Piš / Šum vetra - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
gd
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 6
Pridružen: Ne Jul 15, 2007 8:38 pm

Pozdravljeni,

pred kratkim sem kupil novo 159-ko, pri kateri sem opazil hrup vetra pri obeh prednjih vratih. Na servisu so mi nato zamenjali tesnilo pri levih vratih ter levo ogledalo z vso pripadajočo plastiko, vendar je sedaj situacija še nekaj slabša, saj se sedaj med 60 in 90 km/h uro sliši žvižganje pri levem vzvratnem ogledalu. Pri prednjih desnih vratih pa se nekje od 100 km/h dalje sliši veter podobno, kot bi bil v avtopralnici v fazi sušenja ali na primorskem na burji. Hrup je tolikšen, da se ga povsem lepo sliši z voznikovega sedeža, le locirati ga je težko, tako da je povsem možno, da prihaja tudi nekje od vetrobranskega stekla. Ali ima kdo podobne izkušnje in ali so mu na servisu to uspešno odpravili? Ali morda kdo ve, v čem je težava? Na servisu hrupa niso odpravili in so zatrjevali, da je v mejah normale, kar pa ne drži, saj sem imel pred nakupom na preizkusu dve testni 159 (limuzino in karavan) za dober teden, pa sta bili obe zelo tihi, berz kakšnih posebnih šumov. Hvala za pomoč in lep pozdrav vsem.
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

Kak servis pa trdi, da je vse normalno?? Napiši, če je res naj jih bo sram.
159 je presneto dobro narejena, tudi zložena in prav čudne so te težave, ki jih imaš.

Ciao Alfista :mrgreen:

p.s.imel podobno težavo, ko je nekaj vibriralo pri novem avtu in se je slišalo, kot da prihaja iz prednjih levih vrat. Po dolgih "poslušanjih" na servisu, sem po naključju ugotovil, da mi je vulkanizer malo razmajal levi prag, ki je pri določeni hitrosti prišel v resonanco in vibriral! Če ti je kaj v pomoč.
Slika
Uporabniški avatar
_BiStRi_
Administrator
Administrator
Prispevkov: 5776
Pridružen: Ne Apr 17, 2005 12:36 pm

Na katerem servisu pa so odpravljali te napake? Namreč morda delo ni bilo dobro opravljeno in bi morda poskusil z drugim pooblaščenim servisom Alfa Romeo.

Namreč 159 je kvaliteten avtomobil in do teh težav nebi smelo prihajati, še posebej ne po reklamaciji.


Pa dobrodošel na forumu :wink:
145 QV,33,145,147,159 TI
Uporabniški avatar
tito156
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1529
Pridružen: Sr Jun 07, 2006 10:40 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MarburgAnDerDrau

Dobrodošel!
Čisto možno je, da je slabo zalepljena sprednja šipa. To se sicer pogosto dogaja ob nestrokovni menjavi šipe...
andrejk
Alfist
Alfist
Prispevkov: 457
Pridružen: Če Nov 24, 2005 2:48 pm
Član Alfa Kluba: 0

Vztrajaj (beri: teži jim) dokler ti ne rešijo problema. Vmes pa zahtevaj nadomestni avto.
hitra159
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: Ne Jan 28, 2007 10:42 pm

Meni se je slišalo šumenje pri desnem ogledalu od cca hitrosti 150km/h naprej. Na Autocommercu v Ljubljani so mi serviserji uspešno ( v garanciji) odpravili napako ( menda z nastavitvijo ogledal )
gd
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 6
Pridružen: Ne Jul 15, 2007 8:38 pm

Spet se oglašam. Poskusil sem še na enem servisu, vendar napake niso uspeli odpraviti. Vmes se je pojavil še precejšen šum nad 110 km/h nekje v desnem sprednjem delu, po vsej verjetnosti pri prednji šipi, vendar tudi to ni bilo odpravljeno. Sedaj pa se je pojavilo še škripanje ob vsakem manjšem tresljaju nekje okrog vzvratnega ogledala, pri čemer nič ne kaže, da bi škripala plastika, bolj sumim na kakšen problem s šipo. Moram reči, da sem kar nezadovoljen s celotno zadevo, zlasti pa z dejstvom, da nihče ne zna pomagati in da te skušajo odpraviti s tem, da je vse v mejah normale in da je šum vetra tudi pogojevan z vremenskimi razmerami. Vozil sem tudi že druge 159-ke, pa se nič od tega. kar je pri meni, ni pojavljalo, tako da trditve, da je vse v mejah normale, sigurno ne držijo. Glede na to, da je avto praktično nov (kupljen aprila) in imam šele 10000 km, moram priznati, da takih težav tako zgodaj še nisem pričakoval, zlasti glede na to, da so bili vtisi v času preizkušanja 159 pred nakupom odlični in da ni bilo nobenega sledu o kakšnem občutnem pišu vetra v kabini ne glede na hitrost vožnje, še manj pa kakšno škripanje oziroma škrtanje pri vsakem najmanjšem tresljaju vozila.

Če morda kdo ve, kateri pooblaščen servis je res dober, naj prosim sporoči. Dobrodošle bodo tudi morebitni dodatni nasveti, kaj bi lahko bilo narobe.
Bjorn
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1340
Pridružen: So Avg 26, 2006 2:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Vsi priporočajo Zego. je mal dlje, ampak baje da se splača.
Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

Vsekakor Zega.
Toustek
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 77
Pridružen: Če Jan 25, 2007 1:38 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje
Kontakt:

Prakticno nov ti pove vse, ce nisi kupil cisto novega direkt iz salona je mozno da je bil ze zbit(kaksno testno vozilo z prevertenimi km). Sedaj se ti pojavljajo taksne napake. To je problem pri taksnih avtih, katerim veselo vrtijo km in jih prodajajo kot skoraj nove v resnici pa so dali ze krepko skozi...
Always do your best, and let Fate do the rest!
Ne šparaj... Uživaj v življenju!
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Ne pravim sicer da je ta primer takšen, a vseeno so takšne težave mnogokrat primer pri avtomobilih, ki se jih prodaja še ne leto stare s čisto malo kilometri in en pri uradnem zastopniku po možnosti po ugodni ceni.

Testni, zbit ali pa kakšna druga zgodovina se potem običajno skriva v tistih prihranjenih evrih.


Drugače pa k Zegi ali pa k Stepančiču in naj pogledajo.
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

Ko sem delal v čet. v Grosupljah in smo bili na pavzi, je eden, ki tudi stanuje tam blizu centralnega lagerja oz. kjer dekonzervirajo nove avte (alfe, fiate,...) pravil, da velikokrat že pripeljejo kakšen avto z napako (se kaj naredi pri transportu ali ko jih raztovorijo, toča), ki jo hitro v lakirnici popravijo :? in da se menda mlajši delavci zelo izživljajo z novimi alficami #-o
Bjorn
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1340
Pridružen: So Avg 26, 2006 2:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Ozi napisal/-a:Ko sem delal v čet. v Grosupljah in smo bili na pavzi, je eden, ki tudi stanuje tam blizu centralnega lagerja oz. kjer dekonzervirajo nove avte (alfe, fiate,...) pravil, da velikokrat že pripeljejo kakšen avto z napako (se kaj naredi pri transportu ali ko jih raztovorijo, toča), ki jo hitro v lakirnici popravijo :? in da se menda mlajši delavci zelo izživljajo z novimi alficami #-o
to je prava žalost pri na.....podobno je z unimi k iz ladij nakladajo avte dol.....nove neutečene avte lepo na blokado nažigajo v marini in podobno. Me čud da kak predstavnik uvoznika ni prisoten pri razkladanju avtov.....se točno vid da se našim prodajalcem gre sam da prodajo avto, zadovolstvo kupcev jim je nepoznana stvar. Pač je tko da je vsak prodajalc sladoledov lahko tudi prodajalc avtov.
gd
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 6
Pridružen: Ne Jul 15, 2007 8:38 pm

Toustek napisal/-a:Prakticno nov ti pove vse, ce nisi kupil cisto novega direkt iz salona je mozno da je bil ze zbit(kaksno testno vozilo z prevertenimi km). Sedaj se ti pojavljajo taksne napake. To je problem pri taksnih avtih, katerim veselo vrtijo km in jih prodajajo kot skoraj nove v resnici pa so dali ze krepko skozi...
Da ne bo pomote. Avto je bil ob nakupu povsem nov, s toliko kilometri, kot je običajno, da nastanejo tekom transportov. Z njim drugih težav, razen navedenih ni. Tudi tekom vtekanja motorja se je videlo, da je bil od začetka bolj len, z vtekanjem pa je precej pridobil na elastičnosti in zmogljivostih. Tako da o tu ni govora o kakšnem testnem ali podobnem vozilu, temveč povsem novem. Pa tudi sam piš vetra pri vetrobranskem steklu ni bil že takoj prisoten, temveč se s časom po mojem občutku povečuje. Vse bolj tudi sam sumim, da je težava morda v slabem lepljenju oz. tesnjenju prednjega stekla. Bom videl, kaj bodo ugotovili pri Zegi.

lpD
Bjorn
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1340
Pridružen: So Avg 26, 2006 2:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

vsekakor sporoci kaj so ti pri zegi zrihtal oz kaj je bil zvrok za piš vetra. Upam da ti rešijo težavo ;)
Odgovori
  • Informacija