tezava z oljem

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
mikkaa145
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 990
Pridružen: Če Okt 21, 2004 6:21 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radenci
Kontakt:

@colibri...

žal nebo nič... tip se je odločil popravljat...

itak pa bi on hotel tam okrog 800 - 900 T za avto... to pa je mal preveččč...
Poglejte v mojo trgovino: WWW.MSTYLING.NET
Lancia
Alfist
Alfist
Prispevkov: 408
Pridružen: Pe Jan 02, 2004 11:02 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Kak pa auspuh zgleda - masten?

Sicer pa čisto preprost indikator - eno svečko ven odšraufaš pa če ima polno usedlin in je vsa črna in zamaščena potem zgoreva olje z benzom, če je pa lepa siva potem pa mora iti olje nekam drugam.
lp
BMW stoji pred garažo, Alfa Romeo pa te čaka.
mikkaa145
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 990
Pridružen: Če Okt 21, 2004 6:21 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radenci
Kontakt:

saj sem že nekje odgovoril... avspuh je suh...
nažalost nisem mehanik.. da bi pogledal svečko.. bom mogoče jutri popoldan pogledal...
Poglejte v mojo trgovino: WWW.MSTYLING.NET
Lancia
Alfist
Alfist
Prispevkov: 408
Pridružen: Pe Jan 02, 2004 11:02 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

V hladilno tekočino ti pa tudi ne hodi olje?

Men to res ni jasno. Pa kaj ga konstantno pije? Pol tut na 100km ga opazno spije al kaj?
BMW stoji pred garažo, Alfa Romeo pa te čaka.
mikkaa145
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 990
Pridružen: Če Okt 21, 2004 6:21 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radenci
Kontakt:

ne tudi v hladilni tekočini ga ni...

verjetno bi se na 100 km že poznalo...
Poglejte v mojo trgovino: WWW.MSTYLING.NET
vuso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 323
Pridružen: Ne Okt 10, 2004 5:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

A se res nobenmu ne sanja kam bi lahk slo olje?jst mam isti motor in me kr mal psihira tole :evil:
Uporabniški avatar
MITT
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 725
Pridružen: Po Sep 29, 2003 7:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj.si
Kontakt:

vuso napisal/-a:A se res nobenmu ne sanja kam bi lahk slo olje?jst mam isti motor in me kr mal psihira tole :evil:
Ok, jest temule vsemu skupaj skoraj nč več ne verjamem. Itak si imel nore probleme s tem avtom že prej, pa nikol ti ga niso poštimali tko kot bi morali, oziroma, tud jest sem povedal, da so se ga lotili popravljat čist na napačnem koncu (lambda nima veze z oljem...).

Če je v motorju samo minuto manjkalo 3.5 litre olja, nej gre rajš kr takoj drugega iskat. A mogoče zlivaš olje v tisto posodo za tekočino za pranje stekel al med hladilno tekočino??? Liter olja na 200km pa se ne vidi dima???? Sej mislm, da si ravno ti v eni drugi temi pravil, da, ko zaviraš z motorjem ali po klancu dol, se vidi dimno zaveso!! To so tefloni za poštimat. Kaj pa med med vožnjo, al pa če turiraš, a mogoče takrat, ko je pritisk olja večji, kej kaplja na tla? Ker taka poraba, pa da ne bi videl, kje je vzrok, je resnično neverjetno.
:evil:: "Yes, if you wanna run cool, you got to run on heavy heavy fuel!" :mrgreen:
Uporabniški avatar
MITT
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 725
Pridružen: Po Sep 29, 2003 7:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj.si
Kontakt:

"kakšno mora biti stanje olja na "šipki (al kak se že reče)" in kdaj?? "

Še tole me zanima - prvi del tvojega vprašanja, mikka: kakšno pa je stanje olje, kako zgleda, barva, a so kšni "mikro" metalni delčki notr?
:evil:: "Yes, if you wanna run cool, you got to run on heavy heavy fuel!" :mrgreen:
vuso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 323
Pridružen: Ne Okt 10, 2004 5:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Am mitt moja zaenkrat super dela in ne pije praktično nič olja 8) imam pa isti motor kot mikka145 in me malo skrbi, ker mi ni jasno kje je olje.verjetno si se mal zmotu ampak np :wink:
Ne razumem kako lahko zgine 3 l olja praktično takoj če ne kadi in ne teče spodaj dol.tudi če je luknjica tako majhna da tačne tečt ko se olje segreje in je bolj viskozno ga vseeno nebi smelo tako hitro zmanjkat :roll:
mikkaa145
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 990
Pridružen: Če Okt 21, 2004 6:21 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radenci
Kontakt:

@ MITT
http://www.alfaromeo-si.com/alfa/viewtopic.php?t=4159

simtpomi + eno par odgovorov je blo za lamdo...
pa sem menjal, pa ni blo bolje. Potem pa sem peljal na servis pa so fuul stvari menjali...sem že tudi napisal kaj vse... in od takrat sem opazil lučko za olje... PREJ NE !!!!
A mogoče zlivaš olje v tisto posodo za tekočino za pranje stekel al med hladilno tekočino???
tak neumen pa spet nisem...
Sej mislm, da si ravno ti v eni drugi temi pravil, da, ko zaviraš z motorjem ali po klancu dol, se vidi dimno zaveso!!
ja to je blo tudi pred servisom... po servisu se je samo 2x skadilo ko sem se peljal domov... kasneje pa več nikoli !!!
To so tefloni za poštimat.
zakaj pa tega nisi že prej omenil...
Kaj pa med med vožnjo, al pa če turiraš, a mogoče takrat, ko je pritisk olja večji, kej kaplja na tla?
sem ga doma eno par minut na mestu turiral... pa nikjer mastno. niti na mašini niti na tleh... se pa sliši tak kot če bi nekje luft pihal.... samo nikjer nisem opazil.

btw
situacija se je malo umirila... LJ in nazaj (400km) pa sem vlil 1L not...
olje pa je ful črno...
Poglejte v mojo trgovino: WWW.MSTYLING.NET
don1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 240
Pridružen: To Jan 27, 2004 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Gora

Glede na to koliko olja ti spije avto.
Polomljeni obročki in so pustilili rise za sabo v cilindru.
Kompresijo zmerit, pa boš vidu na kateremu cilindru se je to zgodilo. Potem pa po nov motor ali pa narediti generalno z brušenjem oziroma menjavo cilindrov, kar zna biti kar velik strošek. Priporočam menjavo motorja.
Čez teflone ne more iti toliko olja!
mikkaa145
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 990
Pridružen: Če Okt 21, 2004 6:21 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radenci
Kontakt:

danes sem bil pri petrovčiču...
so rekli da so za porabo olja krivi "nosilci ventilov" (tisti navoj kam je pritrjen ventil). .. ko ventil zvije, lahko poči tudi tale zadevca . zato tukaj uhaja olje....
cena...
35000 so dihtunge, ki se morajo vse menjat...
50000 je delo....ker treba glavo dol vzet...
6000 pa je vsak tisti nosilec (navoj)...

torej spet med 90000 in 120000... res lepo ... ni kej...
Poglejte v mojo trgovino: WWW.MSTYLING.NET
Uporabniški avatar
pero1977
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: Sr Jul 07, 2004 3:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Zmeni se s katerim mehanikom ( mogoče pri Petrovčiču ) da ti doma nardi!!!
Ne se zajebavat s pooblaščenim serviserjem.
Da ti da glavo dol pa rihtat pa dihtunge mora bit cirka 40000k SIT pa nič več če ne pa pošlji nekam mehanika.

Jaz za mojo 75 ko dal 150000k SIT za kompletno generalno pa sem vse menjal!!! Razen batov! Pa vsi novi deli!!!!
Pa ma zdaj avto 20000 km po generalni pa sem prepotoval pol Evrope pa gre ko ura in ne pije niti malo olja!
Samo Alfico moraš lepo božat pa jo rad imet.
ALFA ROMEO 75!
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

mikkaa145 napisal/-a:danes sem bil pri petrovčiču...
so rekli da so za porabo olja krivi "nosilci ventilov" (tisti navoj kam je pritrjen ventil). .. ko ventil zvije, lahko poči tudi tale zadevca . zato tukaj uhaja olje....
cena...
35000 so dihtunge, ki se morajo vse menjat...
50000 je delo....ker treba glavo dol vzet...
6000 pa je vsak tisti nosilec (navoj)...

torej spet med 90000 in 120000... res lepo ... ni kej...
Razmisljaj o sposobnem serviserju, te ordeale, ki jih opisujes nakazujejo na popolno nesposobnost tega servisa. Naceloma, ce je moznost, da se poskodujejo vodila ventilov, takrat ko se zvijejo ventili, je potrebno vodila vsaj zmerit ce ne ze zamenjat. Tako te sedaj malomarnost serviserja stane dodatno delo in komplet tesnil, da o izgubljenem olju ne govorimo. Na tvojem mestu bi raje peljal servisirat drugam, razen ce so ti pripravljeni za SVOJO napako priznati kaksen primeren popust.
Emperor of The Dark Realm
Sportiva
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 935
Pridružen: So Nov 15, 2003 6:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: slov. bistrica

vodila mas cela. ce pogledas ventil (ce jih se mas) kje je zvit in do kam je v vodilu ugotovis da ni mozno. in tudi ce so vodila pocena od zvitja ventilov, so pocena spodaj kar pomeni da zaradi tega olje nebi uhajalo (bi pa se bolj poskodovalo vse tam okoli). zvite si mel izpusne ventile torej ce bi olje tam uhajalo bi ti teklo direkt v auspuh in se tam lepo cvrlo (sam si videl takrat na ptuju kak se to kadi-ko je kapljalo po kolektorju).....

mislim da ti zvoki(ce se se vedno isto cuje) ne prihajajo iz glave ampak nekje nizje v bloku. bati, lezaji, ojnice.... po mojem je kje kaj naredlo pri cilidrih(bati, obrocki?), ker ce bi ti samo olje uhajalo bi avto se vedno sel.

ne recem pa da je kdorkoli karkoli narobe sklepal in postavil diagnozo! samo povem svoje mnenje.
Odgovori
  • Informacija