katere brisalce?

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

MagiX84
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Po Jul 19, 2010 8:55 am

Hey. Zanima me katere brisalce uporabljate na vaši 159-ki, jaz imam trenutno valeotove ampak po pol leta ne brišejo kot bi morali, mislim pa da mehanizem voznikovega brisalca ni na pravem mestu saj je brisalec visoko na steklu, je to normalno? Ker še nisem imel časa pogledat na kakšno drugo pa me zanima kakšno imate kaj mnenje o tem, lp.
Uporabniški avatar
coolbits
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 22, 2010 9:53 am
Vozilo: Brera 2008 2.4 154kw
Kraj: Sežana

Jaz sem pravkar nabavil tole:

http://www.ebay.co.uk/itm/170610608624

Bom videl kako se obnese.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9783
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

MaStr napisal/-a:Po skoraj treh letih (ja, prav ste prebrali), sem danes nabavil:

Slika

Cena: 37,50€

Stari (kupljeni pri Zegi) so sicer v roku pol leta (le) ob slabši mokroti začeli malce škripati. Tudi danes škripljejo le ob "posebnih priložnostih" in so tudi že tudi malo natrgani, vendar funkcijo vseeno opravljajo z odliko =D>
Maja lani sem nabavil Bosh aero twin in so mi po nekaj mesecih začeli škripati, sam efekt brisanja pa me tudi ni ravno prepričal :doubt:
Letos (zelo kmalu) bom menjal le gumice...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Rain-X ali podoben preparat, pa nimaš kaj skrbet za brisalce, pobrišejo vse tudi če jih že pol manjka :) Ob vožnji nad 90 kmh pa jih sploh ne potrebuješ.
MagiX84
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Po Jul 19, 2010 8:55 am

Sem zdaj jaz tudi te prek ebay-a naročil, da vidimo kakšen maček v žaklju bo prišel po pošti. ;)
Axi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: So Okt 11, 2003 1:19 pm

jaz bi vzel kar original Aerovision ali kaj so že, sem po enem letu še vedno zadovoljen, brišejo kot prvi dan. stali so pa približno 25€.
Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

Se pridružujem Axijevem mnenju. Tudi sam imam nekako najboljše izkušnje z Ricambi Originali Aerovision. Pa še ravno ful dragi niso.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Kupujem "replacement" gumice v Leclercu, za približno 3€ na set...

Brišejo odlično, popolnoma primerljivo, če ne bolje, kot aerovision. Držijo eno sezono. Edino mal si moraš roke umazat ko menjaš gumice. Je cca 15 minut dela.
Priporočam vsakemu, brez pomislekov.
Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

Zanimivo. Vsekakor vredno preizkusit.
blazo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 139
Pridružen: To Avg 26, 2008 10:16 am

Tribes a kej cvilijo tvoje gumice iz leclerka?

Nazadnje kupil champion, za nekaj pod 20€ na set, brišejo za en k. oz. cvilijo in to po 3 mesecih uporabe.
Prej imel navadne bosch -isto sranje...
dom
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 598
Pridružen: Pe Dec 24, 2010 8:58 am

TribesMan napisal/-a:Kupujem "replacement" gumice v Leclercu, za približno 3€ na set...

Brišejo odlično, popolnoma primerljivo, če ne bolje, kot aerovision. Držijo eno sezono. Edino mal si moraš roke umazat ko menjaš gumice. Je cca 15 minut dela.
Priporočam vsakemu, brez pomislekov.
+1

sem imel prej aerovision pa so eno leto zdržale, potem pa samo še mazale...zdaj pa delam isto kot Tribes, le da jih v šparu vzamem ( modra embalaža ) pa delajo brez problema in cviljenja za 2.00 € :mrgreen:
Alfa Romeo - making drivers into mechanics since 1910
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

GTAm napisal/-a:Se pridružujem Axijevem mnenju. Tudi sam imam nekako najboljše izkušnje z Ricambi Originali Aerovision. Pa še ravno ful dragi niso.
+1 :wink: :D
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

blazo napisal/-a:Tribes a kej cvilijo tvoje gumice iz leclerka?

Nazadnje kupil champion, za nekaj pod 20€ na set, brišejo za en k. oz. cvilijo in to po 3 mesecih uporabe.
Prej imel navadne bosch -isto sranje...
Ne popolnoma nič ne cvilijo... res so dobre, vsak ki sem mu jih priporočal, je bil z njimi do sedaj zelo zadovoljen... Imajo jih pa tam v odelku za avto zadeve, in obstajajo dve variante od istega proizvajalca, ene so racing rdeče, druge klasične črne... jaz vamem črne :)
Uporabniški avatar
AR164TB
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 739
Pridružen: Sr Nov 17, 2004 12:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Rakovnik

Ja,brisalci so pa moja nočna mora pri vseh Alfah.Najslabše je bilo pri 164-ki,potem malo bolje pri 166-ki,pri Breri zelo podobno.Zadnja leta sem kupoval samo Aerovision,ampak neslišni so samo kak mesec,nato pa že začnejo ropotati,ne cviliti.
ALFETTA 1.6
GIULIETTA 1,6
164 V6 TB SUPER
166 3.0 SUPER
AR Brera 3.2 JTS Q4
Giulietta 1750 TBI TCT QV
Stelvio 2.0 Turbo 280 AT8 Q4 Super
Urbi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 257
Pridružen: Če Avg 04, 2011 4:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Škofja Loka

Zdravo,

naročil bom Rain-x iz ebay-a. Če bi še kdo rad lahko naročim še kako flaško več... pa prevzame lahko v LJ ali Šk. Loki... Naročil bom danes ali jutri tako da tisti ki misli naj pohiti pa mi pošlje ZS.

lp

http://www.ebay.de/itm/Rain-X-Regenabwe ... 771wt_1297
Odgovori
  • Informacija