Avtoplin na hrvaškem

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
H3llAng3l
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 11
Pridružen: Ne Maj 28, 2006 1:05 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Poljcane

Pozdravljeni!
Zanima me ali si je kdo oz. ali kdo ve kaksne so cene vgradnje lpg sistema na hrvaskem... slisal sem da so tam stroski vgradnje nizji..

Lep pozdrav!
Ni nam lahko.
Glock
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 48
Pridružen: Po Okt 03, 2005 5:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MB

Za takšne bencinske motorje, ki jih najdemo v Alfah je cena v Beogradu 500 Eurov (z davkom in z A-testom ter par letno garancijo). Garancije se gibljejo okrog 2-5 let.

Ta cena pa je v uradnih servisih tipa Alfa Romeo, BMW ali pa na strojnem faksu v BG.

Do Beograda imam jaz iz MB nekje 500 km, kar pomeni da je strošek da se po telefonu ali faksu naročiš in tja zapelješ minimalen.

Tukaj v SLO te to pride kar blizu 1500-2000 Eurov.

Če želiš ti lahko pošljem na domač naslov kak njihov ''salomonov'' oglasnik, ker grem naslednji teden spet v Beograd.
Cecin.koncert.press 8)
"Caution:
Nitroglycerin has the capacity to sense when a stupid or clumsy person is around and, if given a chance, it will try to kill him."
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

Evo mene zanima koliko stane vgradnja v 33ko 1.7 16v. Se lahko prosim pozanimaš ko boš dol.
mike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Okt 20, 2005 11:28 am
Kraj: bohinj & KR

pa še za 155 1.8 TS 8v :mrgreen:
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Pa še 166 3.0 V6 in obvezno zraven še zapiši podatke za kakšne naprave gre in kakšen tip vgradnje.

V naprej hvala.
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-preveri ali je možno njihovo vgradnjo homologirat v SLO,ker kolikor vem v HR ni možno :doubt:
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

smo doma popravlal avto(alfa 145 1.6) ki je mel montiran plin in avto res nikamor ni sel-nobene moci, nic!!!!
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

H3llAng3l napisal/-a:Pozdravljeni!
Zanima me ali si je kdo oz. ali kdo ve kaksne so cene vgradnje lpg sistema na hrvaskem... slisal sem da so tam stroski vgradnje nizji..

Lep pozdrav!
mislim da je v zadnji ali pa predzadnji št.Hr. revije Avto Klub velika reportaža s cenami/analizo o tej temi !!!
Uroš
Glock
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 48
Pridružen: Po Okt 03, 2005 5:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MB

Če le imate možnost dajte peverit zgoraj omenjeno revijo iz Hrvaške, jaz pa vam po vrnitvi pod to temo napišem željene informacije.

LP
"Caution:
Nitroglycerin has the capacity to sense when a stupid or clumsy person is around and, if given a chance, it will try to kill him."
Uporabniški avatar
alfa6
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 23
Pridružen: Po Jan 12, 2004 8:25 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Primorska

Naj povem, da imam za drugi avto golf III GTI (85 kW) z vgrajeno plinsko inštalacijo.
Avto je bil uvožen iz Italije. Zadeve nimam homologirane in je niti nimam namena homologirati. Na tehničnem pregledu nihče ne opazi.
Zadeva pa deluje super. Zmogljivosti so identične, čeprav je motor zastarel z enotočkovnim vbrizgom. Poraba je pa 10,5l vs 8.5l bencina pri dokaj težki nogi. Olje po 15000 km je še popolnoma čisto. (V tem času ga tudi dolijem dober liter). Rezervoar imam toroidni - tj okrogel namesto rezervne gume. Slabost je le kapaciteta, ki je le 36l. Avto sem kupil le zaradi GPL inštalacije in nizke cene. Nisem ljubitelj VW in to ni nikakakršen gti, ampak normalno počasno konzervativno nemško vozilce.
Svetoval bi montažo v Srbiji ali Hr, kajti za homologacijo ti nihče ne jamra. Serviserjev je pri nas tudi veliko v primeru težav. Sam bom enkrat dal preventivno pregledati sistem gospodu Darku Markoviču http://www.avtoplin-servis.com/, ki ima v Sloveniji najbogatejše izkušnje.
Dvomim pa da je cena le 500€ za multipoint (sekvenčni) vbrizg. Cena poskoči tudi pri 6C motorjih (2 injektorja več)
Uporabniški avatar
Turtle
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4033
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 5:22 pm
Vozilo: Alfa Romeo Guiletta QV
Alfa Romeo 155 2.5 V6
Kraj: Bilo kuda kiki svuda

V srbiji so cene okol 300€ za kakega golfa,...
Uporabniški avatar
mitjaz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 411
Pridružen: Sr Dec 22, 2004 4:04 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2
Kraj: Kozjansko

Vec o avtoplinu vam bom povedu ko gre fotr v Novi sad pelat svojega range roverja 4.6 HSE. Cene se gibljejo okoli 500 eur pa baje da je homologacija možna tudi pri nas. Poročam čez par tednov
Odgovori
  • Informacija