Delovna temperatura motorja 1.9 JTD

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
ALFA rp
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 86
Pridružen: Sr Sep 08, 2004 10:15 pm
Član Alfa Kluba: 0

Kakšne je optimalna delovna temperatura 1.9 JTD motorja - Alfa 156 in realna poraba goriva. Meni se zdi temp., ki jo kaže števec v mojem avtomobili z omenjenim notorjem ( 70°C ali kakšna stopinja čez ) malo nizka, medtem ko je povprečna poraba na 2500 prevoženih km 7,6l/100 km. Se vam te številke zdijo realne.

Lep pozdrav in hvala za komentarje.
ALFA rp
Merlin
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1178
Pridružen: So Sep 25, 2004 12:34 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koseze

Za dizla je kar mal mal, samo lahko da je tak termostat not al pa kaj jest vem kaj.
Poraba bi pa lahko bla mal nižja! :D 8)
Enyoj your ride! Drive Alfa!

Slika
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Meni vseskozi 90 stopinj, poraba pa malo manj, a tudi tvoja ni nekaj daleč nad vsemi mejami. S temperaturo pa je vsaj po mojem nekaj narobe.
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Uporabniški avatar
MITT
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 725
Pridružen: Po Sep 29, 2003 7:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj.si
Kontakt:

Kakšno vožnjo ša imaš? Za 7,6 l jo moraš že kar priganjat, al pa voziš izključno po mestu.

Temperatura mora bit na sredini njenega cagarja - ponavadi ~90°C.
:evil:: "Yes, if you wanna run cool, you got to run on heavy heavy fuel!" :mrgreen:
Uporabniški avatar
ALFA rp
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 86
Pridružen: Sr Sep 08, 2004 10:15 pm
Član Alfa Kluba: 0

Nisem ravno racer, res pa je, da rad malo hitreje vozim. V teh 7,6 l/100 km porabe pa je bilo kar precej relacijskih voženj - dosti tudi avtoceste. Ne vem, vendar če primerjam z 2.0 enako močnim Audijevim benzinerjem, ki sem ga vozil prej, je poraba pri podobnem režimu vožnje le za kak dober liter in pol nižja.

Skrbi me bolj, po mojem mišljenju, prenizka delovna temperatura motorja. Bom moral kar preveriti, če je termostat Ok - oz. mogoče tudi sam prikazovalnik temp.

LP
ALFA rp
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Poraba je res nekam velika. A ob malo dizlu ne ravno všečni vožnji tudi povsem mogoča. Morda ga normalno voziš v malo prenizkih ali pa previsokih vrtljajih. Najmanj namreč porabi ravno malo pod 2000o in tako so tudi prestave naštimane. večinoma pa jih ljudje vozijo pri 1500o, kjer porabijo več.
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Merlin
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1178
Pridružen: So Sep 25, 2004 12:34 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koseze

Lahko da samo cagar ne kaže prov :(
Elektrika ni ravno močna stran Alfe :( :x
Enyoj your ride! Drive Alfa!

Slika
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Poraba je za relacijo previsoka, razen če voziš nad 160 km/h in veliko prehitevaš. Temperatura pa je res nizka. Poskusi zamenjat termostat, kar je minimalen strošek.
Slika
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

90C poraba je pa previsoka
Uporabniški avatar
dizl
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 185
Pridružen: Pe Dec 05, 2003 1:46 pm

Tudi pri meni jtd stalno 90°C, ne glede na to kako vozim. Poraba je (mesto + ac) enaka ali malo višja, če pa imaš relacijo in voziš počasi, mora biti sigurno pod 6l (se je zgodilo, da sem z enim tankom naredil čez 1100 km)
Lancia
Alfist
Alfist
Prispevkov: 408
Pridružen: Pe Jan 02, 2004 11:02 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Če bi imel bencinar italijanski so tam taki termostati, ki dovoljujejo nihanja temp od 70 - skor 100 stopinj, glede na zunanjo temperatiuro in način vožnje. Pri dizlu JTD pa ko se enkrat ogreje, večalimanj skoz stoji na 90 stopinj.

V glavnem jaz bi prenizko temperaturo in previsoko porabo v tem primeru povezal. Gotovo gre za termostat. Najbolje ga je zamenjati saj stane le okol 10 jurjev. Lahko ga pa snameš, ga daš v pisker vode, ki jo segrevaš, not daš tut termometer in opazuješ pri kateri temp se raztegne.
BMW stoji pred garažo, Alfa Romeo pa te čaka.
Sportiva
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 935
Pridružen: So Nov 15, 2003 6:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: slov. bistrica

v maminem stilotu je temperatura skozi na 90 pa zalo hitro se zagreje. poraba pa: jaz 5,8; foter 5,2; mami 6.0-ko vozimo normalno. :) imam pa jaz rekord 4,6 :) povprecja so za cel tank.
bulldog
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 99
Pridružen: Sr Feb 18, 2004 9:38 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: LJUBLJANA
Kontakt:

Tudi pri meni je temperatura skoz okoli 90 stopinj, povprečna poraba pa še NIKOLI ni presegla 7 litrov (računalnik).
bulldog

NAJBOLJŠA HRANA ZA VAŠE PSE IN MAČKE !!!
Zastopstvo za hrano HUSSE na področju LJ !!!
www.husse.si
Email: ljubljana@husse.si
Uporabniški avatar
Spasky
Alfist
Alfist
Prispevkov: 478
Pridružen: Po Okt 04, 2004 9:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zasavje

[quote="Lancia"]Če bi imel bencinar italijanski so tam taki termostati, ki dovoljujejo nihanja temp od 70 - skor 100 stopinj, glede na zunanjo temperatiuro in način vožnje. Pri dizlu JTD pa ko se enkrat ogreje, večalimanj skoz stoji na 90 stopinj.

Uf,zdej si me pa potolažu, kr jest mam avto uvožen iz Italije (156 2.0)pa mi samo če se dolgo v hrib peljem zleze temp do 90C,drugače pa stalno okol 70C.
Ni kej Alfa je mrcina katero jo je treba gnat,da se šele ogreje!! 8) :D

Lep pozdrav
Mitsubishi Outlander
Mini Cooper S
Ducati Diavel
Uporabniški avatar
Alfač
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 82
Pridružen: Če Avg 26, 2004 5:17 pm

Najbrž bo treba menjat termostat,pa bo tudi poraba malo nižja.
Odgovori
  • Informacija