Preizkus prožnosti motorja!

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

Jaz sem omeno motorje v A4 in A6 avdijih.
Roke pa samo A4Ta dva letnika.

Test prožnosti odpadel ker ko sem se v službo peljal sem bil 3 avte za policajem ko pa sem se peljal domov pa sem se s kolegom naganjal od McDriva (MB) pa do SpDupleka...
Ni blo primerne hitrosti za testing...

Ja ti men posojiš Q4 ta ta čas pa grema.
Jaz mam samo 1.8TS 8v ti pa Q in S tak da..
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Dean_Q4
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 813
Pridružen: Po Jun 14, 2004 9:04 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kamnica pri MB

Ja saj nič ne rečem, saj nerabima neposredno probat, je tak brezveze, lahko pa ti res zmeriš prožnost, da mi malo pomagaš, da nebom veš stalno sam o tem pisal :wink:

Vedi le da moreš bit na ravnini, pa mej placa vsaj 500m do 1000 za ono v 5 od 90 do 130, za 50 do 90 v 4 rabiš 1x manj placa... :wink:

P.s. pa tudi ostali technik "tipkovnica :type: frikerji" :lol: probajte no

P.s.2 :lol: mogoče res dosti pišem, ampak prav vse v praksi sprobam 8) :wink:
Dean
Uporabniški avatar
MITT
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 725
Pridružen: Po Sep 29, 2003 7:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj.si
Kontakt:

Ko boste že testirali, zmerite še čase 80-120km/h v 4. in potem še v v 5. prestavi, pa boste lahko še mal primerjali okoli z drugimi.
Tudi mene zanima, moram pa itak svojega zmerit enkrat, k bo kej časa.
:evil:: "Yes, if you wanna run cool, you got to run on heavy heavy fuel!" :mrgreen:
Dean_Q4
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 813
Pridružen: Po Jun 14, 2004 9:04 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kamnica pri MB

Ja MITT, tako je prav =D>

Vendar, zakaj nebi meril od 90-130, ko pa sem že jaz tako meril, pa tudi v avto foto marketu je tako merjeno, imam polno testov in se lahko lepo primerja :wink:

Drugače pa mislim da sem enkrat zasledil v avtomagazinu da so merli od 80-120 ??

LP
Dean
Uporabniški avatar
Grilzz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 7:57 pm
Kraj: Lj

Malo off topic, se opravičujem, samo pri Audiju malo nategujejo:

http://www.subaru.co.za/templates/company/history.asp
"Anyone who has driven anything from an Alfa 75 to an old Giulia Super or GT Junior will know their real magic lies in the way they come alive in the corners."
Dean_Q4
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 813
Pridružen: Po Jun 14, 2004 9:04 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kamnica pri MB

Grilzz napisal/-a:Malo off topic, se opravičujem, samo pri Audiju malo nategujejo:

http://www.subaru.co.za/templates/company/history.asp
:roll: :roll: 8)

Kaj bi naj bilo tukaj off res nevem, off je tukaj lahko samo če se ne usedeš v avto in ne stestiraš tega pa potem napišeš :roll:

V tem topicu pa mislim da ni ovir in se lahko piše za vse vrste avtov :wink:

Ono glede audija te nisem razumel, kaj bi naj nategovali?? #-o

če sem pa jaz sam to testiral doma, oz. snemal sem s kamero števec (kot ponavadi), potem pa sem zapekel na dvd, sedaj pa gledam in štopam, pa jetakšen čas, mam od alfe tudi posneto brez skrbi :wink:

Nevem no, mogoče je napaka, da sem jaz objavil čase, mogoče je kdo od vas že testiral pa noče napisat, ehh ljudje, saj pa ni to nobena sramota, časi so časi, bi pa bilo zanimivo videt primerjavo, kot recimo 8bencinar-diesel)... kjer z prakse vem da mora imet bencinar vsaj 130 ali 150 konjev da lahko drži recimo 90 konjskega diesla (čeprav je naš opel celo 75km), pa ima takšen čas.....

AJMO, napište no kaj, drugače si bom jaz začel avte sposojat od kolegov in familije in bom napisal :mrgreen: :lol: 8)
Dean
Uporabniški avatar
Grilzz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 7:57 pm
Kraj: Lj

Nisem mislil nič glede prožnosti zato sem napisal off topic.
Podan je link kjer piše da je subaru imel štirikolesni pogon v serijski proizvodnji l.72, tako da je bil malenkost pred audijem.

PS: Nima smisla da bi podajal moje podatke o prožnosti ker nimam ravno pretirano velike štale pod haubo.
"Anyone who has driven anything from an Alfa 75 to an old Giulia Super or GT Junior will know their real magic lies in the way they come alive in the corners."
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Grilzz napisal/-a:Nisem mislil nič glede prožnosti zato sem napisal off topic.
Podan je link kjer piše da je subaru imel štirikolesni pogon v serijski proizvodnji l.72, tako da je bil malenkost pred audijem.

PS: Nima smisla da bi podajal moje podatke o prožnosti ker nimam ravno pretirano velike štale pod haubo.
Steyr pa je imel štirikolesni pogon v serijski proizvodnji že pred drugo svetovno vojno.

Bentley pa je imel serijsko štiriventilsko tehniko v motorju že nekje v 20-ih letih prejšnjega stoletja (pa se rižožderi hvalijo, da so izumili štiri ventile na valj).
Uporabniški avatar
prjatu
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3940
Pridružen: So Jan 24, 2004 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

no tole o ventilih je offtopic, ampak ALFA je prva imela 16v že 1914!
Pravi alfist postaneš šele takrat, ko ti zariba prva alfa

Zaradi slabega vremena bo današnji dan prestavljen na jutri
Dean_Q4
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 813
Pridružen: Po Jun 14, 2004 9:04 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kamnica pri MB

Damijan napisal/-a: Steyr pa je imel štirikolesni pogon v serijski proizvodnji že pred drugo svetovno vojno.

Bentley pa je imel serijsko štiriventilsko tehniko v motorju že nekje v 20-ih letih prejšnjega stoletja (pa se rižožderi hvalijo, da so izumili štiri ventile na valj).
Bemo milo mater #-o #-o KAJ PA PROŽNOST SI STESTIRO?? :twisted: #-o

:wink:
Dean
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Evo prožnost mojga avteka (147 JTD):

50->90
3.pr 3,623
4.pr 5,845

90->130
4.pr 6,858
5.pr 7,656
Uporabniški avatar
stuhec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3153
Pridružen: So Jan 03, 2004 12:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: M Sobota, tel: 041 761446

creed555 napisal/-a:Evo prožnost mojga avteka (147 JTD):

50->90
3.pr 3,623
4.pr 5,845

90->130
4.pr 6,858
5.pr 7,656
vau, to pa so st., s cim pa si meril
super
Dean_Q4
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 813
Pridružen: Po Jun 14, 2004 9:04 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kamnica pri MB

creed555 napisal/-a:Evo prožnost mojga avteka (147 JTD):

50->90
3.pr 3,623
4.pr 5,845

90->130
4.pr 6,858
5.pr 7,656
Bravo =D>

Mimogrede bi te vprašal s čem si to meril, da si dobil rezultate natančne na 3 decimalke oz. tisočinko? :?

Skoraj me malo preseneča prožnost, da imaš od 50-90 toliko bolšje čase kot pa Q4, kaj pa v 6 nisi meril nič? Pa probaj še v 5 od 50-90 :wink:

Drugače pa KUDOS =D> vsaj eden da se opogumil!
Dean
Uporabniški avatar
Italjan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1043
Pridružen: Če Avg 05, 2004 12:13 pm

MITT napisal/-a: Tudi mene zanima, moram pa itak svojega zmerit enkrat, k bo kej časa.
:lol: #-o
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Dean_Q4 napisal/-a:
creed555 napisal/-a:Evo prožnost mojga avteka (147 JTD):

50->90
3.pr 3,623
4.pr 5,845

90->130
4.pr 6,858
5.pr 7,656
Bravo =D>

Mimogrede bi te vprašal s čem si to meril, da si dobil rezultate natančne na 3 decimalke oz. tisočinko? :?

Skoraj me malo preseneča prožnost, da imaš od 50-90 toliko bolšje čase kot pa Q4, kaj pa v 6 nisi meril nič? Pa probaj še v 5 od 50-90 :wink:

Drugače pa KUDOS =D> vsaj eden da se opogumil!
Ja meril sem z GSM-om tko da uprasanje kolk je stoparca na GSMu natančna :) Bom pa probu se s kako stoparco. Sem pa meru 3x pa sem pol uzel neko sredno varjanto.

6. prestave pa nimam. Mam le 5 prestav, pri 147 JTD, je pa bila čipana pri RSRu, tko da naj bi imela 140 KM :) Pa še menjalnik je kratk pri teh avtih. Problem je le ko sem na zelo nizkih obratih...tam pod 1700! Tam je motor dobesedno mrtev :( pol pa že začne turbinca oprawlat soje :D
Odgovori
  • Informacija