Zopet - radar detektorji in jammerji

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

D.J.
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 26
Pridružen: Pe Okt 03, 2003 8:49 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Lep pozdrav!

Mene pa zanimajo preventivni ukrepi zoper radar :D Pa sem delal mal raziskav po internetu, za detektorje sem našel te strani:

http://www.007radardetectors.com/ http://www.buyradardetectors.com/ http://www.radarbusters.com/

Za jammerje se nisem zanimal, ker se mi zdi precej huda kazen, če ga najdejo.
Potem sem bral še na tem forumu, ko ste že nekaj pisali o tem. Tam sta LaserJAMM in Merlin pisala, da so detektorji neuporabni in da pride v poštev samo jammer. Zdej me pa zanima - kako bi industrija detektorjev sploh lahko še laufala, če zadeve ne bi delale? Ali so detektorji res tako neuporabni? Glede na to, da nekateri stanejo 400$+ bi si nekak mislil, da nekaj pa moraj nuditi :? Kako je pa potem z jammerji? Skrivanje, montaža, itd.

Skratka VSE o detektorjih in jammerjih :D

Najlepša hvala! :mrgreen:
Merlin
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1178
Pridružen: So Sep 25, 2004 12:34 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koseze

Zakaj pa lavfa Top Shop???

Zadeva detektorjev je taka da te opozori da ti policist meri hitrost, kar pa ti nekaj veliko ne pomaga, ker so te že pomerili. Zadeva pride v poštev če se voziš ene 10 kmh prehitro in zavreš ko te opozori, ker majo policisti itak par % tolerance pri merjenjih. Res pa je da so dovoljeni.

Pri jammerjih pa je tako da imaš vgrajen oddajnik kateri skenira spekter valovne dolžine laserskih merilcev (misllim da je 20 nm) in ko zazna nek žarek, oddajne diode pošljejo kontra signal večje amplitude in bolj razširjenega frekvenčnega spektra kar zmede laserso pištolo in jo prisili da se ponovno nastavi, meritev tako ni mogoča. Zadeva je prepovedana in sledi precej huda kazen če te dobijo, je pa tudi prednost za nas, saj nekateri jammerji ponujajo ob nakupu cerfitikat, kateri zagodavlja da to ni motilec radarjev.

Fora je v tem da je od strani proizvajalca napisano da deluje oprema na podobnih valovnih dolžinah in frekvencah, vendar se ob morebitni izvedbi meritve samodejno izklopi. Preprosta ukana, vendar zakonsko podprta.

Montira se jih v odbijače v hladilne reže, kjer je dovod zraka do hladilnika, v kabini imaš piskač ki te opozori na merjenje, potem pa še obstaja skrito stikaloza izklop naprave (popolni izklop).

Če te še kaj zanima pa kar reci 8)
Enyoj your ride! Drive Alfa!

Slika
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

kaksne so pa kej cene jammerjou? tole bi znal bit kr ugodno zame :) namrec placal sem ze skoraj miljon za kazni prehitre voznje :)
D.J.
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 26
Pridružen: Pe Okt 03, 2003 8:49 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Miljon? #-o Tok daleč pa vseen nisem :mrgreen:

Merlin: kok košta, kje se montira, je prenosljivo na drug avto in ali dobiš knjižico z izgovori poleg? :mrgreen: A je mel že kdo probleme zarad tega? Da so ga vseen dobil? A na izrednem tehničnem ti lahko najdejo?

tnx
Glock
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 48
Pridružen: Po Okt 03, 2005 5:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MB

tud mene zadeva zanima! Kolk je cena vsega skup?
Merlin
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1178
Pridružen: So Sep 25, 2004 12:34 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koseze

Mislim da je cena z montažo okol 100k ne bi vedel na pamet ker nism zihr da jih mamo še kej na zalogi. Montira jih kr ene par ljudi en moj kolega v Ivančni, pa Ban v Medvodah (avtoakustika), pa še kakšen. Prenosljiv je na kerkol avto, knjigica je pri tem modelu zraven (gre se za model Lasser Echo), problemov z tanovo izdajo ni blo ker mate uradni izgovor, tko da tudi na tehničnem vam nič ne morejo. Samo morte bit odločni v pogovoru z policistom, ker ga to malo ujezi :D
Garancije je eno leto, se bom mal pozanimal jutri za bolj točne podatke pa napišem 8)
Enyoj your ride! Drive Alfa!

Slika
D.J.
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 26
Pridružen: Pe Okt 03, 2003 8:49 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Model LE-30? :)

5 sekund oddajanja je dovolj, ne? :) Drugače je pa zgleda tole precej efektivna roba, sodeč po komentarjih.

Lahko poveš, kako točno zgleda tisto potrdilo o tem "da to ni laser jammer" (že to se čudno sliši - "gospod policaj imam dokazilo, da to NI laser jammer") :D

Aja, pa tole ne deluje proti slikanicam v golfih/focusih/kangoojih? Me je ravno zadnjič en tak pojebal :x
Merlin
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1178
Pridružen: So Sep 25, 2004 12:34 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koseze

Hmm, za model sm pa pozabu vprašat. Pride drgač 120k skupaj z montažo, montiram jih tut jest, oddajanja je več kot dovolj, tko je pa narejeno ravno zaradi policajev.
˝Potrdilo˝je pa knjigica - originalna - kao navodila za uporabi in tam notri je razloženo točno kaj to je in kako deluje. Pride zraven tudi v SLO. izdajica, ki smo jo mi naredili gre pa v osnovi za tole:
To je naprava, katera se uporablja za daljinsko odpiranje vrat, v kombinaciji z sprejemnikom. Deluje na IR spektru določene valovne dolžine, bla, bla, bla...... ! Naprava deluje - pač naključje - na isti valovni dolžini kot radar detektorji in se ob morebitnem zaznavanju meritve avtomatsko izklopi.

Zadnji stavek je najpomembnejši, da pa je vse skupaj res potrjuje uvoznik!
Tako da si varen pred kaznimi.

Res pa je da ne deluje proti ˝golfom, kangujem in providii˝, deluje samo proti ˝laserskim pištolam˝
Enyoj your ride! Drive Alfa!

Slika
Merlin
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1178
Pridružen: So Sep 25, 2004 12:34 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koseze

Hee he sm vedu da mam še doma knjigice:
Gre za model TARGET LASER TRACK LT400

Oddaja največ 8 sek. potem se 1 min. resetira.
Enyoj your ride! Drive Alfa!

Slika
EboranMS
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 149
Pridružen: Sr Jul 07, 2004 11:36 pm

Pozna kdo take detektorje:

http://www.bolha.com/oglas1154699


http://www.bolha.com/oglas1366169

so kaj uporabni,mislim si enga nabaviti tam do 30k sit.Kaj predlagate in kje naj nabavim.
Merlin
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1178
Pridružen: So Sep 25, 2004 12:34 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koseze

Zadevo ponavadi prilepiš pri vzvratnem ogledalu in te opozori takoj ko zazna da te nekdo meri. Deluje samo na ˝lasersko pištolo˝ in če voziš ene 10kmh prehitro ti mogoče še pride prav, ker ko te ta opozori je žarek že na poti nazaj k policistu in on že lahko odčita tvojo hitrost.
Enyoj your ride! Drive Alfa!

Slika
D.J.
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 26
Pridružen: Pe Okt 03, 2003 8:49 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Komentar za LT400 na Nizozemskem:
Yes, I've tested personally my LT-400 against ProLaserIII in Hungary and there was JTG. I tested it against TraffiPatrol in Netherland: there was JTG but when the targeted distance was less than 100m then TraffiPatrol shows "E14" and "Jammed" message.
Neugodno :?

Debata na forumu.

Zakaj se pr vas še ne da dobit LE-30? To je zgleda boljša zadeva :)
Uporabniški avatar
Ray
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 199
Pridružen: Če Okt 30, 2003 7:51 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Lp Andrej

https://www.cassettedeck-service.com

Električne naprave delujejo na dim ... ko dim iz njih uide ... ne delujejo več!
Merlin
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1178
Pridružen: So Sep 25, 2004 12:34 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koseze

Sej bi se ga verjetn dal dobit, za tale jammed vem da napiše ampak itak te merijo ponavadi na 200 ali več metrih, hitr zbremzaš pa ugasneš.
Ali pa viaint, oni pa mislim da so tudi uvozniki tegale :lol:
Enyoj your ride! Drive Alfa!

Slika
Uporabniški avatar
Ray
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 199
Pridružen: Če Okt 30, 2003 7:51 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Smo uvozniki, ja... :wink:
Lp Andrej

https://www.cassettedeck-service.com

Električne naprave delujejo na dim ... ko dim iz njih uide ... ne delujejo več!
Odgovori
  • Informacija