Odstranitev DPF filtra - 2.4 JTDm

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

Torej kot napisano v naslovu, sem zadevo dal odstraniti.
Delalo se je pri Zegi.
Trenutno sem naredil okoli 300 km, tako da bolj podrobne ugotovitve sledijo...

PLUSI:
-Avto lepše potegne že z nižjih obratov
-Ob hitri menjavi v višjo prestavo ni tiste zakasnitve, na katero sem se kar nekaj časa navajal
-Zvok je vedno tak, kot bi regeneriral (bolj globok), ( no govorit o zvoku pri dizlu.... #-o )
-Ni regeneracij, zaradi katerih sem večkrat podaljšal vožnjo, ker se navadno začne 2km pred domom...

MINUSI:
-Avto kadi (sicer je rekel Zega, da bomo to še popravli, naj se najprej vse ščisti...)
-zaradi kajenja, je umazan pokrov kofana in imam pri odpiranju - zapiranju umazane prste...

Glede porabe ne bom še nič pisal, ker navadno po čipanju računalnik odpove... toda po prevoženih km in porabljenimi črticami zgleda ugodna.
Koliko KM je sedaj ne vem, pa me tudi ne zanima, mogoče bom še kakšnega odstranil v prid ne kajenju...bomo videli.

Cena pa itak veste kaka je:
Odstranitev DPF + cev + namestitev nadomestne cevi, preprogramiranje + več moči = 600EUR.
Ni malo, vam pa vsem z 2,4 to toplo priporočam, ker je samo vprašanje časa, kdaj boste na vrsti za menjavo izpušnih ventilov, ki se ob pretežni mestni vožnji in posledičnimi regeneracijami zapackajo in rešitev je samo ena.

Ciao Alfista :mrgreen:
Slika
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

-Avto kadi (sicer je rekel Zega, da bomo to še popravli, naj se najprej vse ščisti...)
-zaradi kajenja, je umazan pokrov kofana in imam pri odpiranju - zapiranju umazane prste...

Glede porabe ne bom še nič pisal, ker navadno po čipanju računalnik odpove... toda po prevoženih km in porabljenimi črticami zgleda ugodna.
Tole s "čiščenjem" če se avto ni spucal v 50km ali največ 100km se nikoli ne bo.
Gre se zato da se po čipanju, zaradi večje hitrosti izpušnih plinov, nekaj časa odstranjujejo "depoziti" saj v izpušnih loncih. Vendar kot sem rekel, to se konča zelo hitro...

Ampak glede na to da maš ti od saj črno havbo, je treba še marsikaj porihtat.
Predvidevam da vidiš črn dim za seboj ko pospešuješ tudi podnevi?
Get it fixed. Ker to je sama škoda za motor. Ne rečem da avto zakadi sem pa tja, predvsem po daljšem cjazenju po mestu. Ampak to se mora nehat že prvič ko dobro pritisneš na gas.

Če je bil števec za porabo prej točen, bi moral biti tudi po čipanju.
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

Na tehničnem ni težav zaradi 'kajenja'?
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

Še tole: kakšna je cena brez čipanja, se pravi samo odstranitev DPFja in cev? Hvala
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

TribesMan napisal/-a:
-Avto kadi (sicer je rekel Zega, da bomo to še popravli, naj se najprej vse ščisti...)
-zaradi kajenja, je umazan pokrov kofana in imam pri odpiranju - zapiranju umazane prste...

Glede porabe ne bom še nič pisal, ker navadno po čipanju računalnik odpove... toda po prevoženih km in porabljenimi črticami zgleda ugodna.
Tole s "čiščenjem" če se avto ni spucal v 50km ali največ 100km se nikoli ne bo.
Gre se zato da se po čipanju, zaradi večje hitrosti izpušnih plinov, nekaj časa odstranjujejo "depoziti" saj v izpušnih loncih. Vendar kot sem rekel, to se konča zelo hitro...

Ampak glede na to da maš ti od saj črno havbo, je treba še marsikaj porihtat.
Predvidevam da vidiš črn dim za seboj ko pospešuješ tudi podnevi?
Get it fixed. Ker to je sama škoda za motor. Ne rečem da avto zakadi sem pa tja, predvsem po daljšem cjazenju po mestu. Ampak to se mora nehat že prvič ko dobro pritisneš na gas.

Če je bil števec za porabo prej točen, bi moral biti tudi po čipanju.
Tole s kajenjem bom sigurno uštimal.
Glede števca za porabo, imam izkušnje z 156, kjer mi sedaj po čipanju golfa za 1,5 litra, tako da bom videl tukaj.
Na tehničnem ni težav, ker za EURO4 ni nujen DPF.
Gled cene zarnih kombinacij pa pokliči Zego.

Ciao Alfista :mrgreen:
Slika
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

alex146 napisal/-a:Na tehničnem ni težav zaradi 'kajenja'?
Na tehničnem ti merijo samo izpust CO2.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
fiatista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1382
Pridružen: Po Nov 05, 2007 11:11 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sorško polje

pri dizlu, mislim da merijo samo dimnost (m3^-1)
Trentatre 1.3S
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Števec za porabo po čipanju laže, če je čipanje narejeno po "sistemu tuning boxa", ali po domače povedano s podaljševanjem vbrizga goriva.
Če pa se čip naredi tako, da odstraniš vse omejevalce navora in primerno prilagodiš vse parametre, ne bo odstopanja... seveda je slednja pot težja :D

Za Euro4 ne rabiš DPFja, vseeno pa se meri sajavost izpuha, ki mora biti dovolj nizka, da avto ustreza euro4. Če avto vidno kadi potem ni šans da prideš čez...

CO2 se meri samo pri bencinarjih...
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Aha se opravičujem, sem mislil da pravilno vem :). Sem pričakoval da se meri CO2 tudi pri dizlih, ne vem čemu se ne bi...
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
fiatista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1382
Pridružen: Po Nov 05, 2007 11:11 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sorško polje

lizard napisal/-a:Aha se opravičujem, sem mislil da pravilno vem :). Sem pričakoval da se meri CO2 tudi pri dizlih, ne vem čemu se ne bi...
ker je to že pri bencinarjih brez veze... :D
Trentatre 1.3S
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

TribesMan napisal/-a: Če avto vidno kadi potem ni šans da prideš čez.
Prijatu ima 159 1,9 150km, pri kateri je bil nameščen čip pred njegovim nakupom.
Izgleda da zadeva ni bila najboljša, tako da mu je uničilo DPF.
Njegov avto vidno kadi, precej bolj kot moj, pa je šel brez problemov čez tehnični, tako da ne vem....

Ciao Alfista :mrgreen:
Slika
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

TribesMan napisal/-a:Števec za porabo po čipanju laže, če je čipanje narejeno po "sistemu tuning boxa", ali po domače povedano s podaljševanjem vbrizga goriva.
Če pa se čip naredi tako, da odstraniš vse omejevalce navora in primerno prilagodiš vse parametre, ne bo odstopanja... seveda je slednja pot težja :D
.
Men je čipal Senica, ki naj bi bil strokovnjak za te stvari pa mi vseeno po posegu BC laže bolj kot prej :roll:
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

ki naj bi bil
Jah takle mamo :D
oscarfish
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 45
Pridružen: Ne Jul 03, 2011 9:02 pm

Ker se bom tudi sam odločil za tale poseg me zanima naslednje :

Nadomestna cev ( 51809647 ) - so kakšne posebnosti pri montaži ( tesnila, senzorji itd. ) ?

Se lahko do delavnice peljem z montirano nadomestno cevjo ? ( bo šel avto v limp mode ? )

lp
Uporabniški avatar
gecco
Alfist
Alfist
Prispevkov: 401
Pridružen: Če Jan 15, 2009 1:52 pm

Kje se pa nabavi to nadomestno cev (51809647)? Je v NM kdo sposoben potem kvalitetno popraviti računalnik?
Odgovori
  • Informacija