Vklapljanje vseh smerokazov ob zaviranju

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
AR159Ti
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: Po Sep 07, 2015 5:47 pm

Pozdravljeni.
Pred priblizno enim tednom sem med voznjo opazil da se mi ob rahlem zaviranju vklopijo vsi smerokazi,tako kot se to zgodi ko polno pohodis zavoro... Smerokazi blinknejo samo enkrat nato se ugasnejo.. Vendar se to ne pojavlja stalno in samo ob rahlem zaviranju( komaj malo das nogo na pedal za zavoro). Sem poskusal ce bi se dogajalo ce naletis na kaksno luknjo ali kaj podobnega oz ob zavijanu ampak nekako ni nekega dolocenega vzorca... Ce je kdo imel podobno tezavo oz kaj ve o tem dogajanju oz kje bi lahko ticala tezava mi prosim naj svetuje... Hvala za nasvete in odgovore..
SIMONCELLI
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 176
Pridružen: Sr Jun 17, 2015 10:10 am
Vozilo: alfa 159 2.0jtdm

mogoče stikalo kaj zeza na pedalu
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

To bo kaksna slaba masa na zadnjih luceh ali kaj podobnega..
AR159Ti
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: Po Sep 07, 2015 5:47 pm

colibry napisal/-a:To bo kaksna slaba masa na zadnjih luceh ali kaj podobnega..

Nevem kaj bi blo sicer avto naslednji teden peljem na servis zaradi druge stvari se ki ni povezana ampak zdi se mi cudno to da se mi vecinokrat narsi ko je hladno vreme oz spolzko.... Hvala za nasvete zaenkrat ce nebo drugace sporocim naslesnji teden kaj so nasli oz kaj so predlagali.... Sicer mase bom sam preveril ampak se dobesedno vsi smerokazi prizgejo,podobno kot tisto ko napolno zaviras.... Tako da nevem kako bi lahko zadnja masa imela vpliv na to.... Pac nocem pamerovat samo svoje mnenje izrazam. Bom pa definitivno preveril.
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Ob hladnih dnevih je vlaga ( %RH ) zelo visoka. Ze malo slabsi kontakti oz malo bol izpostavleni konektorji v sami luci znajo takoj hecat. Prvo bi jaz demontiral luci zadaj in spucal kontakte in jih nasprical z kontakt sprejem. Pravtako bi pogledal konektor na samem pedalu za bremzo in ponovil postopek iz zadnjih luci. Ce nebi bilo nic bolje odpeljes avtoelektricarju da zadevo pregleda. :)
AR159Ti
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: Po Sep 07, 2015 5:47 pm

Tnx za nasvete...nikol se nism poglablu v avtoelektriko tak da ja ;) heheh... Hvala za obrazlozitev...bom zdle cez vikend probu to nardit pa bomo vidli ob prvem dezevju oz slabem vremenu ce se bo se pojavljalo...
mkavci9
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 233
Pridružen: Ne Sep 03, 2006 7:07 pm
Vozilo: Alfa 159SW 2.0 JTDm
Kraj: primorska

meni so blionkali vsi 4 žmigavci,, ko mi je mojster v GSV garanciji menjal neoriginalen sprednji kolesni ležaj.
Je tako šalabajzersko in brzinsko zamenjal, da je na senzorju ostalo ful masti iz prejšnjega ležaja. Ta sezor "bere"po magnetu, ki je integriran na ležaju. Ob zaviranju so mi blinkali žmigavci , še ne simptom p aje bil sklapljanje tempomata,, brez nič tikat, pa palčka števca brzine je čudno skakala. Ko sm doma prklopil na rač. mi je javilo neki s senzorjem zavor. Sem sam razstavil, spucal in setavil,, pa je blo spet kul.
Takrat sem se spet zaklel, da mi avta ne bo noben več šraufal. Pač takrat sem peljal ker je blo zastonj zaradi garancije.
rock n' roll
ostrodam
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: Ne Dec 06, 2015 1:47 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 SW 20 jtdm šport plus
Kraj: Trbovlje

To se zgodi pri zaviranju v sili ( polno pohodiš zavoro) narejeno tovarniško AR 159 0 JTDM SORT PLUS
ThugBoy
Alfist
Alfist
Prispevkov: 395
Pridružen: So Jul 19, 2008 9:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Morje

eh daj, res??
4leta staro temo si izbrskal, naspol prebral, ter to odgovoril? =D>
"Even When They Kill Me, They Can't Never Take A Game From Young G"
Odgovori
  • Informacija