Avtoradio: Menjava navadnega za NAVI enoto - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

dom
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 598
Pridružen: Pe Dec 24, 2010 8:58 am

Creed napisal/-a:Pa glejte da ima SD slot. Jaz ne uzamem radia ce nimq SD card slota. USB je videt grdo, ker strli iz radia, CDji so neuporabni, SD pa dodajas in brses mp3 tip top. Pa par evrov stane 8GB kartica.

LP
kupiš lahko mini usb! jaz ga imam pa ga sploh ne vidiš če ne pogledaš dober!
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

helmet napisal/-a:Tile Pioneer-ji so super. Zvok je super, funkcionalnost, odzivnost...ampak se nisem odločil za (enega izmed) njih, ker podnevi se ful ful slabo vidi oz.ob zelo sončnem vremenu prav nič! Zadeva je res super, ampak podnevi neuporabna... Je pa Sony nov model izdal, z "anti-glare", cena 499€, Slabost:usb preko kabla odzadaj...
Nikar ne pretiravaj...
Ko sonce posveti direktno na ekran je vidljivost res zmanjšana, ni pa nična. Mogoče bi se moral še malo poigrati z nastavitvami....

Sony: hmmm... za ekran ne rečem - verjetno ni slab, zvokovno pa dvomim, da je na ravni Pioneerja. Očitno boš imel avtoradio bolj za gledanje kot za poslušanje...

USB zadaj: vidiš, tudi tukaj se najina pogleda nasprotujeta. Meni je je to prednost. Priključek je skrit, zato ne moreš butniti vanj in še kakšna dodatna LED osvetlitev ali celo utripanje te ne more motiti med vožnjo (sploh ponoči)...


Lp
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
helmet
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: So Jan 29, 2011 1:04 am

MaStr napisal/-a:
helmet napisal/-a:Tile Pioneer-ji so super. Zvok je super, funkcionalnost, odzivnost...ampak se nisem odločil za (enega izmed) njih, ker podnevi se ful ful slabo vidi oz.ob zelo sončnem vremenu prav nič! Zadeva je res super, ampak podnevi neuporabna... Je pa Sony nov model izdal, z "anti-glare", cena 499€, Slabost:usb preko kabla odzadaj...
Nikar ne pretiravaj...
Ko sonce posveti direktno na ekran je vidljivost res zmanjšana, ni pa nična. Mogoče bi se moral še malo poigrati z nastavitvami....

Sony: hmmm... za ekran ne rečem - verjetno ni slab, zvokovno pa dvomim, da je na ravni Pioneerja. Očitno boš imel avtoradio bolj za gledanje kot za poslušanje...

USB zadaj: vidiš, tudi tukaj se najina pogleda nasprotujeta. Meni je je to prednost. Priključek je skrit, zato ne moreš butniti vanj in še kakšna dodatna LED osvetlitev ali celo utripanje te ne more motiti med vožnjo (sploh ponoči)...


Lp

Očitno si slabo prebral. Odločil (že naročen) sem se za Alpine brez zaslona, tko da ne vem kaj bom gledal. Če pa se kaj na akustiko spoznaš, je Alpine v kvaliteti zvoka boljši od Pioneerja. Pa sem v prešnjem avtomobilu mel Pioneerja in je res zvok boljši od Sony-a in marsikaterega drugega proizvajalca...in z njim sem imel res dobre izkušnje in sem bil zadovoljen z njim, ampak sedaj sem se glede na videno in slišano (v živo) odločil za Alpine BREZ ZASLONA!
Glede USB-ja: sem tak, da rad stalno dodajam in brišem komade z USB-ja, tko da mi ni ravno po godu stalno iskat usb na kablu, ki je nekje tam odzadaj, tam nekje... :)
Kot sem dejal, to je samo moje mnenje in moja odločitev... :) :) :) :)
mariborcan89
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 39
Pridružen: To Jan 19, 2010 8:43 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

ker je že glih tema o radiu..

http://cgi.ebay.co.uk/2-DIN-7-CAR-DVD-P ... 2c5b23b8e1

to bi blo kompaktibilno z AR 159 ? Pa kako je z montažo ?

hvala :)
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Alpine boljši kot Pioneer(?): v nižjem razredu nikakor. Šele kasneje mogoče. Ampak te debate so neverending story. Alpine ima malo mehkejši ton, Pioneer malo tršega, potem pa...; kakor komu paše...
Vsekakor pa boš sigurno zadovoljen z zvokom, kajti stock radio igra mnogo slabše, kot kakšna boljša aftermarket zadeva.
Glede prebranega: ja, Sony anti-glare me je zavedel :oops:



"mariborčan89": Omenjeni radio je, tako kot vsak 2DIN-ski radio, možno montirati v 159-ko. Kako pa igrajo take no-name znamke pa.........
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

Je že kdo mogoče kaj gledal tole zadevo

http://www.ebay.it/itm/ANDROID-4-2-2-AU ... 25a3c18cef
Alfa Romeo Giulietta
Uporabniški avatar
JUG
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: Sr Feb 22, 2012 7:59 pm

Tele kitajske zadeve lahko da delajo dobro, lahko je pa totalno zanič zvok. Pa če nisi kakšen elektronik al pa če ne poznaš koga jaz tega ne bi kupoval, ker ko nekaj crkne se nimaš na nobenega obrniti. Js mam Pioneerja pa je za to kar potrebujem odličen, sploh kar se tiče prostoročnega govorjenja, ki je pa bomba.
Gorjup
Alfist
Alfist
Prispevkov: 428
Pridružen: To Apr 03, 2012 9:57 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Ti, 2.0, letnik 2009
Kraj: Ljubljana

Ne bere mi USB-jev, pa imam Blue&me, z USB priključkom v predalu, probal sem več USB-jev v vseh možnih formatih pa se nič ne zgodi ko ga dam not. Ima kdo kakšno idejo kaj mi je storiti/probati? moram sicer še dobit CD z angleščino da bo avto govoril meni razumljiv jezik in bom lahko sparil telefon s sistemom. Ali kdo ve bo CD za Alfo z destinctive opremo in velliko navigacijo delal pri meni, ali potrebujem CD prav za takega z mojim sistemom za spremenit jezik?
Kje dobim najnovejši firmware in kako ga naložm na radio, če je slučajno to krivo za nedelovanje USB-ja?
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

ti maš blue&me nav in so karte na usbju. updejte maš na uradni starni in jezik tud. komadi nesmejo met simbol in znakov v imenu pa bi mogl delt brez težav
Gorjup
Alfist
Alfist
Prispevkov: 428
Pridružen: To Apr 03, 2012 9:57 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Ti, 2.0, letnik 2009
Kraj: Ljubljana

No pa da povem kako fine težave imam, najprej sem se spravil posodabljat jezik, kar je bilo v teoriji uspešno, in sicer mi je napisalo da je update complete, avto je seveda še vedno govoril Francosko, nakar sem ćez ene pol ure ponovno probal in mi med posodabljanjem napiše da angleški jezik ni na voljo in od takrat naprej avto sploh več ne govori, samo še izpisuje. se odločim posodobit Blue&Me in sledim vsem postopkom, pri posodobtvi na 5.5 mi po precej časa izpiše error 10, bolj iz heca poizkusim še s 5.6 in po kar precej časa napiše updace complete. Ok in kaj sem z vsem tem dosegel? Avto ne govori, še vedno ne bere USB-jev in ko pritisnem tipko da bi sparil telefon z avtom mi samo izpiše da angleški jezik ni na voljo. Ima kdo kakšno rešitev za te super probleme?
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

Probaj odklopit akumulator za nekaj časa, da se enota resetira.
Alfa Romeo Giulietta
Simke16
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe Maj 13, 2016 9:47 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm, letnik 2006
Kraj: Medana, Goriška Brda

Pozdravljeni.

Pred kratkim sem od sodelavca kupil alfo 159 2.4 JTDm letnik 2006 (moj prvi avto, opis sledi v naslednjih dneh :D ). Rad bi zamenjal radio/GPS, ki ga ima sedaj notri z novejšim, ker se na tem GPSu sploh ne znajdem ](*,)

Malo sem brskal po internetu in našel naslednje tri primerke:

http://www.amazon.it/pollici-dellautomo ... n+dash+gps" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.amazon.co.uk/dp/B013OIBJZO?psc=1" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.amazon.co.uk/Pumpkin-Univer ... op?ie=UTF8" onclick="window.open(this.href);return false;

Zaenkrat se najbolj nagibam k Pumpkinu predvsem zaradi ocen drugih uporabnikov. Še prej pa bi rad dobil tudi vaše mnenje o tem, kateri bi najbolj ustrezal. Važno je, da ima Bluetooth (nažalost je moja brez Blue&me), GPS ter DVD. :)
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Dobrodošel na forumu in med alfisti :wave: :wave: :wave:

Glede tvojega problema prebrskaj audio/video sekcijo, kamor takšno vprašanje tudi spada, pa tudi v tej (159, Brera, Spider) je že veliko napisanega. Vem, nov forumaš si - učiš se še...
Naj ti deloma odgovorim: sam se ne bi odločil za nobenega od tvojih predlogov :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Matija245
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 24
Pridružen: Sr Maj 25, 2016 9:08 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 JTDm

jaz bi raje uzeu kakšen pioneer ali alpine 2 din enoto..se nebi igral z tem kitajskim sranjem.. res je da je malo več denarja,(ali pač kupiš rabljeno) ampak pol usaj dela tko kot more :) imaš pa malo morje funkcij za izbirat :)
Uporabniški avatar
core_sportivo
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 43
Pridružen: Pe Feb 22, 2008 8:57 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

ker sem tudi sam preštudiral kar nekaj teh zadev, pazi, ker ta model pumpkina ima mislim da samo modro osvetlitev, kar pa ne bo najbolj fajn...
žal ti ne moram nič svetovati glede teh kitajskih primerkov, ker na koncu nisem nič nabavil.. Mi je pa prav ta model pumpkina še najepši, ki bi pasal v AR 159
lp
Everything is possible! No regrets!
Odgovori
  • Informacija