Delovna temperatura motorja 1.9 JTD

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
Spasky
Alfist
Alfist
Prispevkov: 478
Pridružen: Po Okt 04, 2004 9:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zasavje

Spasky napisal/-a:
Lancia napisal/-a:Če bi imel bencinar italijanski so tam taki termostati, ki dovoljujejo nihanja temp od 70 - skor 100 stopinj, glede na zunanjo temperatiuro in način vožnje. Pri dizlu JTD pa ko se enkrat ogreje, večalimanj skoz stoji na 90 stopinj.

Uf,zdej si me pa potolažu, kr jest mam avto uvožen iz Italije (156 2.0)pa mi samo če se dolgo v hrib peljem zleze temp do 90C,drugače pa stalno okol 70C.
Ni kej Alfa je mrcina katero jo je treba gnat,da se šele ogreje!! 8) :D

Lep pozdrav
Jah kljub temu,da je bil italijanski termostat je bil pokvarjen :roll:
Zdej k se ogreje je stalno okoli 90°C -+5°C
Mitsubishi Outlander
Mini Cooper S
Ducati Diavel
opankar
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2067
Pridružen: Če Sep 25, 2003 3:46 pm
Kraj: Lubiana

Kako so pa ugotovil da termostat pokvarjen??
A tester to pokaže kljub temu da je to mehanska zadeva?
You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for the brief moment, when everything works.
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

pri veliki večini je termostat
opankar
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2067
Pridružen: Če Sep 25, 2003 3:46 pm
Kraj: Lubiana

AR-146 napisal/-a:pri veliki večini je termostat
Kaj si hotu povedat??
You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for the brief moment, when everything works.
Merlin
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1178
Pridružen: So Sep 25, 2004 12:34 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koseze

Ne pokaže na testerju, v veliki večini je termostat je mislil, da če ti kaj serje glede temp. najprej menjaj termostat pa je :D
Enyoj your ride! Drive Alfa!

Slika
Uporabniški avatar
Spasky
Alfist
Alfist
Prispevkov: 478
Pridružen: Po Okt 04, 2004 9:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zasavje

opankar napisal/-a:Kako so pa ugotovil da termostat pokvarjen??
A tester to pokaže kljub temu da je to mehanska zadeva?
Maš prou tester ne pokaže nč ker je le mehanska zadeva, sam k sm jim opisal "problem" oni ja ja to je termostat,pol se prou glede na izkušnje so vedl,cena 12k #-o
Mitsubishi Outlander
Mini Cooper S
Ducati Diavel
alfa66
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 96
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 3:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MB

Spasky napisal/-a:
opankar napisal/-a:Kako so pa ugotovil da termostat pokvarjen??
A tester to pokaže kljub temu da je to mehanska zadeva?
Maš prou tester ne pokaže nč ker je le mehanska zadeva, sam k sm jim opisal "problem" oni ja ja to je termostat,pol se prou glede na izkušnje so vedl,cena 12k #-o
Danes so mi na triglavu rekli, da termostat normalno deluje: temperatura konstantno 75, če ga priganjam, zraste do 90....
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

to so buče ta triglav je itak tema
Merlin
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1178
Pridružen: So Sep 25, 2004 12:34 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koseze

Če ni ljubezni za šravfat avto tudi ni pravega uspeha :wink:
Enyoj your ride! Drive Alfa!

Slika
maks
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 14
Pridružen: Če Apr 12, 2007 7:21 pm

Zdravo zanima me sledece, alfa 156 jtd 2001 in imam en problem pri temperaturi, in sicer avto se zelo pocasi segreva..npr VW naredis en krog in imas 90 stopinj...pri meni redko kdaj doseze pravih 88 stopinj...vedno nekje na 70 stopinj..vprasanje, kaj je TO??' in ce je nujno popravilo...hvala..Lp
Zadnjič spremenil maks, dne To Jun 12, 2007 3:40 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1262
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 1:06 pm
Vozilo: alfa 33/156/159/giulietta

delovna temperatura je 90 stopinj. če se počasi ogreje do 70 in tam stoji,potem pomeni ,da termostat vedno malo vode spušča po sistemu.
to za avto ni najbolje.(obraba materjalov....) paše dolgo je treba čakat,da ga lahko pritisneš.

sem imel isti problem kak mesec nazaj. nato sem kupil termostat ga zamenjal in stvar stoji na 90.

takrat je bila cena: odvisno od modela in ali je org. ali fake : 35-90 eu.
če saj malo poznaš držat ključe v roki potem lahko zamenjaš sam,,ali pa plačaš 1 uro mehaniku.

še prej glede nujno pa ne nujno. moje mnenje je tako:
tvoja TELESNA temperatura je 37 c in ne 40c
maks
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 14
Pridružen: Če Apr 12, 2007 7:21 pm

hvala za odgovor...bom zamenjal ta teden...
Uporabniški avatar
trigga
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 33
Pridružen: Po Mar 19, 2007 4:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Teo napisal/-a:Najmanj namreč porabi ravno malo pod 2000o in tako so tudi prestave naštimane. večinoma pa jih ljudje vozijo pri 1500o, kjer porabijo več.
Res? Svašta. No, jaz imam z 2.4 jtd porabo tam okrog 7 litrov, nisem nikoli natančno meril, potovalnega računalnika pa (žal) nimam (ali pa ga ne znam aktivirat :roll: ).
Kar se temperature tiče, je pri meni več ali manj skozi malo pod 90, razen kakšen klanec ga zna dobro segret.


Pa še nekaj, vem, da je okrog tega dosti polemik in različnih mnenj, ampak kakšna naj bi bila recimo "normalna" vožnja za dizla (po obratih)?
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

@maks: pri VW armaturi displayi lažejo. Če greš gledat dejanske vrednosti v računalniku mestoma odstopajo več kot 10%. Zato je temperatura vedno lepo 90°C, v bistvu pa precej niha, kar je tudi normalno.
You need two Ferraris powersliding around the bentley, that is also powersliding
capirex
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 142
Pridružen: Po Maj 29, 2006 4:05 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: portorož

reseno :D
2.4 jtd sw
do vceraj mi je zelo tezko prisel cez 70 stopinj, samo ce je bil kak klanec ali kolona, drugace vedno malo manj kot 70.
Kupu termostat aftermarket za 80 eur (zelo dobra cena v Trstu, potem ko se prodajajo za tak avto tudi od konkurence po 100 in 110 eurov!) in dela kot je treba, danes naredu prvih 100 km in po 5em km sem ze imel 88 in tam je stalo, edino ce ga malo teram ali stojim gre do malo cez 90 in takoj nazaj na 88. skratka, je bil termostat zrel za amenjavo!
:)
Odgovori
  • Informacija