Klima / Kompresor klime - AR 159 / Brera / Spider

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
159JTDm
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 81
Pridružen: Če Jun 27, 2019 2:51 pm

Moja je spuscala na varnostnem ventilu na kompresorju. In to zato ker so nekoc pred casi eni majstri drkaljal po ventilu. Spuscal je pa notranjih o ringih. Vsi klima majstri so govorili da je treba kompresor menjat, js pa se nisem kr tko predal v strosek. ventil sem vzel ven, zamenal o ringe, jih extra namazal z dihtmaso, sestavu nazaj, nafilal klimo i eto vam ga na... stvar dela ze eno leto bp. Je pa blo tko da je pr mojem ventil mehansko, predhodni majstri pa so ga stelal. ker sam nisem mel ideje o ideji kak nastavt ventil, sm ga najprej zategnu do konca in probal. No ko sem zalaufu klimo je delovala ko kompresor na sportnih avtih. Hladilo ni nic, zvok pa zvizgajoc. No pol sm ventil odtegnu za 2 1/4 obrata in je nehalo zvizgat, hladi pa ko zmesana. Strosek.. se ne 50 centov.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Hvala za ta podatek. Zna marsikomu koristiti.
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
mkavci9
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 233
Pridružen: Ne Sep 03, 2006 7:07 pm
Vozilo: Alfa 159SW 2.0 JTDm
Kraj: primorska

Pozdravljeni,

Mislim da mi na alfi 159 2.0 mjtd, letnik 2010 ruži zunanji ležaj komresorja klime. Ta ki konstantno laufa. A ga je kdo sam menjaval in če ve ali se da menjat tako ,da ne odklapljas cevi od plina.
Na 156 sem ga sam tako zamenjal, tuki pa.ne vem, kolk je prostora in kolko se da spustit kompresor na ceveh.
Pa kje dobim ta lezaj? Številko. A v eperu je to? nimam vec instaliranega. Za 156 sem dobil pr enmu tipu v rakovi jelši v ljubljani. hvala
rock n' roll
doberman666
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 13
Pridružen: Sr Jun 08, 2016 8:19 am
Vozilo: Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm
Kraj: Nova Gorica

mkavci9
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 233
Pridružen: Ne Sep 03, 2006 7:07 pm
Vozilo: Alfa 159SW 2.0 JTDm
Kraj: primorska

Hvala za pomoč.
Sem potem kar strgal nalepko s kompresorja, čez ziher ga ni. :)
Moj kompresor je OE 50510966* — FIAT
Na autodocu je ta ležaj ustrezen, amak ni zaloge https://www.autodoc.co.uk/era/15838931
Ima ena firma v ljubljani ležaj iste mere, ej nima kaj biti, ali pač? https://mm-eshop.si/checkout/cart/configure/id/64663/

doberman666, hvala, sem že pozabil na ta eper link. alfa se tko malo kvari :)
v angliji je ležaj 18+ 9 poštnina, tko da boljš da kupim pri nas.
Če je sploh ta ležaj kriv :) neki časa je bil tiho, zdej spet ruži..

Na 156 jtd mi je isto delalo, in ko sem šel na dopust, round trip po ksandinaviji, mi je na švedskem začel dokončno cvilit.
Dobro da sem uzel 15ključ s sabo, za šponar napet, pa sem v neki avtotrgovini kupil mikrojermen, ki obide klimo. Gor je nisem rabil. :)
rock n' roll
mkavci9
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 233
Pridružen: Ne Sep 03, 2006 7:07 pm
Vozilo: Alfa 159SW 2.0 JTDm
Kraj: primorska

če koga zanima, poročam.
Zamenjal sem zunanji ležaj na kompresorju. Kljub temu da se je jermenica lepo vrtela, je bilo v ležaju slišat neko pokanje. Sklepam, da se je razsulo pol ležaja, ker je dvojno uležajen. Precej sem se namučil, predvsem zaradi enega M8 vijaka, na vrhu kompresorja, ki se je zapekel v uho kompresorja, in s težavo sm ga odvil zaradi nedostopnosti. Sklopko sem vzel dol brez napora, z roko, brez ekstraktorja. Se pravi notranja stran ležaja ni imela stika z ohišjem. Sklepam, da je ležaj občasno zaribal, in ga je osuknilo okrog ohišja, in takrat je zažgalo tudi pas, da je cvilil. Ko sem sestavil, je avto še vedno isto zacvilil, kot prej. Dokler se ni malo segrel. Probal sem nmazat mikro jermen z žajfo, in tega zvoka ni več. mikrojermen je znamke Gates, in je bil zamenjan 10.000 km nazaj, pri velikem servisu.
Ohišje kompresorja kjer pride nabit čežaj sem napikal s točkalom, dal malo Loctita in nabil gor jermenico z novim ležajem. Zaenkrat dela BP.
rock n' roll
AlfaJTDM
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: To Maj 30, 2023 1:54 pm

Pozdravljeni,

Imam eno vprašanje, če bi kdo vedel oziroma pomagal. Namreč, ventilator notranje kabine pri nizkih obratih (črtica, dve...), deluje normalno brez ruženja, ampak, ko vklopiš klimo začne ružit, včasih tudi vedno bolj močno. Pri normalnih višjih obratih ne ruži.
Nekje na forumu sem zasledil,da bi bilo lahko povezano tudi s jermenom. Sprašujem se ali naj menjam ventilator kabine ali le jermen?


*Jermen na avtu , kar močno ruži včasih in bo zdaj enkrat to tudi popravljeno. Ruži, ko je avto mrzel(159jtdm) ruži s presledki na delu mikro jermena pri motorju, ko se segreje ne ruži več.


Se opravičujem, da to sprašujem, ampak ni mi uspelo najdit nikjer na forumu rešitve ali pa sem spregledal :doubt:

Lp



Edit: Premaknjeno v primerno tematiko + združene vse enake oz. podobne/sorodne tematike ...
Odgovori
  • Informacija