Estetski AliExpress/eBay dodatki - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
AR Junior
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 179
Pridružen: Pe Jan 01, 2010 9:26 am
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDM
Kraj: Ljubljana

Danes sem Alfi privoščil en kozmetični dodatek in sicer alu dodatek za na števec. Po mojem mnenju zelo dobro paše v armaturo sej se zlije z barvo aluminija v noranjosti armaturne plošče. Ploščica ni v neki krom ampak v alu mat barvi. Če koga zanima to dela en Poljak(dela še 1001 dodatke za vse ostale avtomobile) in stane 20€ + 3€ poštnine.

http://www.ebay.it/itm/MASCHERINA-PLACC ... 20d05d70a6
Slika
Slika
Slika
ALFA ena in edina!!!!
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

Prva liga ded =D> a to si zalimal gor al kako si pričvrstil?

l.p.
Uporabniški avatar
AR Junior
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 179
Pridružen: Pe Jan 01, 2010 9:26 am
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDM
Kraj: Ljubljana

LaŠko-TeaM napisal/-a:Prva liga ded =D> a to si zalimal gor al kako si pričvrstil?

l.p.
Na tej ploščici so zadaj že lepilni trakovi, tako da jih samo odlimaš in pritrdiš na armaturko. Paše, ko ata na mamo :lol:
ALFA ena in edina!!!!
Jonny
Alfist
Alfist
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne Mar 25, 2007 10:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Bled

Tole tut jest gledam da bi kupu pa še ploščico za okoli ključavnice http://www.ebay.de/itm/PLATTE-ALFA-ROME ... 071wt_1271
Uporabniški avatar
AR Junior
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 179
Pridružen: Pe Jan 01, 2010 9:26 am
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDM
Kraj: Ljubljana

Jonny napisal/-a:Tole tut jest gledam da bi kupu pa še ploščico za okoli ključavnice http://www.ebay.de/itm/PLATTE-ALFA-ROME ... 071wt_1271
Če imaš konzolo v črno brušenem aluminiju pride ta ploščica veliko bolj do izraza kot pa pri srebrnem.
ALFA ena in edina!!!!
Uporabniški avatar
AR Junior
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 179
Pridružen: Pe Jan 01, 2010 9:26 am
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDM
Kraj: Ljubljana

Malo sem osvežil notranjost z aluminijastimi dodatki. Povod za to je bila obrabljena in popraskana plastika na ročajih vrat, Najhujše pa je to da je ta bež barvana plastika postala lepljiva. Ne vem s kako barvo so to uporabljali, da z leti spremni svojo strukturo. Za rešitev problema sem imel na voljo tri možnosti. Prvič da kupim nove, drugič, da jih sam prebarvam ali pa da kupim aluminijaste dodatke. Odločil se se za slednje.

Dobil sem brušene aluminijaste ploščice za vsa štiri vrata, ki se enostavno nalimajo. Paše ko ata na mamo. Če koga znima lahko več informacij dobi tukaj.
https://www.ebay.com/itm/401113588527

Sprednja voznikova vrata brez ploščice
Slika

Sprednja voznikova vrata z aluminijasto ploščico
Slika

Sprednja sovoznikova vrata brez ploščice
Slika

Sprednja sovoznikova vrata z aluminijasto ploščico
Slika

Pri istem prodajalcu mi je padel v oči še alu dodatek za vtič ključa na armaturki. Pa sem vzel še to. Se mi zdi, da kr lepo izpade :)
Povezava do izdelka https://www.ebay.com/itm/142555341069" onclick="window.open(this.href);return false;

Tako pa nekako izgleda v moji Alfi
Slika

Slika
ALFA ena in edina!!!!
Uporabniški avatar
AR Junior
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 179
Pridružen: Pe Jan 01, 2010 9:26 am
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDM
Kraj: Ljubljana

Na ebay-u sem opazil, da se prodaja mreža za sprednjo masko. Po slikah sodeč se mi je to zdelo zelo estetsko, zato sem rekel , da bom moji Alfi privoščil še ta lepotni dodatek.

Ker ase mi ni zdelo drago(dobrih 20€) sem naročil sem preko te povezave:
https://www.ebay.com/itm/Mesh-Parts-Fro ... xyyghQ9BAr

Tri dni po naročilu je bil iz Nemčije že dostavljen izdelek. Prodajalec me je presenetil s paketom kjer sem v lični kartonski embalaži dobil v nulo izrezane mrežice, jasna navodila za vgradnjo v angleščini in material za pritrditev.

Slika

Po navodilih gre za tako imenovano "plug&play" varianto.

Slika

Ker sem v preteklosti, ko sem odpiral haubo po nesreči odlomil dve vertikalni plastični palčki sem moral to, preden sem začel, nekako rekonstrurati iz plastičnega obešalnika za oblačila :)

Tako je izgledalo pred montažo.
Slika

Montaža je zelo preprosta. Mrežice se pritrdi na plastične nosilce z drobnim laksom, ki je priložen. Vse kar moraš imeti je nož in kombinirke. Vzame pa kakih 20 minut dela.
Slika


Sprva sem bil skeptičen kako bo ta improvizacija z laksom izgledala ampak na koncu je izpadlo zelo vredu. Ker je laks tako tanek in prozoren se ga praktično ne vidi, ne od blizu in ne od daleč.

To je pa končni izdelek.

Slika

S to nadgradnjo sprednjega dela maske sem zelo zadovoljen.

Slika

Obstaja oz prodaja pa se še mreža za spodnji del, samo me ta izgled ni najbolj prepričal.
Slika
Zadnjič spremenil AR Junior, dne So Okt 22, 2022 11:18 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
ALFA ena in edina!!!!
Uporabniški avatar
paneech
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 31
Pridružen: Po Nov 18, 2019 1:26 pm
Vozilo: Alfa 159 SW, 2.4 JTDm, Q4
Kraj: Ljubljana

o waw hudo!
kako bi pa to izpadlo na srebrni? če bi posprejal mrežico na črno hmmmm :-k
mogoče pa probam :mrgreen:
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

paneech napisal/-a:o waw hudo!
kako bi pa to izpadlo na srebrni? če bi posprejal mrežico na črno hmmmm :-k
mogoče pa probam :mrgreen:
Resno? To ti je hudo. Alfe 159 nikoli ne spreminjaj, ker je perfekten dizajn. Razen znack pri svojem nisem nic spreminjal niti ne nameravam.
Uporabniški avatar
paneech
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 31
Pridružen: Po Nov 18, 2019 1:26 pm
Vozilo: Alfa 159 SW, 2.4 JTDm, Q4
Kraj: Ljubljana

b_bay napisal/-a:Resno? To ti je hudo. Alfe 159 nikoli ne spreminjaj, ker je perfekten dizajn. Razen znack pri svojem nisem nic spreminjal niti ne nameravam.
ma veš kako je, z leti se stroši ne... moj scudetto je že malo bogi, zadaj se vidi srebrno, ker je mel avto, predno je bil v moji lasti, barvan sprednji odbijač. pa še to so slabo naredili ker se spet lušči.
in razmišljam, če lahko za 20€ skrijem to malo, why not. nekako se ne navdušujem nad idejo da bi vlekel vse skup dol / vozil k ličarju / menjal cel scudetto. skrbim za motor, tale šminka okoli pa, eh, je le 10 let star avto katerega ne nameravam prodati 8)

se pa strijam da je to eden najlepših dizajnov, zato jo tudi imam :)

sem se odločil da probam. itak je snemljiva zadeva. če ne izpade ok ni nič zgubljeno
Uporabniški avatar
paneech
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 31
Pridružen: Po Nov 18, 2019 1:26 pm
Vozilo: Alfa 159 SW, 2.4 JTDm, Q4
Kraj: Ljubljana

sem dobil. tip res hitro pošlje... kot na slikah gor.
malo se zezaš s tem drobnim laksom če imaš velike prste, ampak gre. se da če se hoče

before:
Slika

after:
Slika

pač ni drastično, enkrat bom itak moral zrihtat tale odbijač kot se spodobi. ampak mislim da ji paše 8)
poceni hitra rešitev DIY
Uporabniški avatar
AR Junior
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 179
Pridružen: Pe Jan 01, 2010 9:26 am
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDM
Kraj: Ljubljana

Prej je pa res sekala barva iz prednje maske. Ker "mojster" od ličarja je lahko to prebarval #-o , glede na to da je ta plastika za masko v nebarvani črni plastiki.

Mislim da je ta preobrazba super izpadla in v veliki meri zakriva ta fail z barvo =D> Ko zrihtaš še odbijač bo pa za pet :ylsuper:
Zadnjič spremenil AR Junior, dne Po Sep 07, 2020 12:26 am, skupaj popravljeno 1 krat.
ALFA ena in edina!!!!
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Ne boš verjel koliko ličarjev fali ta detajl.
Uporabniški avatar
AR Junior
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 179
Pridružen: Pe Jan 01, 2010 9:26 am
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDM
Kraj: Ljubljana

Zato je dobro imeti črn avto, če slučajno naletiš na takega "mojstra" :D
ALFA ena in edina!!!!
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Kupiš črno folijo, prelimaš notri trikotnik in je stvar rešena
Odgovori
  • Informacija