Potresavanje pri nižjih obratih+zakasnitev pedala za gas

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
mercury1946
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 82
Pridružen: To Jun 17, 2014 6:09 am
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 16v

pozdravljeni. lastim si alfo 159 1.9 jtdm 16v 2008 od junija tega leta. sem imel nekaj tezav z izgubo moci, ampak ce se ne motim je to odpravljeno. zdaj imam pa se par vprasanj glede malo cudnega obnasanja avtomobila in bi prosil vaso pomoc oz. nasvete.
avto v prvi in drugi brzini pri manjsih obratih (1000-1300 obratov, voznja v koloni) trese, recimo kot ce bi bili slabi nosilci motorja. vztrajnik naj ne bi bil, obstaja moznost da je to kaksen senzor krivec? v ostalih brzinah in pri ostalih obratih nimam nobene tezave z potresavanjem

po malo daljsih voznjah, se posebaj po voznjah na avtocesti in ko se avto segreje cutim zakasnitev odzivanja pedala za gas, recimo 0.5sekunde kasneje se odzove ko spustim gas, prav tako ko zamenjam brzino avto mal cukne ker obrati malo kasneje padejo. je imel ze kdo tako tezavo, a je mozno da je krivec za to stikalo sklopke? sicer nimam tezav z hill holderjem in mi edino ta senzor pade na pamet.

pa se eno vprasanje, tezavo za izgubo moci v 5 in 6 brzini pri 2200 obratih na avtocesti sem resil z menjavo common rail pumpe, avto je imel najvec tezav ko je bilo zunaj vroce torej poleti. pumpo sem zamenjal septembra in nisem cutil vec izgube moci, je mozno da je ne cutim zaradi nizje temperature zraka? koliksen vpliv na delovanje motorja ima zunanja temperatura zraka?
hvala za odgovore, lp
Slika
AnAlfaBet
Alfist
Alfist
Prispevkov: 343
Pridružen: Pe Apr 06, 2018 1:37 am
Kraj: Noumest

Stanje egr in egr ventila ?
Koliko km imaš in stanje injektorjev?
ČE je slab nosilec, je verjetno tisti zadaj za motorjem.

Za tvoje težave je pa lahko krivo miljon različnih stvari. Zaenkrat samo vozi naprej, ker ne boš prišel zadevam do dna.
Injektorji so lahko krivi, sploh pri nižjih obremenitvah, ker imajo različne pretoke. Za potresavanje pa je lahko vse od velikosti gum, polosi itd, naprej ki v neki neposrečeni kombinaciji padejo v resonanco.
Odgovori
  • Informacija