tezava z oljem

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
prjatu
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3940
Pridružen: So Jan 24, 2004 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Če jaz prav tole razumem, si noter vlil 3,5l olja, da se je končno videlo na palčki? V mašino ti ga gre drugače nekaj čez 4 litre. Ali ti ga nekje orenk žre, ali pa ga na servisu niso dolil, samo brez olja dvomim da bi lahko toliko kilometrov naredil
Pravi alfist postaneš šele takrat, ko ti zariba prva alfa

Zaradi slabega vremena bo današnji dan prestavljen na jutri
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

Glede na to, da si rekel da nekaj ruži kot varjator, mi meni stvar prav nič ne diši! Zdej ko imaš olje končno na šipki, ga dolij na max in opazuj! A ne vsake 2000km ampak vsake 100km! Če ti ga zmanjka na 100km takoj h mehaniku in poskusi rešit kar se da! Če ti bo pa olje ostalo na nivoju, pa najprej dej za mašo in v bodoče bodi malo bolj pozoren na olje!

Ciao Alfista :mrgreen:
Slika
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

mikkaa145 napisal/-a:glej tak je blo... sem se peljal v MB (45km). pa opazim da mi pri zaviranju zasveti lučka za olje. se vstavim na pumpi. preverim olje (avto vgasnjen). NULA.... kupim liter olja. vljijem not... NULA. pa sem se peljal domov saj sem mel doma olje. pa nisem hotel kupovat še več... prijem domov, pogledam olje (spet vgasnjen avto, na segreti mašini). pa vlijem not še 1 liter. pa se danes žena pelje v šoping 5 km, pa prije nazaj, pa reče da je spet lučka zasvetila. pa sem kupil kanister in dolil 1,5 L (ko je avto stal kakšni 2 uri) pa se je končno videlo na šipki. nekje na pol.....
Tole je pa zelo cudno, ce ti nikjer ne pusca, bi moral za taksno porabo olja narediti dimno zaveso kateri bi tudi vojaski puchi zavidali, iz izpuha pa bi moralo olje kar kapljati.
Emperor of The Dark Realm
mikkaa145
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 990
Pridružen: Če Okt 21, 2004 6:21 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radenci
Kontakt:

ja saj to se tudi jaz čudim.. do zdaj sem redno preverjal olje.

no potem mi je avto začel nekam smešno iti... ni šel čez 4000 obratov pa več kot 120 ni šel... pa kadilo se je ko hudič na vsakih par kilometrov. pa sem peljal na servis pa so rekli da je lamda sonda. pa jo menjam. pa nič boljše. pa sem se odločil da menjam še vse ostalo.

no pa sem menjal pa rekel naj malo prečekirajo mašino... pa so ugotovili da avto zato ni šel, ker je odpadel en vijak na španarju in sem imel srečo da mi ni še drugič vtrgalo jermen saj sta na španarju bila že 2 zoba poškodovana, in je posledično že jermen bil nacefran...
no pa so menjali še to zraven... zdaj pa se je začelo pojavljati to pomanjkanje olja.

naj mi nekdo razloži kakšno vlogo igrajo tefloni?? saj znanec sumi da bi lahko bilo nekaj z tefloni... pa kolko košta menjava?
Poglejte v mojo trgovino: WWW.MSTYLING.NET
mikkaa145
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 990
Pridružen: Če Okt 21, 2004 6:21 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radenci
Kontakt:

i can't fucking believe !!

žena se je peljala 200 km (iz štajerske v ljubljano) po avtocesti, prije v LJ... lučka se spet prižiga.
PA NE ZDAJ REČT, DA JE AVTO SPIL 3.5 LITRA OLJA?

mene bo pobralo ..ali pa avto prej... fuknem ga na odpad.... en mesec že konstantno serje...

btw danes sem ugotovil da pospešuje naš 1.4 polo (60KM) bolje kot moja 145... ampak samo zdaj... prej je bla alfa 2x boljša.
pri 60 km/h šaltaš dol v tretjo, pa pohodiš gas... pa avto pospešuje kot če bi bil v 4 prestavi.???

a ma kdo 1.6 mašino za prodat?
oz. kaj vse treba menjat da dobiš 1.6?
Poglejte v mojo trgovino: WWW.MSTYLING.NET
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

heh mikkaa ti mas res full smolo s svojo alfico.. kr mecs pa mecs dnar vanjo.. dej mal potegn crto pa nared racunico kok si odcolu.. to da si kupis 1.6 TS masino bi bilo se najbolje... pa upam da tem ne bos meu kej vecjih tezav... za masino pa poglej na kaksnem odpadu v italiji ali pa kontaktiraj lasserjama on bi zohr mogu vedt kje je kaksna k se pordaja.
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

mikkaa145 napisal/-a:i can't fucking believe !!

žena se je peljala 200 km (iz štajerske v ljubljano) po avtocesti, prije v LJ... lučka se spet prižiga.
PA NE ZDAJ REČT, DA JE AVTO SPIL 3.5 LITRA OLJA?

mene bo pobralo ..ali pa avto prej... fuknem ga na odpad.... en mesec že konstantno serje...

btw danes sem ugotovil da pospešuje naš 1.4 polo (60KM) bolje kot moja 145... ampak samo zdaj... prej je bla alfa 2x boljša.
pri 60 km/h šaltaš dol v tretjo, pa pohodiš gas... pa avto pospešuje kot če bi bil v 4 prestavi.???

a ma kdo 1.6 mašino za prodat?
oz. kaj vse treba menjat da dobiš 1.6?
Prvo kot prvo, ZAMENJAJ mehanika!!!! Očitno je, da je z motorjem nekaj hudo narobe in majstri niso nič odkrili!! #-o

Ciao Alfista :mrgreen:
Slika
Lancia
Alfist
Alfist
Prispevkov: 408
Pridružen: Pe Jan 02, 2004 11:02 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Jaz tem pripovedovanjem kart nisem mogel verjeti. Sam s serviserjem je očitno res nekaj narobe, da gre menjavat lambda sonde in podobne zadeve električne kar tako. A ni lambdo nič preveril prej ko je menjal.
Sam na to mašino se je pa res hudič podpisal.
BMW stoji pred garažo, Alfa Romeo pa te čaka.
mikkaa145
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 990
Pridružen: Če Okt 21, 2004 6:21 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radenci
Kontakt:

ne... saj za lamdo je tester pokazal.. da je fuč.. pa tudi ko jo je vzel ven je zgedala ful skurjena pa razpokana...

glede ostalega pa je itak blo že potrebno...

že pred menjavo sonde so obrati nihali gor pa dol... po menjavi motorčka prostega teka pa je obratomer pri miru.
variator je ružil že precej časa...
svečke je tudi blo potrebno menjat 98000 km...

tak da mislim da ni blo nič menjano zaman...

glede mehanika... prvo smo šraufali nekaj pri kolegu... to ni bla najbolj pametna odločitev..ampak nisem trenutno imel več dnara....
...zdaj pa sem peljaj k petrovčiču v MB... samo mislim da oni niso razumeli ko se jim rekel naj prečekirajo mašino, če je vse vredu.saj očitno niso vsega pogledali.

glede stroškov... ](*,)
do novega leta nisem potrošil enega tolarja dodatno za kakšne dele...
ko sem pa mel sranje z mašino (jermen), sem dal vun caa. 200.000. pa zdaj še enkrat 230.000. tak da lahko rečem skoraj pol miljona za nič... saj avto še vedno ne gre kot bi moral...

](*,)
Poglejte v mojo trgovino: WWW.MSTYLING.NET
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

postimi glih tok da bo delal pa prodej avto pa kupi drugega.. ce mene upraas.
Lancia
Alfist
Alfist
Prispevkov: 408
Pridružen: Pe Jan 02, 2004 11:02 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

aja pol pa razumem.

Se pravi zdej je problem v tem, da spije 2 litre olja na 200km. Če je to res pol je jasno zakaj nikamor ne gre, sej tok olja v benzu že zgorevat ne more prav pa kadit bi se tut moralo kot hudič Sej to je 10% mešanca, to še motorka ne bi pelala.
hmm pa ko ti lučka za pritisk olja se prižge to je že skrajnost, takrat avto pod nobenim pogojem ne sme biti obremenjen, ker to pol pomeni ribanje.
BMW stoji pred garažo, Alfa Romeo pa te čaka.
mikkaa145
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 990
Pridružen: Če Okt 21, 2004 6:21 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radenci
Kontakt:

ma nevem glede prodaje... avto ni bil nikoli karamboliran... redno negovan, pucan, nikjer rje, tak da ne vem glede prodaje.. saj je vse QL razen mašine...
Poglejte v mojo trgovino: WWW.MSTYLING.NET
vuso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 323
Pridružen: Ne Okt 10, 2004 5:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

colibry napisal/-a:postimi glih tok da bo delal pa prodej avto pa kupi drugega.. ce mene upraas.
Ja to je pa res fajn zadeva.upam da jo ti nabašeš :roll: čeprov kej druzga očitno res ni za nardit :cry: no vsaj kšnemu hondašu jo probi poturit :mrgreen:
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

kot sem ze prej reku... probi nekje najdt eno dobro masino.. na avtonetu prodaja en zabito od zadaj belo 145 letnik 2000. lahko bi se zmenil med sabo pa bi skupi financiral pa bi se probralo iz nje dol stvari
jst bi uzel komplet notranjost + hladinik klime ter hladilnik masine... prispevam 50k pri nakupu.. ti dodas nevem 80 za motor nekdo doda par tisocakov za gume. nekdo za odbijce meglenke luci.. pa kupmo rzsraufamo pa je...

pomisli na to varjanto...
mikkaa145
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 990
Pridružen: Če Okt 21, 2004 6:21 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radenci
Kontakt:

@ lancia
ja saj to je čudno.... če tišiš ali pa normalno pelješ nikoli se ne vidi dim. sem se peljal v MB (50 km) pa sem več gledal nazaj kot naprej pa nisem opazil dima...pa vse okoli mašine je suho....
Poglejte v mojo trgovino: WWW.MSTYLING.NET
Odgovori
  • Informacija