Neenakomerno pospeševanje - AR 159, 2.4 JTDm

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
bezo
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 14
Pridružen: Ne Jan 29, 2012 6:47 pm

Pozdravljeni,
zanima me, če ima kdo idejo kaj bi lahko bilo krivo za moj problem.
Pri pospeševanju (speljevanju), po menjavi prestave pritisnem plin (od 1/4 do 1/2 hoda) in držim nespremenjeno, do neke točke avto pospešuje (bolj leno kot bi moral), na neki točki cukne in začne odločneje pospeševat v istem trenutku pa tudi pritisk turbine močno pade in se potem začne počasi dvigovat. Če pohodim plin do konca cukanja med pospeševanjem ni opaziti in je zvezno. Ni EGR, ker je bil zamenjan in ni bilo nobene spremembe.
Lp!
qwerta
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 52
Pridružen: Pe Okt 29, 2010 9:44 am

Zdravo,

Jaz sem imel identične težave na 1.9 motorju.
Kriva pa je bila loputica na turbini, ki se je zatikala.Ko sem očistil lopute, vodila in vse tam okoli, se mi to ne dogaja več.

Lp
Uporabniški avatar
coolbits
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 22, 2010 9:53 am
Vozilo: Brera 2008 2.4 154kw
Kraj: Sežana

Mape za krmiljenje turbine so za popravit v tem območju in/ali preklop open/closed loop delovanja turbine.
To je najbolj opazno ko se odstrani EGR.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Kot berem, je EGR še prisoten in je bil zamenjan z novim.

Težave so verjetno povezane z overboost ventilom (lahko mu rečeš tudi vakumski ventil ali N75 ventil...), ali pa se je v sami turbini nabrala obloga iz saj ki otežuje premikanje VNT mehanizma.
Uporabniški avatar
coolbits
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 22, 2010 9:53 am
Vozilo: Brera 2008 2.4 154kw
Kraj: Sežana

No ne vem, lahko se EGR vsak dan menja in če je izklopljen v računalniku bo vedno enako.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Predvidevam da so ljudje dovolj pametni, da ne menjajo EGRa, če je le ta izklopljen...
ziga22
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 754
Pridružen: Če Nov 13, 2008 6:26 pm
Vozilo: 2006 Alfa 159

Jaz sem imel identično težavo, izkazalo se je da je bila cev od turbine že malo načeta in je zrak uhajal ven. HEC napako mi je pokazalo šele par dni po tem, ko smo že odkrili težavo in čakali na cev.
Zadnjič spremenil ziga22, dne Po Jun 11, 2018 1:47 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
bezo
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 14
Pridružen: Ne Jan 29, 2012 6:47 pm

TribesMan napisal/-a:Kot berem, je EGR še prisoten in je bil zamenjan z novim.

Težave so verjetno povezane z overboost ventilom (lahko mu rečeš tudi vakumski ventil ali N75 ventil...), ali pa se je v sami turbini nabrala obloga iz saj ki otežuje premikanje VNT mehanizma.
Ja EGR je še prisoten in je bil zamenjan, je pa ga TribesMan v računalniku delno "onemogočil" ko je delal remap pred leti.
Hvala vsem za odgovore!
Odgovori
  • Informacija