Tretja zavorna luč - AR 159 (SW in limuzina)

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
GORA
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 740
Pridružen: Ne Nov 25, 2007 11:06 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 159 SW 2.0JTDm TI & Alfa 75 1.6ie
Kraj: Ljubljana

Te 2,3w so po velikosti med w5w in tistimi najmanjšimi 1,2w za armaturo.
Uporabniški avatar
technoboy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1230
Pridružen: Če Maj 01, 2008 10:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: gorenjska

Pa saj pravim, da se zamenja žarnice brez problema :D. Le iz glave ne vem več točno katere so...
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Vse žarnice pomenjane; 10 jih je ...

Slika


Pri demontaži je na levi strani kjer pride prekratki kontakt na luč potrebno paziti, da se ne uporabi preveč sile, ker lahko polomite ohišje luči :mrgreen: 8-[
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
alfa 166
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 510
Pridružen: Če Jul 29, 2004 2:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Živjo, je morda že kdo pri SW rešil problem z nedelovanjem tretje zavorne luči? Je potrebno menjati luč, ker so led-ke oz. je bila napaka pri elektriki in če je potrebno razstaviti zadnjo havbo da odstraniš spojler in posledično luč?

Hvala za odgovor
159JTDm
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 81
Pridružen: Če Jun 27, 2019 2:51 pm

Na SW moraš podret kompletna zadnja vrata znotraj. Obe oglogi stran, šele potem prideš do vijakov (inbus) za spojler. Potem pa moraš spojler potegnt proti sebi in ne navzgor! Se pravi,proti sebi in šele potem ga dvigneš. Drgač pa sm js zdejle reševal problem s tretjo zavorno lučjo. Zadeva je narejena tipično trhleno. Plastika,skup lepljena s cajtom popusti,pride voda not in pol vezja skuri. Meni je požgalo vse upore, diodo in par ledic. Stvar sm rešu tako, da sem kupu univerzalno led zavorno luč,ki je imela enake ledice not. Ledice sem zamenjal, skurjene upore zmetal ven in jih prebirkal, na dovod elektrike pa sm dal vezje iz univerzalne luči. Luč pa s plastiko zlepil skupaj.
Odgovori
  • Informacija