Testi in splošno o Giulii

Kamor gredo smeti iz foruma
Zaklenjeno
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

ARfan napisal/-a:skratka, če je to vse kar je minusev je zadeva super :). Kar se mene tiče je vozna dinamika daleč pred kvaliteto plastike, DNA je pa že sedaj večinoma v D oz. v A praktično ni nikoli.
Benz 2.0T ter ZF bo prava izbira :) .
Vozna dinamika je ok ko je avto nov. Ko se bo vse preluftalo bo pa katastrofa, ko bo vsa cenena plastika žvenketala, dinamika bo pa še večja od vsega plavanja po cesti.
Premium mora imeti premium interier v nasprotnem primeru pa ni premium ampak je širokopotrošni ceneni produkt.
Kaj ponuja konkurenca
Kia optima ima všečen in kvaliteten interier. Poleg tega ponuja tudi 2.0 turbo bencinarja z 278 KM.
Ponuja hibrida in karavana. Oskubljena giulia se bo tudi za 25.000 €težko prodajala. Konkurenca je prehuda.
Samo zaradi voznih lastnosti. HM? Če želiš izkoristiti vozne lastnosti je 150 KM velikooo premalo.
ziga22
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 754
Pridružen: Če Nov 13, 2008 6:26 pm
Vozilo: 2006 Alfa 159

Vozna dinamika je ok ko je avto nov. Ko se bo vse preluftalo bo pa katastrofa
Ne štekam? Se to ne dogaja pri popolnoma vseh avtih, zato je treba sčasoma zamenjati amortizerje in ostalo podvozje? Pa ni bolje, če štartaš z večjo vozno dinamiko, kot s slabšo?
Samo zaradi voznih lastnosti. HM? Če želiš izkoristiti vozne lastnosti je 150 KM velikooo premalo.
Po naših ovinkastih cestah? Saj ne živimo v USA. Za po ovnikih so ravno vozne lastnosti najbolj važne, 150KM je za to čisto dovolj. Moja 159 s 150HP je super za ovinkaste ceste, lahko vzdržujem hitrost.
Uporabniški avatar
ARfan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1101
Pridružen: Ne Apr 11, 2010 5:18 pm
Vozilo: Preoblečen Fiat/Opel

alfasan napisal/-a:
ARfan napisal/-a:skratka, če je to vse kar je minusev je zadeva super :). Kar se mene tiče je vozna dinamika daleč pred kvaliteto plastike, DNA je pa že sedaj večinoma v D oz. v A praktično ni nikoli.
Benz 2.0T ter ZF bo prava izbira :) .
Vozna dinamika je ok ko je avto nov. Ko se bo vse preluftalo bo pa katastrofa, ko bo vsa cenena plastika žvenketala, dinamika bo pa še večja od vsega plavanja po cesti.
Premium mora imeti premium interier v nasprotnem primeru pa ni premium ampak je širokopotrošni ceneni produkt.
Kaj ponuja konkurenca
Kia optima ima všečen in kvaliteten interier. Poleg tega ponuja tudi 2.0 turbo bencinarja z 278 KM.
Ponuja hibrida in karavana. Oskubljena giulia se bo tudi za 25.000 €težko prodajala. Konkurenca je prehuda.
Samo zaradi voznih lastnosti. HM? Če želiš izkoristiti vozne lastnosti je 150 KM velikooo premalo.

Nikjer nisem omenjal premiuma niti 150ks dizla :), sploh pa je zame primerjava s KIO že v štartu mimo, ker že samo zaradi izgleda nebi dal več kot 15 jurjev zanjo :) oz. me ne pritegne, da bi sploh kaj dal zanjo. In ja predvsem zaradi voznih lastnosti ter potem izgleda + ker je Alfa in Alfe so mi pač všeč. Če bi iskal samo udobje bi verjetno gledal za kakšnim Citroenom C5 exclusive in tam pametoval po forumu... se mi pa zdi, da tale tema spet počasi pluje v smeri "bivše"...

PS: kaj ti bo 278ks, če ti avtomobil ne vzbuja želje po dinamični vožnji niti ti je ne more dat...no ja razen za na autobahn ter za semafor racerje.

over&out
Zadnjič spremenil ARfan, dne Po Nov 21, 2016 5:55 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Zaklenjeno
  • Informacija