Optika - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

ni nobenih predlogov za optiko
No jutri jo naredimo
spredaj stekanje na 0, zadaj pa v gabarite originala potem pa poročam 15.11. ko bom gume dola dal kolk so zgrižene.
Uporabniški avatar
B_U_R_I
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1017
Pridružen: So Jul 13, 2013 12:18 pm
Vozilo: AR 159 SW 2.0 JTDm

Jst sm pelal k Bučanu, ko sem jo znižal. Vse naštimal v nulo, gume mi nič ne pobira po robovih, avto pa se pelje lepo naravnost na ravnini ...
SIMONCELLI
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 176
Pridružen: Sr Jun 17, 2015 10:10 am
Vozilo: alfa 159 2.0jtdm

meni ni dal čisto na nič malenkost mislim da skupaj bom vidu čes čas kaj bo
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Roke zamenjane in optika narejena. Zadaj je bilo ok. Spredaj pa je nastimal na, pojma nimam kaj tiste številke pomenijo. Naj bi bilo tako kot je treba.
Uporabniški avatar
Aless
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2180
Pridružen: To Jan 09, 2007 10:58 am
Vozilo: ....
Kraj: Bizeljsko / Maribor
Kontakt:

ima kdo od tistih ki ste jo spustili in peljali k temu Bučanu pri roki kje izpis z nastavitvami?
Uporabniški avatar
JUG
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: Sr Feb 22, 2012 7:59 pm

Živjo,

Danes pri vulkanizerju zamenjal pnevmatike in ugotovil, da jih je spredaj čisto pobralo na notranjem robu. Skratka nočem spet tako fentat gum, če bi prej vedel v kakšnem stanju so bi jih že prej menjal, pa nisem bil pozoren.

Kolikor sem prebral forum, tudi na AO piše da je potrebno samo stek (TOE) nastavit na 0. Vozim 17 colske gume. Bo veljalo če mehaniku rečem naj ne upošteva tovarniških napotkov in nastavi na 0 česa stopinj, mm?

EDIT: al pa če mu tole pokažem bi znalo zadostovati (vir: http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-159 ... t-1-a.html)
Slika

Aja pa še to, kaj mu lahko rečem naj samo spredaj nastavi, da ne mrda zadaj, ker je zadaj perfektno nastavljeno.

LP Jakob
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

Poznana težava... Meni so svetovali, da mi jo nastavijo v rdeče polje. Kaj točno to sicer pomeni, priznam, ne vem, ampak je bolje. Baje je precej v "banani" alfina optika in če je nastavljena pravilno, oz. tako kot naj bi jo pravilno kazali inštrumenti, je čisto faljena in pobira gume, ponavadi notranji rob. V rdečem polju je pa baje ok. Bomo videli. Fantje so mi sicer rekli, da strankam težko razložijo, da je bolje da jo imajo v rdečem polju, ki pa jo želijo imet tako kot pravi naprava. Sam bolj verjamem izkušnjam iz prakse kot pa teoriji računalnika.
Je pa res, da sem jo vedno delal na zimskih 17col, ki jih praktično ne pobira, medtem ko mi 19colske zdržijo cirka 1 leto (notranji rob pobran, po sredini 1mm, zunanji 2mm). Gre pa spomladi pred 19kami spet na optiko.
ThugBoy
Alfist
Alfist
Prispevkov: 395
Pridružen: So Jul 19, 2008 9:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Morje

kam vozite na optiko na stajerskem?
"Even When They Kill Me, They Can't Never Take A Game From Young G"
Ale159
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 17
Pridružen: Sr Nov 12, 2014 2:49 pm

Ducman pri Šempetru, vedno poštima tako da je OK.
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Zgoraj na izpisku se vidi problem, avto ima stopinjo in pol negative (desno še več) zato požira notranji rob toliko bolj ker je spredaj vsa teža. Stek na 0 to deloma odpravi, za boljšo rešitev pa bi bilo fino spravit nagib na max stopinjo. Se dobijo nastavljive puše za zgornje roke.

Je pa res da drži pa v ovinku bolj če je tako, sam prtisnt jo je treba kdaj ta bo še zunanji rob pobiralo :mrgreen:
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
JUG
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: Sr Feb 22, 2012 7:59 pm

Avto porihtan, no naj bi bil. Rekl so mi da je blo razštelano kr ornh. Reku mi je še da naj sproti pogledam če kaj žre gume, pa pridem da se še popravi.

Hvala za nasvete!
Uporabniški avatar
Aless
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2180
Pridružen: To Jan 09, 2007 10:58 am
Vozilo: ....
Kraj: Bizeljsko / Maribor
Kontakt:

maš mogoče izpis kak ti je nastavil?
Da vidim proti mojem...jaz mam zdaj pozimi na 17"
Uporabniški avatar
JUG
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: Sr Feb 22, 2012 7:59 pm

Slika
SIMONCELLI
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 176
Pridružen: Sr Jun 17, 2015 10:10 am
Vozilo: alfa 159 2.0jtdm

je imel gdo tak problem. zadnič sem se umikal in zadel s prvim desnim kolesom v pločnik tako da je feltno mal povilo sedaj pa kolo stoji zgoraj noter se pravi previs zamenjal sem zgornjo vilico pa premnik vendar razlike ni nobene
virtuoso
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: So Feb 16, 2013 5:41 pm

A je tale optika vredu nastavljena?
Ker se mi zdi (avto imam manj kot leto) da mi sprednje gume pobira po notranji strani?
Slika
Odgovori
  • Informacija