Povečanje moči/ Chip tuning: JTDm - AR 159/ Brera/ Spider

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
smukc
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1376
Pridružen: Ne Avg 19, 2012 5:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Krško

prašaj tribesa za ceno pa se ti bo močno kolcalo :mrgreen:
- Ex 2005 156 GIUGIARO 2.4JTDm
- Ex 2008 159 SW Ti
- 1989 75 V6 3.0
- Ex 1971 GT Veloce 1750
- Ex 1978 giulietta 1300
Uporabniški avatar
B_U_R_I
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1017
Pridružen: So Jul 13, 2013 12:18 pm
Vozilo: AR 159 SW 2.0 JTDm

Na tem forumu je pa res takoj treba vsakega "napadat". Hvala bogu, da je še nekdo drug, ki take stvari počne, da je vsaj konkurenca na trgu.

Jaz bom, ko/če bom, ta poseg verjetno zaupal Tribesu. Kot je tomasso že povedal, za Tribesa sploh slišal še ni, ko je ta poseg delal. Vse komentarje in nasvete je vzel v vednost. Več pa že ne moreš.

Res se v vsaki temi nekdo na nekoga drugega spravlja.

Tomasso, upam, da ti bo alfa dobro služila. Če ne prej, čakam na kakšno poročilo junija, ko boš moral na tehničnega. Mene tudi zelo drži, da bi dal odstranit DPF, vendar si ne upam nakopat komplikacij na tehničnem, dokler nisem prepričan, da gre skozi.

Dobrodošel med lastniki 159, pa upam, da jo boš tudi s kakšno slikco predstavil.
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

coolbits napisal/-a:S čipanjem ala Senica&co, kot je tribes pokazal slikco... ti tudi BC poraba precej laže
To drži, pri moji prejšnji 159 1,9 JTDM je bil BC po čipanju pri Senici precej bolj optimističen.

Sedanjo (2,0 JTDM) pa bom verjetno tudi sam v kratkem zaupal kolegu s foruma.
Uporabniški avatar
Brlja
Alfist
Alfist
Prispevkov: 258
Pridružen: Ne Mar 10, 2013 8:49 pm
Vozilo: 159 SW 2.0 JTDm
Kraj: Koper

Lahko bi naredili group 2.0 jtdm tuning :D
Senza cuore saremmo solo macchine
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

No ja, tudi mene zanima kaj bo s tehničnim v kombinaciji z Euro5 brez DPFja... še nisem imel možnosti probat v Sloveniji. Sem pa že naredil eno odstranitev, samo za enega Slovaka, in tam je rekel da se ne boji zaradi tehničnega...

tomasso, kako pa si odstranil DPF? Si kupil nadomestno cev "downpipe" ali ste spraznili lonec v katerem je DPF?
Uporabniški avatar
Alfa33
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3324
Pridružen: Če Sep 25, 2003 12:30 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Kraj: Ljubljana-Vič
Kontakt:

Uf spet me zanima chipanje :oops: :mrgreen:
Slika
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Si odpravil "problem"? :D
Uporabniški avatar
Alfa33
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3324
Pridružen: Če Sep 25, 2003 12:30 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Kraj: Ljubljana-Vič
Kontakt:

Je*eni naftni filter...
Slika
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Resno? Svašta... si nebi mislil da lahko naredi tako sranje...
Kaj je bil že tako star ali kakšna fake roba?
Uporabniški avatar
Alfa33
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3324
Pridružen: Če Sep 25, 2003 12:30 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Kraj: Ljubljana-Vič
Kontakt:

...še original... :roll:
Slika
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

A pol je bila "ljubiteljsko vzdrževana" :D :lol:

No ja važno da je problem rešen :)
tomasso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 11:01 pm

B_U_R_I napisal/-a:Na tem forumu je pa res takoj treba vsakega "napadat". Hvala bogu, da je še nekdo drug, ki take stvari počne, da je vsaj konkurenca na trgu.

Jaz bom, ko/če bom, ta poseg verjetno zaupal Tribesu. Kot je tomasso že povedal, za Tribesa sploh slišal še ni, ko je ta poseg delal. Vse komentarje in nasvete je vzel v vednost. Več pa že ne moreš.

Res se v vsaki temi nekdo na nekoga drugega spravlja.

Tomasso, upam, da ti bo alfa dobro služila. Če ne prej, čakam na kakšno poročilo junija, ko boš moral na tehničnega. Mene tudi zelo drži, da bi dal odstranit DPF, vendar si ne upam nakopat komplikacij na tehničnem, dokler nisem prepričan, da gre skozi.

Dobrodošel med lastniki 159, pa upam, da jo boš tudi s kakšno slikco predstavil.
Hvala Buri.
Jurvesen
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 14
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 2:35 pm

Pozdravljeni,

Sem nov na forumu. Tudi sam vozim 2.0 mjtd sport je čipana z dobro odzivnostjo pri nizkih vrtljajih, vendar se sam tudi nagibam k odstranitvi dpf-ja, ker so ti procesi regeneracije res moteča zadeva in pri meni še posebno slišna, ker imam odstranjen ovoj okoli izpušnega lonca...ta je razpadel, zaradi kondenza. Dobra stran je pa res, da takoj vem, kdaj prične regen., da ne ugasnem predčasno. Je še kdo drug razen tomassota, ke je odstranil dpf in remap pri 2.0?? Res me zanima v praksi, razlika v odzivnosti..

lp
Jurvesen
Uporabniški avatar
B_U_R_I
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1017
Pridružen: So Jul 13, 2013 12:18 pm
Vozilo: AR 159 SW 2.0 JTDm

Jaz mislim, da te drugega nima kaj skrbeti pri odstranitvi, razen tehnični. Motor je že EURO5 in so malce strožje zahteve, ne vem pa koliko se pozna, če se DPF odstrani.

Tudi sam razmišljam o odstranitvi, preiskal sem pol interneta pa razen v UK nisem še našel, da bi odstranjevali na 2.0 JTDm. Tam gre tudi skozi MOT test (ekvivalent našemu tehničnemu pregledu), samo ne vem kako tam preverjajo in kako pri nas.

Kar se tiče odzivnosti pa verjetno tako hude razlike ne boš opazil, glede na to, da imaš že čipirano. Večja razlika bi bila, če bi šel iz stock. Torej, da bi odstranil DPF in hkrati povečal moč.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Jah najbolje da zberemo par eurov in tomassota pošljemo na meritev plinov, pa bomo videli.

Jurvesen, če boš odstranil DPF moraš vedeti da bo avto potem glasnejši tudi med normalno vožnjo, saj je DPF precej dober dušilec zvoka.
Že na tastarih se kr pozna razlika če daš cev namesto DPFja, pa tam še vseeno ostane prvi katalizator, pri 2.0 pa odstraniš vse in ti ostane samo še zadnji lonec.
Odgovori
  • Informacija