offtopic Giulia

Kamor gredo smeti iz foruma
janezkranj
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 34
Pridružen: So Jun 13, 2015 12:20 pm

Dragi fani AR

No pa se je zgodil čudež in jo imamo, mislim Giulio. Zgleda dobro, zanimivo samo škoda ker ni SW, ampak mojstri že vejo. Tudi motorno zanimiva, samo po mojem mnenju osnovna verzija preslabo opremljena, ampak bo že saj osnovne verzije ne bo kupoval noben. Upam, da jo niso naredili samo da izgleda kot cenovno ugodna.
Ampak sedaj bodo zapeli €, pesem € pa je zelo zanimiva če bodo konkurirali npr. A4 ali BMW 3 bo prodaja smešna mislim količinsko primer FORD MONDEO : VW PASSAT. Passatov na cesti kolikor hočeš, Mondea ne vidiš, kdo bo kupil Mondea za isto ceno kot dobiš Passata, pa pustimo kvaliteto. mondeo mora biti ca 15% cenejši kot podobno opremljen Passat pa bo.

Če bo AR 2,2 d z srednjo opremo + metalic + avt cca 28 - 30.000,00 € bo to OK in bo prodaja OK, v nasprotnem primeru pa bo pogreb. Jaz sem pred par dnevi zavil v salon BMW takoj te sprejmejo kot šejka povedal svoje želje: 320 d luxury line + metalik + 18 alu + športni sedeži + LED + par malenkosti ki so jih ponudili sami + 5 let garancije oz. 200.000 km + servisno vzdrževanje 200.000 km cena po ceniku: 49.850,00 € minus popust 36.440,00 €, pa naredim aaaaaaaaaaaaaaaa takoj še dodatnih 1.000,00 € popusta, pa povem, da bom počakal še na ponudbo AR nove Giulije pa takoj ni problema se bomo že še kaj zmenili. Avto kupujem na firmo ampak to tako ali tako ni važno, € so €.

LP

Janez
Caci
Alfist
Alfist
Prispevkov: 330
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 12:15 pm

kupi alfo ,da ne boš eden izmed mnogih :D
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Upam, da bo Giulia vsaj enako stala, še raje pa več kot BMW 3 (vsaj QV kot kaže je malenkost dražja od M3-jke, kar je prav, saj je močnejša, ima krajšo zavorno, lažja in hitrejša).
S cenovno politiko se sporoča tudi kvaliteta produkta in kam je le ta na trgu pozicioniran. Hitro se potencialni kupci lahko začnejo spraševat kako je nek produkt enako dober če pa je cenejši, in na koncu potem raje kupijo dražjega, češ da nekje že mora biti razlog da je slednji dražji, in razlog katerega imajo v glavi je ponavadi da je dražje boljše. Sicer to ne velja pri vseh ljudeh in pri vseh vrstah produktov, ampak če hočejo da jih resno jemljejo kot premium znamko, morajo poleg premium produkta imeti tudi premium cene.

In komu bo Giulia predraga, mu bo tudi BMW 3 predrag, in tak bo kupil Passata, ali pa še cenejšo Mazdo 6, Mondeota,... In Giulia niti slučajno ne sme stati enako kot ljudski passat, čreprav bi si to marsikdo želel...
Zadnjič spremenil lizard, dne Sr Mar 02, 2016 5:31 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

in na koncu potem raje kupijo dražjega, češ da nekje že mora biti razlog da je slednji dražji
Če bi to vsaj malo držalo, VW praktično ne mogel prodati niti enega primerka Škode. Pa ni tako. Potrošniki pa nikoli niso delovali racionalno.
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

alfa_samec: Vidim, da nisi razumel, ali pa selektivno bereš. Še 1x - za določene ljudi drži bolj za določene manj, za ene sploh ne, in tudi odvisno je o kakšnih produktih govorimo in o kakšnih cenah. Kot primer ti lahko dam, sicer povsem nesorodno z avto industrijo, ampak vseeno - držaje zdravilo, ki je povsem enako kot cenejše (enaka kakovost, enaka sestava, enak odmerek), ima višji placebo učinek. Iz preprostega razloga, ker ljudje pač verjamejo, da je tisto dražje, čeprav dokazano enako, verjetno boljše, saj zakaj bi potem bilo dražje. In dejansko se določeni ljudje potem tudi v lekarnah odločajo kupiti dražji produkt. Enako se dogaja v praktinčo vseh trgovinah. Seveda ko je govoro o precej dražjih stvareh kot so to avti, je svar lahko precej drugačna, ali pa tudi ne...

Ampak Alfa ni znamka, ki bi vabila kupce z dobrim razmerjem kupljeno/dobljeno, ampak če hoče biti premium se mora prodajat zaradi poželenja in imidža, kjer pa racionalno razmišljanje ni v ospredju.

Res ne vem čemu čutiš vseskozi tako potrebo da tolko pametuješ (tudi v drugih temah)... pa saj je samo forum in malo diskutiramo.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Caci
Alfist
Alfist
Prispevkov: 330
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 12:15 pm

nove alfe so bile vedno dražje kot passat, laguna ali mondeo in malo ceneje kot sveta nemška trojica. tak,da cena nove osnovnega modela tam nekje 33.000€ je kar realna.
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

BMW in Audi se sicer začneta (s šibkejšimi motorji kot v Giulii) pri 30.000€ tako, da če bo Alfa stala enako kot podobno močni nemci bo čisto ok. 159ka je res bila cenejša od nemcev (vendar jim tudi ni bila konkurenčna), tako da glede na to da je Giulia precej bolj resen konkurent nemcem, mora biti dražja od 159ke oz. stat enako/podobno kot nemci. Koncev koncev je Alfa nekoč bila dražja od BMW-ja, zakaj ne bi bila čez nekaj časa spet.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Caci napisal/-a:nove alfe so bile vedno dražje kot passat, laguna ali mondeo in malo ceneje kot sveta nemška trojica. tak,da cena nove osnovnega modela tam nekje 33.000€ je kar realna.
Najboljsi odgovor od kar je debata o cenah!!! Bravo.

Lizard s tabo in se nekaterimi se pa na zalost ne moram strinjati.
Bmw in se nekatere znamke (tudi Kia) gradijo na imenu in kakovosti zadnjih recimo 20 let zelo intenzivno.
Alfa pa je v teh letih naredila le nekaj avtomobilov, ki so presežek šalebajzeraja in nezanesljivosti. S tem so si svoj sloves mocno pokavarili.
Gullia mora biti predvsem cenovno dostopna in po kakovosti konkurenčna. Če ji to uspe, se bo lajko šele z naslednjimi modeli tudi cenovno spogledovala s premium modeli oz. znamkami.
Čustva so premalo, važen je rezultat.
janezkranj
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 34
Pridružen: So Jun 13, 2015 12:20 pm

Fani AR

Gledam, berem in se čudim kam vse bi cenovno znalci postavili novo Giulio, najmanj cenovno mora biti kot BMW 3 ali A 4. Pa saj niste resni, kot je napisal nekdo, ki ima realen pogled - Alfasan. Lahko da bodo celo cene take ali še višje kot pri BMW ali AUDI ampak bo treba izpolniti kar veliko pogojev: avto salone za vsak avto 100 m2, ko prideš v salon 2 ali 3 zelo zainteresirane prodajalce v obleki z kravato, reklame kamor koli pogledaš, kadar koli odpreš tv, morali bodo biti sponzorji vsaj 10 vrhunskim športnikom, 2 ali 3 vrhunskim ekipam itd, itd, itd pa še kaj več od tega v SLO, da ne govorim v EU. To pa pomeni gradnja imagea naslednjih najmanj 10 let in vse te dejavnosti ki sem jih napisal, ampak do sedaj ni bilo nič od tega torej bo potrebno štartati iz točke 0,0, torej bo preteklo še veliko vode.
Ampak realnost je žal taka: v salonu v Ljubljani so zainteresirani za prodajo kot bi prodajali lanski sneg, informacije dajejo kot da se jih to ne tiče, občutek, da bi bilo bolje da jih ne motiš itd, itd. Servis ni problem ko je treba menjati olje in filter za ostalo pa je že lahko kar problem, no na srečo se nam ne kvari nič konkretnega, je pa res da se partnerka ne vozi drugje kot v službo to je cca 15 km/dan
No torej kakšna bo lahko cena v EU da se bo ta avto prodajal recimo neka srednja verzija 2,2 jtd 180 kw z nekaj dodatki npr avt jaz bi rekel cca 34 - 36.000,00 €
Kakšne pa bi morale biti cene v SLO da bi se avto prodajal, s tem ko misli prodajal mislim da bi bilo prodanih v 1 letu v SLO cca 200 - 300 avtov ne 15 ( kupcem ne večini vas - pa z vami ni nič narobe, ki boste kupili 4 do 6 let stare predvsem iz uvoza) recimo neka srednja verzija 2,2 jtd 180 kw z nekaj dodatki npr avt jaz bi rekel cca 31 - 33.000,00 € (ceniki)pa še kaj malega popusta bo potrebno 2-3.000,00 €
Dragi moji ko pojejo € se stvari spremenijo.

Bivši lastnik naslednjih naslednjih alf: GTV 2,5 2 x, sprint, 155 q4, 156 2,4 jtd, 159 2,4 jtd avt, pa še kakšno bi imel če bi dala AR izdelala kaj pametnega, trenutno pa ima partnerka Gulieto 1,6 jtd districtive, večina avtov pa je bila kupljenih novih - da ne bomo govorili tja v tri dni

LP

Janez
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

Mater pametujete s temi cenami,kot da vsi čakate v vrsti za nakup nove.Za osnovno dizlo nisem pripravljen plačat več kot 25k evra,ko odštejem kakšne 3 jurje popusta.Nisem tele,da plačam čez 30k eura,čez 5 let pa mi boste ponujali 8-10k eura. Vem,ne bo nove za takšno ceno,zato je ne bo v moji garaži,pa še zadnji pogon ima.Kaj če mi,saj ne mislim dirkat po Grobniku.Pa še Giulietta bo na zadnji pogon,eh,so me že prisilili menjat znamko. :roll:
bvogri
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 819
Pridružen: Po Jun 29, 2009 6:40 pm

Zadnji pogon .... kakor za koga. Zame je velik plus in mislim, da bo rabljena zaradi tega tudi bolje držala ceno. Recimo da si dinamičen voznik ki hoče zadnji pogon. Koliko imaš izbire na trgu? Mercedes z večino modelov nekako odpade ker je narejen bolj za udobje. Ostane samo BMW. Tudi iz tega razloga rabljena jajca od Bemfla niso poceni. Lepi primerki pa odlično držijo cene.

Z večino trditev Janeza pa se kar strinjam. Upam, da bodo pri AR malo prevetrili stanje tudi na področju prodaje :-)(
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

alfafil napisal/-a:Mater pametujete s temi cenami,kot da vsi čakate v vrsti za nakup nove.Za osnovno dizlo nisem pripravljen plačat več kot 25k evra,ko odštejem kakšne 3 jurje popusta.Nisem tele,da plačam čez 30k eura,čez 5 let pa mi boste ponujali 8-10k eura. Vem,ne bo nove za takšno ceno,zato je ne bo v moji garaži,pa še zadnji pogon ima.Kaj če mi,saj ne mislim dirkat po Grobniku.Pa še Giulietta bo na zadnji pogon,eh,so me že prisilili menjat znamko. :roll:
Ne vem kako naj to povem drugače ..... s...i nekam s svojim jamranjem. Na vsakem forumu serješ s svojim jamranjem kako alfa nima nič za tebe in kako si zaradi tega moral nabavit kadžara. Preboli že 1x :evil:
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Uporabniški avatar
kristijan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 462
Pridružen: Sr Dec 01, 2004 6:23 pm
Član Alfa Kluba: 0

rogi napisal/-a:
janezkranj napisal/-a: Če bo AR 2,2 d z srednjo opremo + metalic + avt cca 28 - 30.000,00 € bo to OK in bo prodaja OK, v nasprotnem primeru pa bo pogreb. Jaz sem pred par dnevi zavil v salon BMW takoj te sprejmejo kot šejka povedal svoje želje: 320 d luxury line + metalik + 18 alu + športni sedeži + LED + par malenkosti ki so jih ponudili sami + 5 let garancije oz. 200.000 km + servisno vzdrževanje 200.000 km cena po ceniku: 49.850,00 € minus popust 36.440,00 €, pa naredim aaaaaaaaaaaaaaaa takoj še dodatnih 1.000,00 € popusta, pa povem, da bom počakal še na ponudbo AR nove Giulije pa takoj ni problema se bomo že še kaj zmenili. Avto kupujem na firmo ampak to tako ali tako ni važno, € so €.

LP

Janez
Lahko tole ponudbo, ki si jo dobil na BMW, pošlješ meni na ZS. Ravnokar smo enega novega kupili, v kratkem še enega pa je ponudba precej slabša od tega kar si napisal.
Pošlji jo še meni, ker dvomim da je resnična (skoraj 30% popusta) - takih popustov ne dajejo pri 50k€ niti strankam, ki so kupili že več avtov..

Kar se pa cen Alf tiče pa morajo obvezno biti takšne kot pri Nemški trojki...
Slika
Uporabniški avatar
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1262
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 1:06 pm
Vozilo: alfa 33/156/159/giulietta

](*,) :-)( O:)
Pij, jej, kavsaj, za delo se ne ravsaj!!!
alfa 33//156//159//giulietta
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Mislim, da ni junaka, ki lula kadar kaka in ki bi bil pripravljen plačati za novo alfo več, kot za novo sveto nemško trojico. IN PIKA!!!
In tako tudi bo!!!
Kakršen koli odklon od tega, bo znamko pokopal za vedno.
Če bo avto resnično po kakovosti in performansah odstopal od konkurence v pozitivno smer koordinatnega sistema lahko s facelift modelom upajo za kakšen ščepec višjo ceno.
Večina ljudi se tudi pri nerazumnih in neracionalnih odločitvah (kar nakup avtomobila za 35.000 € zagotovo je) odločajo razumno in racionalno.
Torej pri nakupu avtomobila pa recimo za 40-45k € bo verjetno večina neracinalnost usmerila v racionalni nakup svete nemške trojice. Namreč pri tej ceni pa že igra velio vlogo tudi renome znamk, zaupanje v kakovost in nekaj konjev manj odalfe ne igra velike vloge, namreč racionalno gledano tistih nekaj konjev več pri alfi itak hitro polomi noge in so neuporabni.

Jaz si zelo želim in upam, da je alfi uspelo narediti produkt, ki se bo kosal s pravo konkurenco in ne abstraktno. Upam, da bo tudi zanesljiva in vzdržljiva, da bom lahko kupil 5 let staro pa tudi če za 12-15k €, samo da bo tudi takrat zanesljiva in da ne bo vsak da nekaj stran padlo. Namreč cena rabljenega avtomobila je samo zrcalna slika zanesljivosti in kakovosti avtomoblia in zato, sao nam forumašem alfe tako zelo dostopne in tudi zato se vozi tako veliko rabljenih alf po slovenskih cestah.
Zaklenjeno
  • Informacija