Klima / Kompresor klime - AR 159 / Brera / Spider

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

Evo danes mi je začela klima šohneje delati zgleda, da je spustil plin in manj ropota...
Uporabniški avatar
JUG
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: Sr Feb 22, 2012 7:59 pm

Men tud neki ropota "tm spredi". Sliši se tak kovinski zvok, kot bi lopatice ventilatorja kam tolkle.. ropota tko občasno kakor se avtu ljubi, ponavadi začne ko obrati motorja padajo. Ropotanje je zvezno z obrati motorja pa še to sem danes pogruntal, da ko ugasneš klimo (pač tist gumb OFF stistneš), ropotanje po slabi sekundi ugasne in se pojavi takoj ko klimo vklopiš.

Bi pogledal pod pokrov, pa mi nč ne koristi, ker ko obrati padejo po parih sekundah tudi ropotanje neha, tako da ne morem uganiti izvora. Napisal sem v to temo, ker nevem kam spada, ste pa nekateri pisali že z istimi simptomi v to ali podobno temo.

Če ne bo šlo gre pač k serviserju..
Uporabniški avatar
Johnbesnil
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 121
Pridružen: Če Maj 10, 2012 10:56 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Jaz imam isti problem. Sam ni ropotanje, ampak pri meni se sliši kot glasen kovisnki ležaj. Posvetoval sem se in so mi rekli da je lezaj od klime. Zdaj se sliši tudi ko je klima izklopljena. Baje ni strašno in ni treba takoj menjat/obnavljat ležaj. Začelo je pa tako kot pri tebi, isti zvok samo ko je bila klima vklopljena.

Povej ko boš rešil problem.
Uporabniški avatar
JUG
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: Sr Feb 22, 2012 7:59 pm

Johnbesnil napisal/-a:Jaz imam isti problem. Sam ni ropotanje, ampak pri meni se sliši kot glasen kovisnki ležaj. Posvetoval sem se in so mi rekli da je lezaj od klime. Zdaj se sliši tudi ko je klima izklopljena. Baje ni strašno in ni treba takoj menjat/obnavljat ležaj. Začelo je pa tako kot pri tebi, isti zvok samo ko je bila klima vklopljena.

Povej ko boš rešil problem.
Ok fajn.. torej napotnico mam :D bom napisal, enkrat naslednji mesec vrjetno, ta mesec nucam avto vsak dan.

Hvala
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

Peljite mehaniku zamenjat ležaj in je, kajne? :) Javite koliko je bil strošek in kje. Če tudi mene doleti ista usoda, da vem kam peljati :D . Hvala.
Uporabniški avatar
Johnbesnil
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 121
Pridružen: Če Maj 10, 2012 10:56 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Jaz bi menjal še jutr. Enkrat sem že peljal zaradi ležaj klime, so mi napolnili klimo in isto :( iščem ta pravega mehankarja že 5 mesecev, pa nekak ga ne najdem. Uradnih servisov se jih izogibam, ker raje zamenjajo kot pa da dijagnosticirajo in se problem ponavlja. Predlog, kje v okolici LJ?
Fleks4
Alfist
Alfist
Prispevkov: 338
Pridružen: Ne Dec 19, 2010 1:18 pm

Anton Bizjan s.p https://plus.google.com/116705041781746 ... l=si&hl=sl
Je stručko kar se italijanov tiče :wink:
Axi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: So Okt 11, 2003 1:19 pm

Za klime baje tale obvlada... http://www.avtoklime.si/lindic.html
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

sj lezaj pa res ni tak problem zamenjat
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
Johnbesnil
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 121
Pridružen: Če Maj 10, 2012 10:56 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Je treba na novo klimo polnit potem?
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

odvisno- ce se da lezaj zamenjat brez da bi kompresor odklopil od cevi, potem ne ce pa moras plin ven spustit, potem pa ja

lezaj je cisto posebej del kompresorja kot pa tlacni del kompresorja
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

Malo off, od punce P206 bo potrebno tudi zamenjati ta ležaj. Morda kdo kaj ve (slučajno če je kdo kaj šraufal) se ga tudi da zamenjati? Kakšni so stroški le tega? Ni še neka kriza je pa moteče, pa klime zato tudi ni uporabljala poleti :? . Hvala in se opravičujem, ker ne govorim o Alfi. Spotoma če se že debatira bi rad dobil kakšen info ali dva :) .

Lp
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

Jaze sem peljal stepančiču in mi je nafilal klimo. Rekel je, da je bla prazna.
1 dan je bilo dobro potem pa spet... možno da spušča kot plin morem nazaj pelat...
Uporabniški avatar
Johnbesnil
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 121
Pridružen: Če Maj 10, 2012 10:56 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Sej to je to kar jaz govorim. Vsi se izogibajo troubleshooting. Isto je bilo pri meni, nafilali smo ti klimo...
Uporabniški avatar
Niko
Alfist
Alfist
Prispevkov: 391
Pridružen: Po Okt 16, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Jaz sem za menjavo ležaja na kompresorju klime (tudi na jermenici altenatorja sem ga že pred tem menjal) in menjava balastov, kupljeni v lastni režiji, ksenon luči plačal 120 EUR.
Aja :? , tudi termostat sem menjal. Je začel nihati med 80. in 90. stopinjami, kar me zelo moti. Klasika se ponavlja, saj sem ga namreč moral menjati tudi na 156-ki.
Odgovori
  • Informacija