končna hitrost pri Alfi 156

Kamor gredo smeti iz foruma
Zaklenjeno
Piki
Alfist
Alfist
Prispevkov: 383
Pridružen: Pe Dec 01, 2006 7:59 pm
Vozilo: AR 156 SW 2.4 JTD 10V
Kraj: Ljubljana

opankar napisal/-a:Smešni ste. Itak zdej že skor vsak avto prleze do 200 al pa mal čez, sam kaj ti to pomaga, če traja celo večnost, da prleze do tja.
Rajš napište kok mate 0-200kmh, pa kr na minute zaokrožite. :mrgreen:
Kolkim gre 200kmh v črnokalski klanc? :lol:
Čak mal, ti si tisti, ki ima 2.0 TFSI Volkswagna, v povprečju ti porabi manj kot pravi tovarna, konji pa so v nulo izkoriščeni. Verjetno ti gre tud v črnokalski klanec hitreje kot po ravnem. Smešen si. :lol:
zero
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 90
Pridružen: To Okt 25, 2005 12:22 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana-Dobrunje

Men gre v črni kal v klanec prek 200 samo ni alfa je neki druzga z V8 notr pa zelo mal konji :D

Nobena 1.8 Alfa ne more jet več k 235-240 po števcu če sm natančen ker takrat ti blokata ne pušča več kot 7200 rpm sprobano na cesti in za hec na dvigalu ko je v sekundi peta iz 35 zarvti na končno hitrost! Če še kdaj to probam bom posnev in vam pokažem. Poravnem so pa že ostali napisal kr realne hitrosti nekje 220km/h.

Lep pozdrav!
Alfa 146, BMW E12 520/6, E39 535iA
opankar
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2067
Pridružen: Če Sep 25, 2003 3:46 pm
Kraj: Lubiana

Piki napisal/-a:
opankar napisal/-a:Smešni ste. Itak zdej že skor vsak avto prleze do 200 al pa mal čez, sam kaj ti to pomaga, če traja celo večnost, da prleze do tja.
Rajš napište kok mate 0-200kmh, pa kr na minute zaokrožite. :mrgreen:
Kolkim gre 200kmh v črnokalski klanc? :lol:
Čak mal, ti si tisti, ki ima 2.0 TFSI Volkswagna, v povprečju ti porabi manj kot pravi tovarna, konji pa so v nulo izkoriščeni. Verjetno ti gre tud v črnokalski klanec hitreje kot po ravnem. Smešen si. :lol:
Pozabu si napisat kok minut rabiš do 200.
Sicer pa si lastim Alfo in ne VAGa. Končne pa na 2.0TFSI žal še nisem preizkusil, ampak verjamem da gre v klanec enako kot po ravnem. :P
Tovarniški podatki porabe za 2.0TFSI so 6,6/8,8/12,6 l/100km. Meni se zdi da 9,2 ne odstopa dosti od tovarniških podatkov. :wink:
You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for the brief moment, when everything works.
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Vse tole lapanje je brezvezno. Posnamite hitrost pa dajte filmcke gor pa se bo videlo koliko gre avto po stevcu.
Sam vem da ko sem se peljal 240 po stevcu realno ni slo niti blizu 230 ampak prej okoli 220 km/h. Jebat ga vsi stevci lazejo, se vedno pa je to super rezultat glede na kilometre in tovarniske podatke.
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

apersa napisal/-a:sm pelal kolegovo na servis k štepančiču 1.6 pa ma 195/55/15 gor sma jo šla probat da vidima kolk je razlike med mojo bivšo in njegovo na relaciji celje-maribor-celje je bila najvišja hitrost čist mal čez 200 več pa ni šla ker je bla ovira blokada
Gps je kazal 195 km /h
To me zanima? Kateremu tu iz foruma gre 156 (kerakoli) 195/200 km/h v 5.prestavi na blokadi??? Torej ko v knjigi piše, da je končna od 156 1.6TS 200km/h je to mišljeno na blokadi :?

Na tisti moji sliki, ko gre moja skoraj 220km/h še zdaleč ni blo blokade, samo avto ni hotel več po ravnem :mrgreen:
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Moja ima blokado na 7.800 rpm in je pod nobenim pogojem ne mislim vrteti tako visoko, kaj šele sprobavati končno v rdečem polju. Vrteti višje kot 7.000rpm je itak nesmisel, saj motor nima več moči.

Glede snemanja, se mi zdi pa malo neprimerno voziti 200+ in s kamero ali telefonom v eni roki loviti števce, drugih pa tudi ne vozim v avtu če se zapeljem tako hitro, se mi zdi preveč neodgovorno.
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6837
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Tole bo komplet OFF

Za mojo vem, da ima neko končno hitrost, ki so jo pač drugi izmerili in napisali v tovarniške podatke in tem podatkom verjamem (ne potrebujem osebne potrditve). Vem tudi, da merilec hitrosti laže (za koliko pa pojma nimam). :|
Nimam namena sprobavat ali doseže tisto najvišjo hitrost al ne, vem da gre v 6. in nekaj več kot 5.500 rpm kar dobro (je pa to precej tvegano početje na naših cestah). :|
Predpisov in omejitev pa zdajle nebi omenjal.
Sicer priznam, da se je moja tudi že dvakrat zavrtela v drugi do blokade - obakrat po nesreči in to v prvih dveh tednih mojega lastništva. Odslej se ne zavrti več kot 6.000 rpm (pa še to je precej redek pojav - mogoče 2x v celem letu).
Tudi vse 75-ke se nikoli niso zavrtele več kot 6.000 rpm

PS
Še vprašanje: a je tukaj treba treba tiščat kot budala (potem bo spet kak TS šel rakom žvižgat :? ) in se skozi dokazvat komu gre več ali kot se piše v drugih temah, da če imaš Alfico potem se ti ni treba dokazovat. :doubt:
Manjka samo še nabijanje v blokdo na mestu (čeprav je tega že tudi kar nekaj) pa mal več plastike in lahko znakce menjate za take s črko H. :|
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Se prov vidi kako se enim zdi vse kar je povezano s hitrostjo nevarno.
Na prazni avtocesti pri 240 sem bolj varen kot pri 100 na magistralki...
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
alro
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2700
Pridružen: So Feb 11, 2006 1:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica/Gorenje pri Divači

alan q4+33 napisal/-a:Se prov vidi kako se enim zdi vse kar je povezano s hitrostjo nevarno.
Na prazni avtocesti pri 240 sem bolj varen kot pri 100 na magistralki...
Verjamem da si ti bolj varen..... Kaj pa 18 letni novopečeni voznik ki bere te poste in bi ful rad probal če tudi njegova Alfa stegne tolko ? In vidim da se počasi kar nabirajo tudi začetni vozniki, ki si lastijo zgoraj omenjene Alfe.

Jaz sem še vedno mnenja da tako pisanje ne sodi na forum. Pa ne samo zaradi tega ker je to jasno kršenje cestno prometnih predpisov, ampak predvsem ker gre za spodbujanje takega početja, ki lahko postane hitro nevarno ko nekdo nima še dovolj izkušenj za volanom. Sicer je pa tudi res, da ima vsak svojo glavo za razmišljat in vsak sam odgovarja za svoja dejanja.
Slika
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

@foggy: a nimajo 2.0 ts blokade na 7200?
You need two Ferraris powersliding around the bentley, that is also powersliding
Uporabniški avatar
Jonas
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1850
Pridružen: Ne Maj 16, 2004 7:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Alfaspider napisal/-a:@foggy: a nimajo 2.0 ts blokade na 7200?
Chipane ne :)

LP
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

alan q4+33 napisal/-a:Se prov vidi kako se enim zdi vse kar je povezano s hitrostjo nevarno.
Na prazni avtocesti pri 240 sem bolj varen kot pri 100 na magistralki...
Popolnoma strinjam :D sicer pa kdo misli, da je to povod, da svoj avto testira si je pa tud sam kriv.. :!: ..

Pod vsakim postom bi torej moglo pisat - "Do not try this at home!"




- "No really, DON'T!!!"


:lol:
Piki
Alfist
Alfist
Prispevkov: 383
Pridružen: Pe Dec 01, 2006 7:59 pm
Vozilo: AR 156 SW 2.4 JTD 10V
Kraj: Ljubljana

opankar napisal/-a:
Piki napisal/-a:
opankar napisal/-a:Smešni ste. Itak zdej že skor vsak avto prleze do 200 al pa mal čez, sam kaj ti to pomaga, če traja celo večnost, da prleze do tja.
Rajš napište kok mate 0-200kmh, pa kr na minute zaokrožite. :mrgreen:
Kolkim gre 200kmh v črnokalski klanc? :lol:
Čak mal, ti si tisti, ki ima 2.0 TFSI Volkswagna, v povprečju ti porabi manj kot pravi tovarna, konji pa so v nulo izkoriščeni. Verjetno ti gre tud v črnokalski klanec hitreje kot po ravnem. Smešen si. :lol:
Pozabu si napisat kok minut rabiš do 200.
Sicer pa si lastim Alfo in ne VAGa. Končne pa na 2.0TFSI žal še nisem preizkusil, ampak verjamem da gre v klanec enako kot po ravnem. :P Tovarniški podatki porabe za 2.0TFSI so 6,6/8,8/12,6 l/100km. Meni se zdi da 9,2 ne odstopa dosti od tovarniških podatkov. :wink:
Do 180 malenkost pod pol minute. Od 180 do 200 pa gre tudi kar hitro, to ni 1.9 JTD. V črnokalski klanec nisem probal, v vrhniškega pa gre zlahka
190 - 200. Pa ne z zaletom. Sicer pa to ni ravno najpomembnejše pri avtu, nimam več 20 let. Tovornjaški navor je precej pomembnejši :wink:
Uporabniški avatar
Jonas
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1850
Pridružen: Ne Maj 16, 2004 7:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

200 si sel v Vrhniski klanec?? Ok, brez zamere, ampak do nadaljnega je tole zame buca.

LP
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

200 gre se moja 155-ka u vrhniskiga s 4. prestavo.
Mislim da je to za jtd se lazje dosegljivo.
Pac alfo je treba zgat pa gre zelo dobro :D
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Zaklenjeno
  • Informacija