehničnih pregledih pri pregledovanju podvozja odtrga kakšno roko ali končnik ali bog ne daj, ko testira izpuh, da motor zariba.
Kdo je kriv ????????
Sile ki nastanejo pri tehničnih pregledih so bistveno manjše kot jih povzočajo udane jame že pri nizkih hitrostih.
Enako sila ki deluje na motor pri visokhh obratih v prostem teku je hudo nižja napram samo sili normalne vožnej, kjer mora motro premakniti 1+tono železja.

Nastavitev podvozja oz. optike nekateri mehaniki delajo tudi tako, da potem avto testirajo in to je normalna procedura. Poleg tega si ti na servis prišel z že segretim motorjem, servis si delal avgusta pri 35C in ne verjamem, da je bil motor hladen. Pa tudi če bi avtožgal do 8000 obratov tiste 3 km ne bi mogel uničiti avtomobila.

Poleg tega zdaj kriviš mehanika!
Kaj pa tistih 130.000 km, ki jih je s tvojim avtom naredil prejšnji lastnik. Misliš, da mu menjalnik ni nikoli zaškrtal in da ni nikoli pohodil gasa ali šel z ročno čez ovinek. Ne veš! in zato se s tem ne obremenjuješ.

Poglejmo malo drugače. Ali si zadovoljen z opravljeno optiko. Pusti odnos, bistvo je servisna storitev.

Torej, če ne gre za neko mehansko poškodbo, do katere bi lahko prišlo pri vožnji tega mehanika, torej da je avto nekam ruknil potem sem 100 %, da je do pojava simptomatike kvara avtomobila bilo samo vprašanje časa.

Verjamem pa da si jezen kot ris, saj bi bil tudi jaz.
Razlog odpovedi dopusta (če bi si ga tako zelo želel) pa prav gotovo ni bila okvara vozila ampak kakšna druga stvar. Ker sem prepričan, da bi v familiji tvoji ali od punce našli eno tono železa, ki bi vaju pripeljal na želeno destinacijo. Ali pa bi šel z avtobusom, vlakom, ali bi te pa kdo zapeljal. Vse se da, če je volja.

V glavnem ne jezi se na tega mehanika, ker ni nič kriv. Opravil je samo to kar si želel, optiko in šel na testno vožnjo preverit, če je vse ok.
use to je tudi res ampak če MU NI DOVOLIL DA SE Z AVTOM ODPELJE, OZ. GA NI NITI VPRAŠAL, potem res vprašanje kje se je človek vozil in kaj je delal. ne vem no to da se nekdo odpelje kr na testno vožnjo prvič slišal ker kjer kol sem do sedaj delal optiko so mi dali kluče v roke in naredi krog in povej ali je ok. ne vem meni tudi ne bi bilo ok da pridem na dvorišče in avta ni človek se pa ker vozit pitaj boga kje use in kaj dela ;) na žalost ni stvar 10€ ki jo je pokvaril ampak par 100€n lahko!

lp,

d
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

Ne razumem zakaj si sploh šel tja, če si vedel da svoje delo opravljajo slabo.
Pozabi, da boš karkoli lahko dokazal.
Uporabniški avatar
Killergame17
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2974
Pridružen: To Apr 07, 2009 7:33 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12V QV Q2 1990 in Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTDm 2005
Kraj: Brežice
Kontakt:

alfasan napisal/-a: Nastavitev podvozja oz. optike nekateri mehaniki delajo tudi tako, da potem avto testirajo in to je normalna procedura. Poleg tega si ti na servis prišel z že segretim motorjem, servis si delal avgusta pri 35C in ne verjamem, da je bil motor hladen. Pa tudi če bi avtožgal do 8000 obratov tiste 3 km ne bi mogel uničiti avtomobila.
Normalna procedura je da te on vpraša, če gre lahko na testno vožnjo oz kot didi pravi, ti reče, da se zapelji in poglej če je vse ok. Tisti dan niti slučajno ni blo 35C to je prvo, in kot drugo je avto stal več kot 1 uro. Pa od tega če bi ga mrzlega teral mu tut nebi nč blo, ker to nima veze s sklopko in vztrajnikom!
alfasan napisal/-a: Poleg tega zdaj kriviš mehanika!
Kaj pa tistih 130.000 km, ki jih je s tvojim avtom naredil prejšnji lastnik. Misliš, da mu menjalnik ni nikoli zaškrtal in da ni nikoli pohodil gasa ali šel z ročno čez ovinek. Ne veš! in zato se s tem ne obremenjuješ.
Avto je že ob nakupu mel okoli 300.000km. Pa? Vse je normalno delalo. Tudi 45.000 km v moje lastništvu je še vedno vse normalno delalo, kljub teranju in z avtom postrani in podobno!
alfasan napisal/-a: Poglejmo malo drugače. Ali si zadovoljen z opravljeno optiko. Pusti odnos, bistvo je servisna storitev.
A se ti zajebavaš??? :lol: #-o Sfukal mi je avto, ko sem pelal na glupo optiko in naj gledam če se zadovoln? Se ti zdi da sem zadovoln? Se ti zdi, da sem v 10km lahko vido kak je optika narjena? PUSTI ODNOS?! ZATO PA JE V SLOVENIJI, TKO KOT JE VSE! Se pravi ti boš šel nekam kjer ti bo en po glavi sral pa nesramn bil, ker bo dobro nardil? Se pravi če boš kdaj k meni klical za kak del v trgovino. Pa boš rabo pomoč in ti bom jz reko da si poglej na spletni, ker je vse lepo napisano in da se nimam časa ukvarjat s tabo, boš še vedno naročil in kupoval pri meni? Nekak dvomim :wink: Če ti pa odgovarja, da jim plačaš 50€ za neko storitev in da so obenem še nesramni in majo grd, neprijazen odnos, pol pa kr :wink:
alfasan napisal/-a: Torej, če ne gre za neko mehansko poškodbo, do katere bi lahko prišlo pri vožnji tega mehanika, torej da je avto nekam ruknil potem sem 100 %, da je do pojava simptomatike kvara avtomobila bilo samo vprašanje časa.
Ok po tej logiki se zmenima tko. Posod mi tvojo 159 za en dan. Jz se bom z njo vozo kak se pač bom. Nikjer ne bo ruknjena, razbita niti nič ne boš vido. Bom pa recimo grdo prešaltat v nižjo, al pa se zašaltat v napačno brzino, pa bo nekje pri motorju al pa menjalniku neki zdrobilo, mogoče zdrobilo kak homokinetični, pa boma rekla da je stvarna napaka bla skrita in je blo sam vprašanje časa, kdaj bi se tebi to zgodilo? Sma dogovorjena? :) Ti boš pa na svoje stroške vse porihtal :wink:
alfasan napisal/-a: Razlog odpovedi dopusta (če bi si ga tako zelo želel) pa prav gotovo ni bila okvara vozila ampak kakšna druga stvar. Ker sem prepričan, da bi v familiji tvoji ali od punce našli eno tono železa, ki bi vaju pripeljal na želeno destinacijo. Ali pa bi šel z avtobusom, vlakom, ali bi te pa kdo zapeljal. Vse se da, če je volja.
Mamo oboji precej avtov ja. Pa vsi delamo, tko da noben ni mel glih viška avto. Ti kr pejt z busom, vlakom, al pa da te kdo pelje na dopust :wink:
Alfa 164 3.0 V6 12V QV Q2
Alfa 156 SW 1.9 JTDm 16V 2005

Spletna trgovina z avtodeli Alfa R
http://www.alfa-parts.net
http://www.facebook.com/shop.alfar
http://www.facebook.com/Italianengineworkshop
Uporabniški avatar
Killergame17
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2974
Pridružen: To Apr 07, 2009 7:33 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12V QV Q2 1990 in Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTDm 2005
Kraj: Brežice
Kontakt:

Alfa sport napisal/-a:Ne razumem zakaj si sploh šel tja, če si vedel da svoje delo opravljajo slabo.
Pozabi, da boš karkoli lahko dokazal.
Kot sem napisal, je minilo par let od zadnjega obiska in človek misli, da se je kej spremenilo. Pa druga najbližja optika je bla 15-20km stran. Ne pričakuješ da lahko kdo na optiki, kej pokvari ne..

Sem se že itak sprijaznil. Poklic mehanika je najboljši poklic ever. NOBEN ti ne more nič dokazat, da si kej narobe nardil! On bo reko da je blo vse ok, ko si odpelal, ti boš reko drugo, noben nima nobenega dokaza in ponavadi vse ostane tko. Razn če kera dobra duša prizna napako kdaj pa kdaj.
Alfa 164 3.0 V6 12V QV Q2
Alfa 156 SW 1.9 JTDm 16V 2005

Spletna trgovina z avtodeli Alfa R
http://www.alfa-parts.net
http://www.facebook.com/shop.alfar
http://www.facebook.com/Italianengineworkshop
Uporabniški avatar
Killergame17
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2974
Pridružen: To Apr 07, 2009 7:33 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12V QV Q2 1990 in Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTDm 2005
Kraj: Brežice
Kontakt:

didi napisal/-a:
use to je tudi res ampak če MU NI DOVOLIL DA SE Z AVTOM ODPELJE, OZ. GA NI NITI VPRAŠAL, potem res vprašanje kje se je človek vozil in kaj je delal. ne vem no to da se nekdo odpelje kr na testno vožnjo prvič slišal ker kjer kol sem do sedaj delal optiko so mi dali kluče v roke in naredi krog in povej ali je ok. ne vem meni tudi ne bi bilo ok da pridem na dvorišče in avta ni človek se pa ker vozit pitaj boga kje use in kaj dela ;) na žalost ni stvar 10€ ki jo je pokvaril ampak par 100€n lahko!

lp,

d
Točno tako. V tem primeru je strošek minimalno 500-600€.
Alfa 164 3.0 V6 12V QV Q2
Alfa 156 SW 1.9 JTDm 16V 2005

Spletna trgovina z avtodeli Alfa R
http://www.alfa-parts.net
http://www.facebook.com/shop.alfar
http://www.facebook.com/Italianengineworkshop
Zaklenjeno
  • Informacija