Sesalni kolektor - AR 159, 2.0 JTDm

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
fixy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 574
Pridružen: So Maj 29, 2010 2:47 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 SW 1750 TBi
Kraj: Brežice

pozdravljeni. Pri 1.9 in 2.4 motorju sem seznanjen z težavami sesalnega kolektorja zato sem kupil 2.0 jtdm. no, danes ob pregledu avta, se pogovarjavs z kolegom mehanikom, ki dela na uradnem opel servisu, kjer so notri tudi 2.0 jtd motorju vgrajeni da se je že nekajkrat zgodilo da so se na sesalnem kolektorju loputice razrahljale in odpadle, kar je povzročilo uničenje motorja. Ali ve kdo za kak primer da se to na alfi zgodilo?
1998 156 2.5 V6
2006 159 3.2 JTS V6 Q4
2007 159 1.9 JTDm
2010 159 SW 1750 TBi
2011 159 SW 2.0 JTDm
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Na moji z noubadinouz km in konkretno zluftanimi plastikami v aluminiju sem polomil torx preden sem jih odvil...
Če bi vedel da so v takem stanju bi jih samo od zunaj fiksiral da ne bi puščalo, a kaj, ko je kolektor že dol, ko to ugotoviš, pa pač dokončaš začeto in jih pobereš ven ter zabiješ čepe.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Ne poznam še primera da bi kaj razpadlo pri 2.0... Je mal drugače narejeno kot pri tastarih.

Se pa da zadevo izklopit. Če si v skrbeh...
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

O pa je JTDm, ki nima težav z loputami v 159!
Uporabniški avatar
ramo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 313
Pridružen: Sr Maj 04, 2005 3:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Seveda je... 1.9 jtdm 8V :mrgreen:
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Čedalje več je tud takih 16V in 20V motorjev, ki nimajo več problemov z loputkami :D
mkavci9
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 233
Pridružen: Ne Sep 03, 2006 7:07 pm
Vozilo: Alfa 159SW 2.0 JTDm
Kraj: primorska

Ker sem bulletproof 156 l.99 zamenjal z 159 2.0 170 konjev, zbiram čim več informacij glede preventive in še več kurative:)

Tukaj je tema glede sesalnega kolektorja pa teh loputic. Kot razmerem iz odgovorov, se lahko nekaj preventivno naredi glede teh loputic?
Mi lahko prosim poveste kaj je priporočljivo? Blokirat, odstranit, elektronsko sklopit..?

Hvala lepa...

lp
rock n' roll
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

Iskal sem podobno temo, ce jo MaStr najde, naj potem moje vprasanje tam postavi.

Skratka ugotovljeno je bilo, da pri dihtungah na sesalnem kolektorju pusca malo olje - https://www.teile-direkt.at/reinz-7439935.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Torej te dihtunge moram menjat. Ko bo ze sel sesalni dol in se ga bo tudi scistilo, me zanima kaj lahko ob tej prilozonosti se zamenjam, obnovim? Se kaksne dihtunge, gumice, sraufe, cevi? Zdej vse po vrsti najbrz ne bom sel menjat, ampak recimo tisti, ki ste ga ze jamali dol, kaj bi bilo priporocljivo.

Ta podvig se bo dogajal skupaj ob glavnem servisu, ker se mi ne da 2x avto puscat pri mehaniku, pa za to bosta potrebna 2 slaba dneva.



Edit: Premaknjeno ... :wink:
mateo87
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 32
Pridružen: Pe Okt 26, 2018 1:08 pm
Vozilo: 159 2.0jtdm 2011

Na tujih forumih sem našel, da celo plastika ob tesnilu lahki poči in potem pušča in takrat novo tesnilo ne pomaga. Poleg tega puščajo tudi tesnila od loputk, swirl flapsov. So pa kovinske loputke. Dobiš na ebay tudi kit za odstranitev loput. Tudi nov kolektor iz UK se dobi za 200eur. Dizl pumpa tud ponavad pušča malo, se splača tesnila menjat, ker jo je treba dol vzet. Starter zaganjač gre dol, se splača odpret, spucat in menjat krtačke, pol vrti 5x hitreje. Tesnilo crank senzorja spusti tud, je pod starterjem. Egr sestav se more umaknit, tam je zadaj majhna cevka, kjer tud tesnilo spusti, cevka pa tud skor razpade, par eur na ebay.uk cevja s tesnilom. Tudi kovinska cevka na drugi strani ima enako tesnilo, ki spušča. Če še nisi menju egr hladilnika, še to. Mislim, da bo dost.
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

To je zdej kar en kup delov. Obstajajo kaksne kode teh delov, da vem kaj kupiti?
Odgovori
  • Informacija