P: Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm Progression Corporate

Kamor gredo smeti iz foruma
Zaklenjeno
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

Prodam Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm, 116 KM, Progression Corporate.
Avto ima prevoženih 290.000 km. Avto je bil uvožen iz Belgije leta 2010 s prevoženimi 150.000 km. Prva lastnica v Slo. je imela avto do leta 2013. Takrat sem jo kupil jaz. Tako sem tretji lastnik. Za avto obstaja kompletna dokumentacija, kaj je bilo postorjeno. Izpisek servisov v času leasinga do 2010. Od takrat naprej pa so vsi računi za vse posege.
Glavni so (menjava letve in servo črpalke, menjava dveh gornjih rok, odstranjen PDF, vgradnja vlečne kljuke Bosal - hitro snemljiva s ključem....) Ostalo je stvar rednega vzdrževanja, olje, filtri, akumulator,...
Od opreme je:
- avtomatska klima
- multifunkcija
- tempomat
- navigacija
- usnje
- trije vzglavniki zadaj
- pdc naknadni
- vlečna kljuka

Avto je na dobrih zimskih gumah (spredaj DOT 2015, zadaj DOT 2013), zraven je še komplet letnih gum cca 7mm.
Avto je zelo lepo ohranjen tako zunaj kot znotraj. Avto je v večjem delu v prvi barvi (barvan je levi blatnik in odbijač - na kasko).
V prihodnje ni potrebno nobenih servisnih del razen velikega servisa čez 10.000 km. Ker jutri domim nov avto, je ta res odveč. Nekaj časa si nisem mogel odločiti ali gre 156 ali 159. Ker prihajajoč avto po namenu podoben 159SW (le nekaj večji), je padla odločitev, da gre 159.
Mogoče bi lahko dodal, da ni nobenih težav s sklopko, menjalnikom, turbino,... s PDF in EGR ventilom pa sploh ne.
Avto je bil deležen optimizacije in gre zelo spodobno. Ta motor je najbolj bulletprof, ki je vgrajen v 159. Večkrat berem, kako so bile težave s prvimi letniki 2005, 2006 in 2007. Drži, res so crknile vse volanske letve (ki so že 100% zamenjane in tako vsaj tako dobre, kot pri mod. 2008 in naprej), 2.4 200KM je skupek enih težav, drugih pomanjklivosti pa ni bilo. Po drugi strani pa imajo novejše tudi težave (menjalnik, vztrajnik,..), imajo v določenih delih slabšo opremo, slabše materiale (prtljažni prostor)....

O ceni se dogovarjamo ob avtu.
Zaklenjeno
  • Informacija