Parkirne / Pozicijske žarnice - AR 159 / Brera / Spider

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
axis86
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 548
Pridružen: Ne Sep 10, 2006 8:02 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa romeo 156 1.9 jtd
Alfa romeo 75 1.6 carb
Alfa romeo 159 1.9 jtdm 16V
Kraj: Žiri

Samo ne kupit takih ko so na zadnjem videu. Razen če jih kupiš na zalogo hehe. Delajo dobre pol leta. Sem potem naročil še ene pa je bla svetloba drugačna, tko da sem moral zamenjat obe ker je ena svetila bolj modro kot druga.
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Ja nekaj, da ne zjebam xenonk, ker vsak vžig jim malo zmanjša življensko dobo. To, kar je Alfa dala original noter je pa prava žalost.
Slika
Uporabniški avatar
technoboy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1230
Pridružen: Če Maj 01, 2008 10:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: gorenjska

Tele so super:
https://www.aliexpress.com/item/3285644 ... 4c4dNDYkCB" onclick="window.open(this.href);return false;

Slika

Sam jih uporabljam kot dnevne luči. Sem jih zvezal tako, da lahko uporabljam auto funkcijo luči. Podnevi mi gorijo samo te, ko pa senzor preklopi pa te ugasnejo in gorijo vse ostale luči.
axis86
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 548
Pridružen: Ne Sep 10, 2006 8:02 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa romeo 156 1.9 jtd
Alfa romeo 75 1.6 carb
Alfa romeo 159 1.9 jtdm 16V
Kraj: Žiri

Je dovolj prostora za konektor da ostane notri in samo skatlica zunaj pa da je pokrovcek normalno gor? Ker tele zgledajo kar velike.
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Zanimivo. Sam a lahko več poveš o tem, kako si zvezal zadevo?
Slika
Uporabniški avatar
technoboy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1230
Pridružen: Če Maj 01, 2008 10:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: gorenjska

axis86 napisal/-a:Je dovolj prostora za konektor da ostane notri in samo skatlica zunaj pa da je pokrovcek normalno gor? Ker tele zgledajo kar velike.

Niso ravno majhne je pa pod pokrovčkom dovolj prostora za vse. Sam sem zbasal notri tudi škatlico in skozi pokrovček potegnil samo kable.
Zanimivo. Sam a lahko več poveš o tem, kako si zvezal zadevo?
Te žarnice, ki sem zmontiral so že take, da potrebujejo 2 signala oziroma dva plusa za delovanje. En plus je za napajanje dnevnih luči (rdeč kabel), drugi pa signal za izklop dnevnih luči (bel kabel).
Slika

Jaz sem plus za dnevne luči potegnil iz napajanja za pranje žarometov, ker je bil to edini + na kontakt, ki sem ga takrat našel. :mrgreen:
Sem pa vmes dal še rele za vsak slučaj, da ne obremenjujem originalne inštalacije.
Drugi plus, ki služi za izklop dnevnih luči pa sem vezal na + kratke luči . Na tak način sem dosegel, da mi ob ugasnjenih lučeh gorijo samo spredaj dnevne luči, ko pa senzor vklopi ostale luči pa se te dnevne izklopijo (auto funkcija na stikalu za luči). Lahko pa imam recimo prižgane dnevne luči+pozicijske luči, če stikalo obrnem na pozicijske.
Bi pa napajanje vzel lahko tudi drugje če bi hotel poenostavit zadevo samo potem ni to to. Jaz sem hotel, da imam funkcijo auto luči in da so dnevne luči dnevne luči, če so že italijani vgradili senzor svetlobe hehe. Pa tudi tele žarnice so kar močne, čisto možno da bi ponoči kaj slepilo ker v tem delu, kjer je žmigovc ni leče...
ziga22
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 754
Pridružen: Če Nov 13, 2008 6:26 pm
Vozilo: 2006 Alfa 159

Pozdrav,

Takoj ko zamenjam varovalko za zadnjo desno pozicijsko luč in vzvratno luč (številka 35 v predalu pri volanu) mi jo ponovno skuri. Luči preverjeno delujejo, ker sem jih dal v levo stran in je vse OK. Kje bi mi to najbolje znali to pregledati?
axis86
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 548
Pridružen: Ne Sep 10, 2006 8:02 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa romeo 156 1.9 jtd
Alfa romeo 75 1.6 carb
Alfa romeo 159 1.9 jtdm 16V
Kraj: Žiri

Najbrž kakšen stik v napeljavi. Preveri kable v pregibih vrat.
159JTDm
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 81
Pridružen: Če Jun 27, 2019 2:51 pm

technoboy napisal/-a:
axis86 napisal/-a:Je dovolj prostora za konektor da ostane notri in samo skatlica zunaj pa da je pokrovcek normalno gor? Ker tele zgledajo kar velike.

Niso ravno majhne je pa pod pokrovčkom dovolj prostora za vse. Sam sem zbasal notri tudi škatlico in skozi pokrovček potegnil samo kable.
Zanimivo. Sam a lahko več poveš o tem, kako si zvezal zadevo?
Te žarnice, ki sem zmontiral so že take, da potrebujejo 2 signala oziroma dva plusa za delovanje. En plus je za napajanje dnevnih luči (rdeč kabel), drugi pa signal za izklop dnevnih luči (bel kabel).
Slika

Jaz sem plus za dnevne luči potegnil iz napajanja za pranje žarometov, ker je bil to edini + na kontakt, ki sem ga takrat našel. :mrgreen:
Sem pa vmes dal še rele za vsak slučaj, da ne obremenjujem originalne inštalacije.
Drugi plus, ki služi za izklop dnevnih luči pa sem vezal na + kratke luči . Na tak način sem dosegel, da mi ob ugasnjenih lučeh gorijo samo spredaj dnevne luči, ko pa senzor vklopi ostale luči pa se te dnevne izklopijo (auto funkcija na stikalu za luči). Lahko pa imam recimo prižgane dnevne luči+pozicijske luči, če stikalo obrnem na pozicijske.
Bi pa napajanje vzel lahko tudi drugje če bi hotel poenostavit zadevo samo potem ni to to. Jaz sem hotel, da imam funkcijo auto luči in da so dnevne luči dnevne luči, če so že italijani vgradili senzor svetlobe hehe. Pa tudi tele žarnice so kar močne, čisto možno da bi ponoči kaj slepilo ker v tem delu, kjer je žmigovc ni leče...
Kako pa imaš potem rešen žmigavec?
Uporabniški avatar
technoboy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1230
Pridružen: Če Maj 01, 2008 10:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: gorenjska

Je pa plug&play. Samo vstaviš žarnice in priključiš v konektor od original žarnice.
ziga22
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 754
Pridružen: Če Nov 13, 2008 6:26 pm
Vozilo: 2006 Alfa 159

axis86 napisal/-a:Najbrž kakšen stik v napeljavi. Preveri kable v pregibih vrat.
Popolnoma si zadel rešitev, hvala!! Je bil kratek stik celega kupa žičk in mi je izgleda tudi skurilo dva park senzorja (sklepam da so zvezani na reversing žarnico), ali pa sta ravno po naključju danes crknila ](*,) =D>
159JTDm
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 81
Pridružen: Če Jun 27, 2019 2:51 pm

technoboy napisal/-a:Je pa plug&play. Samo vstaviš žarnice in priključiš v konektor od original žarnice.
Ja, sem vidu pol ko sm kliknu na link do žarnic. Sem naročil. Bom zmontiral, ker mi je tole tko....kul :) Pa se v auto funkciji tudi glavne luči prižigajo v tunelih? (nisem nikoli sprobal)
Uporabniški avatar
technoboy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1230
Pridružen: Če Maj 01, 2008 10:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: gorenjska

Ja super dela auto funkcija. Se takoj ob vstopu v tunel ali garažno hišo prižgejo luči. Tud ob dežju sem že večkrat opazil, da so se prižgale pa proti večeru ko se malo začne mračiti.
159JTDm
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 81
Pridružen: Če Jun 27, 2019 2:51 pm

Super. Thx za info :)
159JTDm
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 81
Pridružen: Če Jun 27, 2019 2:51 pm

Sem dobil te zadeve, sem zmontiral. Zanima me kako si resil fiksiranje zarnic v odprtino? ker original je plastika ki se zapne v parabolo, tu je pa samo guma z robom, ki ne zapne cisto.
Aja, pa ker imam bixenon, mi drl sveti skus, tudi ponoci, ker sem prelen da bi vleku kabl v kabino, da bi se mi ob vklopu bixenona dejansko drl tudi ugasnil. Drugje pod havbo pa nisem nasel nobene variante kam priklopit kabel za ugasanje drl
Odgovori
  • Informacija