Voznik s kranjsko tablico uporabil smerokaz!

Kamor gredo smeti iz foruma
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
igi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 349
Pridružen: So Feb 07, 2004 8:21 pm
Vozilo: Brera, bencin, ni več.
sedaj Giulietta 1.4 MA

Primož T. iz Podnarta je pri menjavi voznega pasu na Celovški cesti v Ljubljani uporabil smerokaz.

S prometno-informacijskega centra za nadzor voznikov s kranjsko tablico smo prejeli novico, ki je šokirala »prometno« sfero, saj je voznik z gorenjske pri menjavi voznega pasu uporabil smerokaz. Strokovnjak za behaviorizem šoferjev s področja gorenjske regije Evgen S. je bil nad dejanjem presenečen: »V svoji 27-letni karieri še nisem doživel kaj takega. Po navadi vozniki z Gorenjske počakajo, da se na drugem pasu približa vozilo in nato sunkovito zamenjajo vozni pas, Primož pa je manever izvedel po predpisih. Ne vemo kaj je povzročilo to dejanje, a sumimo, da niso čisto vsi njegovi predniki Gorenjci.« Primoža smo stežka prepričali, da spregovori nekaj besed za našo spletno stran, saj se kot pravi boji, da se ga bodo sovaščani odrekli, ali pa se ne bodo želeli voziti z njim. Vendar, pa jih s svojo izjavo pomirja: »Najprej bi se rad opravičil vsem iz svoje regije. V resnici sem si sposodil avto od punce in nisem vedel na kateri strani se prižigajo brisalci za dež. Ker je ravno začelo deževati sem želel počistiti dežne kaplje z vetrobranskega stekla in namesto brisalcev sem prižgal smerokaz, pri tem pa sem ravno menjal vozni pas,« da bi zvenel še bolj prepričljivo je še dodal, »prisežem, da nisem niti preveril vzvratnih ogledal, kaj šele mrtvega kota.« Primož ostaja za nekatere junak, za druge izdajalec. Ne glede na svojo izjavo bo še nekaj časa minilo, preden ga bodo sokrajani jemali kot resnega voznika. Morda pa bodo zaradi tega ostali šoferji v Ljubljani bolj sproščeni ob prehitevanju vozila s tablico »KR«. Vsekakor je njegovo dejanje vredno omembe. Kako vi vidite dogodek pa nam sporočite v komentarju spodaj.


http://navice.si/index.php/2015/08/18/v ... -smerokaz/" onclick="window.open(this.href);return false;
Oversteer is when the passengers are scared, understeer is when the driver is scared.
http://www.youtube.com/watch?v=ZSNmlhrAeWw" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Ne vem ne kaj je fora te "kronike", niti zakaj si jo objavil še na našem forumu. :?: :?: :?:

Spet ena tema za prepucavanje in kreg....
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Zaklenjeno
  • Informacija