Vehicle Protection System Not Available

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

mikkaa145
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 990
Pridružen: Če Okt 21, 2004 6:21 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radenci
Kontakt:

tukaj je govora o breri .. kaj ni malo prezgodaj da bi crknil akku ?
Poglejte v mojo trgovino: WWW.MSTYLING.NET
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

mikkaa145 napisal/-a:tukaj je govora o breri .. kaj ni malo prezgodaj da bi crknil akku ?
Zakaj pa pri breri ne more crkniti akumulator.
Če avto stoji nekaj mesecev je akumulator praktično zanič oz. se njegova življenska doba bistveno skrajša.
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Pa malo 4 žmigavci prižgani, pa radio, pa lučke, pa ga ni aku-ja ki bi zdržal. Kaj vi mislite, da ma Brera nuklearko pod havbo al kaj :mrgreen:
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
vztrajen
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 160
Pridružen: To Mar 04, 2008 8:56 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana...trojane....

Kaj vi mislite, da ma Brera nuklearko pod havbo al kaj
:lol: :D

ta stavek me je pa res nasmejal
mikkaa145
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 990
Pridružen: Če Okt 21, 2004 6:21 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radenci
Kontakt:

Nakazuje prezgodnji konec akumulatorja ...
če imaš prižgane 4 žmigavci , pa radio, pa lučke, se akumulator sprazni. ne pa da je zanič?
Poglejte v mojo trgovino: WWW.MSTYLING.NET
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

ce se akumulkator ne fila in prazni, ga kaj hitro hudic uzame :evil: :evil:
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
DaemonMe
Alfist
Alfist
Prispevkov: 481
Pridružen: Ne Jan 16, 2005 5:31 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

TribesMan napisal/-a:Kako gre že tist štos z učenjem dvižnih šip?
Mislim da nekaj takega tiščiš tipko za spust oken dokler se okno ne odpre in še 10s, potem pristineš tipko za dvih oken dokler se ne zapre in še 10s...

Nisem 100% če je točno tako, mogoče bi še kdo potrdil...

OK, nekaj dni sem bil odsoten zaradim službene poti, zdaj sem pa spet nazaj.

Kot je zapisal TribesMan in za njim vztrajen - na novo je bilo treba sprogramirati šipe. Ob resetiranju računalnika avto očitno ne ve več kje je zgornja in kje spodnja meja. Trik z 10-sekundim držanjem gumba za odpiranje/zapiranje deluje.

Sicer pa akumulator še vedno, torej 1 teden po dogodku, deluje kot vedno, tako da ugibam, da je bilo treba dejansko samo resetirati računalnik. Nekako tako, kot je to treba narediti s hišnim PC-jem. Res pa je, da ne bi bilo slabo, ko bi te zadeve opisali tudi v knjižici; v njej o vsem skupaj namreč ni ne duha ne sluha.
mariborcan89
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 39
Pridružen: To Jan 19, 2010 8:43 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Da malo osvežim temo, meni pa na moji AR 159 napiše včasih ( se mi zdi da samo ob mrazu, avto je žal zunaj ) vehicle protection system not available. Vendar avto gre normalno vžgat, ampak med vožnjo se potem izmenjuje z snežinko tista lučka z volanom in ključom spodaj. Če vzamem ključ ven, pa ga dam nazaj noter pa je se normlano. Akumulator?
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

colibry napisal/-a:pa nej mi kdo rece da se nove alfe ne kvarijo..... se vecje fleshe majo kot stari modeli... jaz bi se 1x odklopil akomulator. pustil 1h ugasnjeno in probal se 1x.
drugace pa tester.
Ce se ne motim, je tale celo ribnila? Ce je to ta, za katero mi je Grega razlagal, da so mu skor solze tekle, ko so morali vse dele od napol podrte masine nabasat v avto (na usnje), da so jo peljali drugam popravljat. Ce ni to ta, se globoko opravicujem za dezinformacijo.
Uporabniški avatar
Energy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 218
Pridružen: Po Okt 18, 2010 11:22 am

DaemonMe napisal/-a:Pozdrav vsem!

Danes dopoldan mi je Brera, ko sem vstavil ključ, na zaslonu pri volanu izpisala sporočilo "Vehicle protection system not available". Ob pritisku gumba START se zasliši kratek pisk, na zaslonu se znova izpiše enako sporočilo, zgodi pa se ne nič. Avto se ne zažene, ogledala se ne odprejo, luči ne zasvetijo itd., kar se sicer zgodi ob vstavljanju ključa.
zanima me če se na 159 da to nastavit da bi se ogledala sama zapirala - odpirala?
Zadnjič spremenil Energy, dne Pe Jan 28, 2011 8:42 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
slehernik
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1116
Pridružen: So Feb 13, 2010 10:46 am

Samo če imaš elektro nastavljive sedeže 8)
Uporabniški avatar
Energy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 218
Pridružen: Po Okt 18, 2010 11:22 am

slehernik napisal/-a:Samo če imaš elektro nastavljive sedeže 8)
aja, to pa nimam...
Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

Ni nujno. Lahko, da ima samo električna ogledala.

Če držiš gumb za zlaganje ogledal nekaj trenutkov (ene 3-4 sekunde) preklapljaš med ročnim in avtomatskim načinom zlaganja ogledal. Pri avtomatskem načinu se ogledala samodejno zaprejo, ko zakleneš avto. V normalni (odprti) položaj pa, ko vstaviš ključ.
Uporabniški avatar
Turtle
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4033
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 5:22 pm
Vozilo: Alfa Romeo Guiletta QV
Alfa Romeo 155 2.5 V6
Kraj: Bilo kuda kiki svuda

Ni alfa kriva če akumulator gre XD. Pač ob menjavi pa teli avti zahtevajo da se šipe sprogamirajo.....ne razumem kaj je tukaj tragičnega....
slehernik
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1116
Pridružen: So Feb 13, 2010 10:46 am

GTAm napisal/-a:Ni nujno. Lahko, da ima samo električna ogledala.
A to iz prve roke? Ker jaz imam tudi el. ogledala pa sem to probaval in mi ni uspelo.
Odgovori
  • Informacija