Pokanje / Škripanje stopalke sklopke - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
alfasebastjan
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 165
Pridružen: Če Jun 02, 2005 9:01 pm

Zdravo,
Pri 159ki se mi pojavlja problem. Nisem ekspert zato sprašujem za mnenje, sumim pa da gre za vztrajnik. Simptomi so sledeči; ko avto recimo ugasnem ga malo potrese in nekaj zarožlja. Prestavljanje iz 1. prestave v 2. in iz 2. v 3. ne gre najbolj gladko, ko recimo med menjavo prestave stisnem in popuščam sklopko imamo občutek kot da bi se nekaj premikalo v menjalniku. Pri ogretem avtomobilu je pri speljevanju čutiti lažje vibracije na pedalu za plin, predvsem pri okrog 1500 obratih. V višjih prestavah nisem opazil teh težav. Tudi v prostem teku se sliši neko pokanje ko pritiskam pedal sklopke. Sklopka sicer nič ne drsi, tako da skoraj dvomim da je zanič, ali pač?! Ima kdo kakšno mnenje ali izkušnje? Je mogoče še kakšen simptom dotrajanega vztrajnika? Je smiselno menjati samo vztrajnik ali je potrebno menjati skupaj s sklopko? Avto ima prevoženih dobrih 100k.
Uporabniški avatar
Spasky
Alfist
Alfist
Prispevkov: 478
Pridružen: Po Okt 04, 2004 9:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zasavje

če ti v prostem teku rožlja in ob pritisku na sklopko neha, potem imaš po vsej verjetnosti vztrajnik načet/hin.
Mitsubishi Outlander
Mini Cooper S
Ducati Diavel
alfa 166
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 510
Pridružen: Če Jul 29, 2004 2:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Itak ti bo mehanik svetoval zamenjat tudi potisni ležaj in lamelo. Jaz sem imel iste simptome, rožljanje pedala pri napol stisnjeni sklopki (vztrajnik), na koncu že cviljenje pri stisnjeni sklopki (potisni ležaj) in sem zamenjal vse...čeprav je bila lamela še dobra, kakor tudi košara....
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

Sem bom priključil. Meni se tudi pojavlja vibriranje pedala, ampak čisto odvisno od dneva. Začelo se je lani, potem nekaj časa nič, sedaj pa kakšen dan spet ja in kakšen dan popolnoma nič.
You need two Ferraris powersliding around the bentley, that is also powersliding
alfa 166
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 510
Pridružen: Če Jul 29, 2004 2:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Meni je padal prvič zatreslo, ko sem menjal platišča z zimskimi gumami, pri speljevanju in potem vse do sedaj nič, se pravi pred 8. meseci. Mislil sem, da je kaj narobe s polosovino ali da ima slab dan, tako da se samo od sebe ne bo popravilo. ...Na žalost :cry: Čim prej se pozanimajta za najcenejše dele in ko bo rožljanje že moteče, pa zamenjati..ni druge
mp25
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 66
Pridružen: Če Dec 17, 2009 9:51 am

Ko stisnem sklopko mi pod volanom škrtne oziroma se sliši tako kot bi vzmet drgnila ob nekaj pod volanom.

A kdo ve kaj je to.
Uporabniški avatar
mihecmiha
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1258
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 2:24 pm

Vzmet na pedalu od sklopke...
mp25
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 66
Pridružen: Če Dec 17, 2009 9:51 am

zlomila se je plastika ki drži vzmet v svojem položaju.
Smo zamenjali in sklopka ne poka več.
Uporabniški avatar
fixy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 574
Pridružen: So Maj 29, 2010 2:47 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 SW 1750 TBi
Kraj: Brežice

Vem, da sem nekje bral, ampak po eni uri iskanja nisem našel. Nekdo je že nekje omenjal da mu šriple(nevem kako se reče pravilno slovensko) pedalo za sklopko. Je kr nadležno ko menjaš prestave, zato me zanima, če se da to zrihtat, ali ne in če je kje odpra tema na to tematiko, če lahko da link.
hvala
lp
mitja
1998 156 2.5 V6
2006 159 3.2 JTS V6 Q4
2007 159 1.9 JTDm
2010 159 SW 1750 TBi
2011 159 SW 2.0 JTDm
Treentar
Alfist
Alfist
Prispevkov: 319
Pridružen: So Mar 07, 2009 2:15 pm

WD40.
Uporabniški avatar
gandalf
Alfist
Alfist
Prispevkov: 493
Pridružen: Če Mar 08, 2007 10:54 am

Meni je na 156-ki škripalo slabo leto. Kar naenkrat se je pa cilinder sesul.... po zamenjavi cilindra več ne škripa.
Top Gear Magazine: It is easy for enthusiasts to love Alfas - these beautiful, charming Italians who wear their eccentricities like items of delicate, tasteful jewellery.
Rokus78
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: Če Jun 07, 2012 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Log pri Brezovici

Pozdravljeni Alfisti 8)

Danes se mi je nenadoma pojavilo pokanje ob pritisku stopalke za sklopko in sicer, ko jo spustim poči in ko jo pritisnem do konca. Sem pa opazil od masti umazan kos plastike na tepihu in tudi našel izvor pokanja. Zanimam me če je kdo že imel ta problem in če mi seveda lahko poda kakšen nasvet.

Hvala že v naprej. =;
GO HARD OR GO HOME
mikkaa145
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 990
Pridružen: Če Okt 21, 2004 6:21 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radenci
Kontakt:

meni poka že cel čas (kakšni 2 leti verjetno)
ko sem imel na "ex" pooblaščenem servisu, sem rekel naj preverijo. Ko pridem po avto so rekli da niso pogledali, ker je 2 uri dela da pedal razdrejo ?? WTF ...
pri meni ni bilo nič mastno, je pa rekel da poka vzmet... kako to odpraviti nevem, verjetno z menjavo pedala ?
Poglejte v mojo trgovino: WWW.MSTYLING.NET
Adry
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: Po Dec 14, 2015 8:55 pm

Mene pa zanima ce je mel kdo probleme pri spuscanje kuplonge da nekaj zaropota? Ta ropot se pojavi samo pri prizganem avtu in samo ko spustis sklopko v zadnjih nekaj cm.. Sem pa opazla da mi med samo voznjo nekaj rozlja pod haubo, ko se pa ustavljam pa izgine ( zvok podoben kot da nekaj ni podmazano), mi pa tudi pri menjavanju 1,2 ali obratno zarozlja po menjalniku.. Je mel kdo podoben primer? Sumim na sklopko al pa vztrajnik :-k.
Alfa 159,ti
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Naredi dva testa.

Med delovanjem motorja v prostem teku pritiskaj in spuščaj pedal sklopke. Če se ko spustiš sklopko zasliši kakšen šklopot je to verjetno zračnost vztrajnika.

Drugi test je podoben, v prostem teku spusti pedal sklopke (nogo dol), in potem pri spuščeni sklopki ugasni motor. Če slišiš rožlanje je to zelo verjetno problem vztrajnika.
Odgovori
  • Informacija