NAFTA vs CVIČEK

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Josephe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1164
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 10:18 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

zupan napisal/-a:
Glede barve sploh ni problem, se da dobiti neobarvanega, če pa se malo spoznaš na pravo, ti pa tako ali tako ne morejo nič!
A lahko malo bolj opišeš???
Lahko tudi na PM

LP Joseph
stuntz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2340
Pridružen: Sr Avg 04, 2004 9:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zagorje

v slovenijo so včasih prpelali cisterne z nafto nato so del pofarbali da je bli kurilc drugo pa pustili za nafto tko da tiste buče da se farba na bencinski pa da je kaka razlika med kurilcem na bencinski in kurilcem v cisterni ni res pa ne se igrat s kurilcam k bote sam motorje zjebal preverjeno dejstvo če maš traktor al pa golfa 2 to gre ne pa z tanovimi motorji ki majo večje pritiske in bolj fine šobe
Freedom of speech ? What is that some brand of toilet paper? Found it at ( cant say PM me ) :D
Uporabniški avatar
alfa6
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 23
Pridružen: Po Jan 12, 2004 8:25 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Primorska

Oprostite, a je kdo, ki ima izkušnje s kurilnim oljem in jtd motorji??

Torej, če je opravil 20k km ali več...
Kolikor jaz vem (vira informacij se mi zdi brezveze navajati) je razlika le v barvi. Pri nas je npr. nafta oz. plinsko olje neobarvano, npr. na Nizozemskem je modre barve.
Povem Vam, da tudi z modernejšimi diesel motorji (TDI...) ni nikakršnih težav. Nimam pa izkušenj s common rail diesel motorji...
Želel bi odgovor od nekoga, ki ima izkušnje.
stuntz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2340
Pridružen: Sr Avg 04, 2004 9:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zagorje

od nekoga ki ima izkušnje hm jst mam dost kolegov ko so lepo menjali bosch pumpe zarad tega nevem če je to dobro za JTD 100% pa nism ampka barva pomeni dodatne delce ki pri določenem pritisku pomenijo sranje v dfiltrih in dodatno obrabo delov
Freedom of speech ? What is that some brand of toilet paper? Found it at ( cant say PM me ) :D
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

"CVIČEK" je manj prečiščen kot dieselsko gorivo, JTD-ji, oziroma vsi sodobni diesli, pa so zelo občutljivi na nečistoče v gorivu. Predvsem se to pozna pri injektorjih.
Pa cviček vsebuje tudi neprimerno večjo količino parafina kot dieselsko gorivo.
Odgovori
  • Informacija