Navigacija Connect NAV+: nadgradnja/update - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

scorpionx napisal/-a:Pozdrav,

ve kdo katere so zadnje mape za Blue &Me Nav. Jaz sem zraven dobil Navteq 2013 SD Card. lp,
Zadnje naj bi bilo tole: http://www.ebay.com/itm/201138289681?_t ... EBIDX%3AIT" onclick="window.open(this.href);return false; (to je za Radio Nav, če si to mislil?)

Se mi zdi pa cena malce pretirana :roll:
Uporabniški avatar
magfire
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 82
Pridružen: Če Avg 14, 2014 7:58 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo 166 3.0 V6
Kraj: Ljubljana

Če ima kdo mape za Connect Nav+ pred nadgradnjo naj me prosim kontaktira na ZS :)
Hvala.
Uporabniški avatar
scorpionx
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 614
Pridružen: Pe Sep 21, 2007 3:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: obala

alex146 napisal/-a:
scorpionx napisal/-a:Pozdrav,

ve kdo katere so zadnje mape za Blue &Me Nav. Jaz sem zraven dobil Navteq 2013 SD Card. lp,
Zadnje naj bi bilo tole: http://www.ebay.com/itm/201138289681?_t ... EBIDX%3AIT" onclick="window.open(this.href);return false; (to je za Radio Nav, če si to mislil?)

Se mi zdi pa cena malce pretirana :roll:
Hvala za info, ampak cena je res pretirana. Ce ima kdo "cenejso" varianto naj javi :D
shmeker
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: Če Jun 09, 2011 4:26 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Prosil bi če ima kdo kakšne direktne linke do kart če mi jih lahko pošlje pod zasebno, imam pa software še neposodobljen se pravi vse original tovarniško :)
Hvala vnaprej.
Uporabniški avatar
magfire
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 82
Pridružen: Če Avg 14, 2014 7:58 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo 166 3.0 V6
Kraj: Ljubljana

shmeker napisal/-a:Prosil bi če ima kdo kakšne direktne linke do kart če mi jih lahko pošlje pod zasebno, imam pa software še neposodobljen se pravi vse original tovarniško :)
Hvala vnaprej.
Tudi jaz bi rabil tole :)
Uporabniški avatar
cmrlj
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 53
Pridružen: Če Nov 21, 2013 10:14 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Direktnih linkov nimam, lahko pa povem, da so za starejše avte s connect nav+ (kot je naslov te teme) primerne karte RT3. Še za to bo morda treba narediti firmware upgrade. Karte RT4 in RT5 niso primerne.

S to informacijo lahko pobrskata po internetu, če se kje dobi ali če kdo prodaja rabljene. Na bolhi sem videl pred kratkim, da nekdo prodaja originalne cd-je RT3, ampak zdaj oglasa ni več. Je pa en drug:
http://www.bolha.com/avdio-in-video/nav ... 669&kw=rt3" onclick="window.open(this.href);return false;

Iste karte uporabljajo tudi nekateri sistemi v avtih peugeot in citroen. Važno je, da so karte RT3. Iščeta lahko tudi s pojmi navteq in connect nav+.

Lahko pogledata še na uradni strani navteq, kjer pa vsaj jaz ne najdem nobenih informacij. Promovirajo novejše produkte, za support produktom, za katere ne kasirajo več, se jim je**.

Upam, da vama kaj koristi. LP
Uporabniški avatar
coolbits
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 22, 2010 9:53 am
Vozilo: Brera 2008 2.4 154kw
Kraj: Sežana

Pobrskajte mal po gpsunderground.com mogoce se najde kaj ;)
Uporabniški avatar
magfire
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 82
Pridružen: Če Avg 14, 2014 7:58 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo 166 3.0 V6
Kraj: Ljubljana

coolbits napisal/-a:Pobrskajte mal po gpsunderground.com mogoce se najde kaj ;)
Sem že brskal, pa en del kart našel, je pa problem, ker so uploadane na različne strani, ki imajo zadnje čase probleme v smislu njihovega zapiranja itd. in se pogosto zgodi da kakšen del manjka...
0b5353n
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: To Dec 22, 2015 6:26 am

http://www.bolha.com/avdio-in-video/nav ... navigacija" onclick="window.open(this.href);return false;

Evo :D
Uporabniški avatar
budwaiser
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 58
Pridružen: To Jun 21, 2016 12:09 pm
Vozilo: Alfa 159 / 2.0 jtdm / 136 KM

Pozdravljeni :)
Sem novopečeni lastnik alfe 159 :D . Ali je omenjeni SW primeren tudi za nav enoto na linku?
V enoti imam SD kartico z navteq 2012, vendar mi ne najde nobenih satelitov, predvidevam da gre za težavo na GPS anteni, vendar mogoče ima kdo še kakšen drug nasvet. Vnaprej hvala za odgovore in pomoč.

http://ipocars.com/imgs/a/a/g/u/j/alfa_ ... 13_lgw.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
sejmon
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 53
Pridružen: Če Maj 26, 2016 8:45 pm
Kraj: Pomurje

kake novosti mogoče za blue&me 1. generacije...posodobitev kart mislim, ker je 100€ za karte preveč..
Uporabniški avatar
kukec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1163
Pridružen: To Sep 30, 2008 7:23 pm
Kraj: Slov. Bistrica

eno vprašanje.
Ko sem imel preko BT povezan telefon, in ko sem zapustil avto, mi je na telefon vrglo obvestilo o lokaciji avta. Je to kaka nastavitev telefona ali avta? je pa iphone in mi je do zdaj samo enkrat to nardilo. Pa še enkrat, da mi najde pot do doma ali nekaj podobnega.
Slika
alfanaz
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 42
Pridružen: Po Jun 03, 2013 10:42 pm

Ima kdo navodila za firmware upgrade za ta tip navigacije:
http://ipocars.com/imgs/a/a/g/o/v/alfa_ ... 12_lgw.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Zanima me tudi verzija te navigacije oz sistema avtoradia, je to G1, G2, podobne oznake sem namreč zasledil po forumih vendar ne najdem nobenih navodil za tovrstno navigacijo.
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

ni nobenega updejta za to navi.
karte pa tud delajo samo original ker morš naredit spletno registracijo. ki je povezana z serisko kodo avtoradija.
alfanaz
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 42
Pridružen: Po Jun 03, 2013 10:42 pm

Pridobil sem karte 2016 RT3 za celotno evropo na 11ih cd-jih, torej mi za to navigacijo sploh ne koristijo?

Torej edina opcija je nakup novih kart, katerih cena je okoli 170€ :x :roll:
Odgovori
  • Informacija